Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 10:53
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 83 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 Vyprostenie - ked nie je navijak a uzavierka... 
Autor Správa
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
thunder píše:
..... nejakych dovodov navijak nemaju. rozhodne nechcem znevazovat jeho vyznam, iste ho aj ja raz budem mat, ked dostatocne vysvetlim manzelke jeho potrebu a nutnost za cca. 20.000 sk.....

neuzatvaram tuto diskusiu, budem vdacny za dalsie prispevky.


Sa vravý dobrá rada nad zlato ? Tak jedna tu : vezmi paní mámu do terénu a zapadni s ňou , Po vypočutí " komplimentov " na to aký si grimbloš a tak a po poriadnom vymrznutí , zavolaj kamárátovy s navijakom a ten ťa pohodovo vytiahne . A manželka na to :"a prečo aj my také nemáme ? " A hotovo .

/ to tak robím , :smt083 /

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Štv, 08.11.2007, 23:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
a prečo aj my také nemáme ? " A hotovo .

/ to tak robím , :smt083 /


ano, toto super funguje, aj snaha bola, ale my mame na(ne)stastie takych super kamaratov, ze vzdy niekto dofrci a vytiahne nas, kym vymrzneme :-D

kapo, o mna nejde, ja by som si navijak mohol kupit aj zajtra, len by som chvilu musel vydrzat vycitave pohlady mojej manzelky. ved aj povedala: "ved si ho kup, ked si myslis, ze to je to najdolezitejsie, co prave teraz potrebujeme". ak si zenaty, vies co to znamena :D

skor som myslel na tych, pre ktorych je 20000 sk ozaj dost penazi, alebo navijak fakt bezne nepotrebuju, ale obcasna pomoc pri solo vyjazde za lacny peniaz by sa hodila... mna to len zaujima z technickeho hladiska, ako sa to bude spravat...


Štv, 08.11.2007, 23:39
Profil ICQ WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jo , a čo máš za afto ?ked potrbuješ taký drahý vij ?

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Štv, 08.11.2007, 23:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Jo , a čo máš za afto ?ked potrbuješ taký drahý vij ?


drahy? najlacnejsi, cinsky, co som zohnal bol velkoobchodne za 11.000 + dph, co je cca. 13.100 + doprava z ciech 1.500 sk a robota podla informacii co som dostal za asi 5.000 sk, sam to robit asi nebudem, ked chcem aby to aj fungovalo :-D . spolu 20.000 sk. je to moc? vies o lacnejsom rieseni?

mam kratkeho gallopera, stareho mitsubishiho bratranca. nepotrebujem na to fakt nic narocne...


Štv, 08.11.2007, 23:51
Profil ICQ WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak ja mám / minimum čo ešte postačuje / powerwinch 3.6 t za asi 14 aj z DPH a dph sa vrátilo späť do penaženky , no a plus tá montáž . Pre mna nie moc náročné.

Inak neviem či máš hilift ,ale za dve tisícky vie veľmo pomôcť , teda ak sa človeku xce , a ešte lopatu a sekeru .

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pia, 09.11.2007, 0:00
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A co takto rucny navijak?Ja mam dva.Jeden stale so sebou.Pouzil som len dva krat ale pohoda.A ten kupis od 1000 do 7500:

_________________
Bývalý offroadak


Pia, 09.11.2007, 0:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no tak ako perlicku: ja mam dokonca prenosny elektricky z conradu za nejakych 5.000 sk. pre pripad vrcholnej nudze v jednoduchsich situaciach. uz mi raz nepomohol :-D
je velmi slabucky, ma taznu silu tusim len 900 kg a aj to pochybujem....

ale uz som bol aj v situaciach, kde by asi bol stacil, ale kamosi prisli skor, nez som ho stacil rozbalit a pripojit :-D


Pia, 09.11.2007, 0:16
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:45
Príspevky: 679
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no ja som tiez kupil navijak, ale prd mi pomohol, ked bol v kufri :( ale vozit v aute styroch junakov co ti povytiahnu lahky zadok, kym lezes z blata tiez neni lacne :-D paliva spalili viac nez auto :shock:

_________________
Patrol 3,0 TDi


Pia, 09.11.2007, 1:11
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
thunder píše:
no tak ako perlicku: ja mam dokonca prenosny elektricky z conradu za nejakych 5.000 sk. pre pripad vrcholnej nudze v jednoduchsich situaciach. uz mi raz nepomohol :-D
je velmi slabucky, ma taznu silu tusim len 900 kg a aj to pochybujem .....nez som ho stacil rozbalit a pripojit :-D


Ved to je to , tiež som už pokupoval všelijaké pičoviny , a len to doma zavadzia / ešte že manželka sa vie postaviť tak že nezavadzia :P /.
Mám aj ručný , ale hlavné je že mám navijak preistotu , lebo už viem čo sa nedá prejsť , a tam nejdem :-D , nie so predsa Dindaj . :smt132

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pia, 09.11.2007, 1:36
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
[quote="Kapo Ved to je to , tiež som už pokupoval všelijaké pičoviny , a len to doma zavadzia / ešte že manželka sa vie postaviť tak že nezavadzia :P /.
Mám aj ručný , ale hlavné je že mám navijak preistotu , lebo už viem čo sa nedá prejsť , a tam nejdem :-D , nie so predsa Dindaj . :smt132[/quote]

To Kapo :smt140

Ale ved prejst sa da vsetko! Teda skoro vsetko.

