Expedícia USA by Radoffroad, časť 1. PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 01 Apríl 2011 17:59

mt_ignore:Expedícia USA by Radoffroad, časť 1.

Na začiatok poznamenám, že táto užasná expedícia nebola len moje maslo, organizáciu samotnej cesty mali na starosti dvaja z mojich kamaratov a partnerov, ja som bol skor offroad garantom pre špeciálne situácie v teréne...

Na začiatok stručny itinerár našej cesty :

presuny
1) odlet Viedeň - Frankfurt
2) odlet Frankfurt - Denver (štát Colorado)
3) vyzdvihnutie vozidla Chevrolet TAHOE v Denveri
4) presun s TAHOE z Denveru (štát Colorado) - Moab (štát Utah)
5) jazdenie Moab (3x Jeep Wrangler Rubicon)
6) presun s TAHOE z Moab (štát Utah) - Salt lake City (štát Utah)
7) presun s TAHOE z Moab (štát Utah) - niekde v state Idaho
7) presun s TAHOE zo štátu Idaho - Jackson Hole (štát Wyoming)
8) presun Jackson Hole (štát Wyoming) - Yellowstone n.p. (štát Wyoming)
9) presun Yellowstone n.p. (štát Wyoming) - Cooke City (štát Montana)
10) presun naspäť do Yellowstonského parku
11) presun Yellowstone n.p. (štát Wyoming) - West Yellowstone (štát Montana)
12) presun West Yellowstone (štát Montana) - Bozeman (štát Montana)
13) odlet Bozeman (štát Montana) - Denver (štát Colorado)
14) odlet Denver (štát Colorado) - Frankfurt (EU)
15) odlet Frankfurt - Viedeň

Samozrejme všetky vozidlá sme olepili nálepkou 4x4club a hrdo sme sa všade hlásili k slovenskej príslušnosti, amici len čumeli, odkial sme z prdele EU prišli k nim jazdiť offroad.

 

 

Expedícia USA by Radoffroad, časť 1. Expedícia USA by Radoffroad, časť 1. Expedícia USA by Radoffroad, časť 1. Expedícia USA by Radoffroad, časť 1. Expedícia USA by Radoffroad, časť 1. Expedícia USA by Radoffroad, časť 1. Expedícia USA by Radoffroad, časť 1. Expedícia USA by Radoffroad, časť 1. Expedícia USA by Radoffroad, časť 1. Expedícia USA by Radoffroad, časť 1. Expedícia USA by Radoffroad, časť 1. Expedícia USA by Radoffroad, časť 1. Expedícia USA by Radoffroad, časť 1. Expedícia USA by Radoffroad, časť 1. Expedícia USA by Radoffroad, časť 1. Expedícia USA by Radoffroad, časť 1. Expedícia USA by Radoffroad, časť 1. Expedícia USA by Radoffroad, časť 1.


 Takže začalo to tým, že som si kedysi pred rokom pozrel video z podobnej expedície a po polhodinovom pregĺganí som sa vyjadril, ze tam musím ísť. Následne som intenzívne rok pozeral na juuutube videá odtiaľ z jazdenia a stále viac som sa utvrdzoval v tom, že toto musím zaradiť do plánu (časového aj finančného samozrejme)...

...potom v slede udalostí sa stalo, že sme uzavreli partnerskú dohodu s pár ľuďmi a rozhodli sme sa (nakoľko oni majú za sebou veľa skúsenosti z celého sveta), že to skúsime sprístupniť aj zákaznikom a logicky nasledovalo plánovanie spoločnej "cvičnej" expedície s krycím názvom "MOAB ". Keď už sme mali v kalendároch konkrétny termín, príroda nám ukázala svoju silu a vďaka erupciám islandskej krásavice sme nakoniec nikam nešli (let nám zrušili 10 hodín pred odletom z EU). Síce náš hlavný organizátor ešte horúčkovito s LUFTHANSOU komunikoval o náhradných možnostiach letieť z ITA alebo Ruska, usúdili sme, že komplikácie by boli neúnosné a tak som dostal večer pred odletom SMS : "vybaluj". Nebudem Vám vysvetľovať, aké rozhorčenie z toho vzišlo (hlavne u mňa, kedže som ešte na takéjto expedícií nebol), každopádne horkosť v duši pominula, keď sa objavil v mojom PC email so znením : "máme nový termín".  Tešil som sa, aj keď sopka stále strašila sporadickou erupciou, ale veľa z mojich známych mi povedalo " keď to znova nevyjde, další termín nehľadaj, bude to asi nejake znamenie, že tam nemáš ísť a hotovo Rolling Eyes ". Ono, stanoviť termín na takúto expedíciu nie je vôbec prechádzka ružovým sadom, zabookovat hotely v 5-tich štátoch v USA na konkrétne dni, pri každom z nich zaistiť potrebnú logistiku kvôli stravovaniu, prípadne nejake tie obchody atď, prenájom rôznych áut v rôznych štatoch a 5 rôznych letov vrátane transatlantického, všetko musí perfektne naväzovať, aby nevznikali stresujúce situácie. Dovolím si tvrdiť, že toto dokáže len profík alebo človek, čo už to riešil xxx krát. Osobne by som sa bez najmenších problémov stratil uz na denverskom letisku , ale keďže takýmito ľuďmi disponujeme, všetko išlo ako po masle (teda na ceste tam, na ceste späť som sa osobne postaral o určitú mieru vzrušenia pri prehliadke na letisku v Bozemane v Montane ) Laughing ale o tom neskôr.

Deň 0 - Večer rozlúčka s rodinou, príprava, balenie batožiny. Tu som sa stretol s prvým orieškom - čo si vziať so sebou ? Čo ak si budem chcieť niečo doviezť zo státov a nebude už hmotnostný limit ? Problem bol, že v Utahu sme mali predpoveď 30 st a v Yellowstone bolo pod nulou, takže len pár outdoorovych vecí a s poloprázdnym kufrom som sa vybral v presvedčení, že čo bude treba, dokúpim v štátoch, samozrejme som nezabudol na foťák, nejakú tú elektroniku a veľa SD kariet Cool


Deň 1 - Ráno som nasadol do auta a hurá do BA, odkiaľ sme mali odvoz do Viedne na letisko, počasie bolo mizerné, v AT pršalo rovnako ako u nás a bolo cca 8 st, prvý transfer odletel načas, dokonca aj moja batožina prešla sekurity bez komentára, čo sa neskôr v USA ukazalo, že vôbec nemusí byť rutina Confused

Expedícia USA by Radoffroad, časť 1.  Expedícia USA by Radoffroad, časť 1.

Prílet do Frankfurtu a vytúžený pohľad

Expedícia USA by Radoffroad, časť 1.

Vtáčik, ktorý nás tu čakal, sa mi páčil omnoho viac ako ten, ktorým sme leteli z Viedne

Expedícia USA by Radoffroad, časť 1. Expedícia USA by Radoffroad, časť 1.

Odlet prebehol bez meškania a komplikácií a v tejto letovej hladine sme zotrvali cca 9500 km, teda časovo cca 11 hod. Leteli sme kúsok od Grónska kvôli sajrajtu nad Islandom.

Expedícia USA by Radoffroad, časť 1.

Prílet na Denverské letisko (Colorado) bol tiež upršaný až som sa zľakol, že nás takéto počasie čaka aj v amerike, ale následne som si uvedomil, že sme cca 1600 m/nad morom, nasleduje výber hlavného vozidla na presuny po USA z požičovne. Je to Chevy Tahoe, pohodlné, pomerne luxusné SUV, bohužial tento model už bez redukcie.

Expedícia USA by Radoffroad, časť 1.

A vyrážame smer Denver.

Expedícia USA by Radoffroad, časť 1.

Príchod pred hotel, zbadali sme prvý offroad.

Expedícia USA by Radoffroad, časť 1.

Po ubytovaní návšteva jedného z najväčších obchodov s outdoorovými a loveckými potrebami. Hotel bol vybratý tak, aby sme to nemali ďaleko ani do obchodu ani do super brazílskej steakovej reštaurácie.

Expedícia USA by Radoffroad, časť 1. Expedícia USA by Radoffroad, časť 1. Expedícia USA by Radoffroad, časť 1. 


Autor je majiteľ firmy Allmetal, zaoberajúcej sa úpravami offroad vozidiel, a predajom doplnkov.

mt_ignore:Allmetal

 

Posledná úprava ( Piatok, 25 Máj 2012 19:37 )