:-D :-D :-D

_________________
Bývalý offroadak


Pia, 09.11.2007, 9:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To Kapo :smt140

Ale ved prejst sa da vsetko! Teda skoro vsetko.

:-D :-D :-D[/quote]

Mily Dindaj,
tymto ta neoficialne pozyvam na nase tradicne nedelne prejazdy v Javornikoch. Ak si najdes niektoru nedelu cas, tak si vitany. Robime tu rôzne discipliny, naposledy o nalepsie podopreny strom a najdlhsie sane.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Pia, 09.11.2007, 11:14
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
...ale hlavné je že mám navijak preistotu , lebo už viem čo sa nedá prejsť , a tam nejdem :-D , nie som predsa ... :smt132

neviem, ako to robíš, ale vravíš mi z duše
mňa zas skromné vybavenie z minulosti (hladké gumy a žiaden navijak) naučilo, že treba hladať čo najschodnejšiu cestu (aj medzi tými najneschodnejšími, keď už teda treba :-D ) a preto dodnes obídem aj kaluž, keď sa dá
dodnes najväčší off zážitok nemám z toho, z akého blata som sa ťahal, ale kam som sa s autom dostal, čo všetko som videl a ako sa mi zadarilo zdolať problémové úseky...

k téme - ani dnes každý nezačína hneď s navijakom a skúsenosťami, nie je tak dávno, čo som ani o obyčajnom podhusťovaní nič nevedel a tak mi táto debata nepríde úplne nanič; niekedy drobnosťami človek nahradí aj ťažkú techniku, len ich treba mať a vedieť ich aj použiť; a mnohokrát po nich človek siahne (a podotýkam že často úspešne) skôr, ako začne pripravovať naviják na použitie...

(samozrejme nie každá vtákovina je na to dobrá, treba si vedieť vybrať)

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Naposledy upravil Jano JP dňa Pia, 09.11.2007, 11:57, celkovo upravené 2



Pia, 09.11.2007, 11:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
thunder píše:
no tak ako perlicku: ja mam dokonca prenosny elektricky z conradu za nejakych 5.000 sk. pre pripad vrcholnej nudze v jednoduchsich situaciach. uz mi raz nepomohol :-D
je velmi slabucky, ma taznu silu tusim len 900 kg a aj to pochybujem....


Caw kolego,

Obdobný "zázrak" je momentálne v METRE za 2400 Sk,- s DPH
Bol som to už cca pre 1/2 rokom kuknúť keď to bolo v akcii a poviem ti : UFF ťažká théma - ako je môj hup-cuk manuálny, tak toto je elektrický napínak plota.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pia, 09.11.2007, 11:54
Profil ICQ
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mily Dindaj,
tymto ta neoficialne pozyvam na nase tradicne nedelne prejazdy v Javornikoch. Ak si najdes niektoru nedelu cas, tak si vitany. Robime tu rôzne discipliny, naposledy o nalepsie podopreny strom a najdlhsie sane.[/quote]

Veeelmi sa tesim.Prosm Ta posli mi t.č.na PM dohodneme.Slo by to aj tento veekend?

_________________
Bývalý offroadak


Pia, 09.11.2007, 12:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
Kapo píše:
...ale hlavné je že mám navijak preistotu , lebo už viem čo sa nedá prejsť , a tam nejdem :-D , nie som predsa ... :smt132

neviem, ako to robíš, ale vravíš mi z duše
mňa zas skromné vybavenie z minulosti (hladké gumy a žiaden navijak) naučilo, že treba hladať čo najschodnejšiu cestu (aj medzi tými najneschodnejšími, keď už teda treba :-D ) a preto dodnes obídem aj kaluž, keď sa dá
dodnes najväčší off zážitok nemám z toho, z akého blata som sa ťahal, ale kam som sa s autom dostal, čo všetko som videl a ako sa mi zadarilo zdolať problémové úseky...

k téme - ani dnes každý nezačína hneď s navijakom a skúsenosťami, nie je tak dávno, čo som ani o obyčajnom podhusťovaní nič nevedel a tak mi táto debata nepríde úplne nanič; niekedy drobnosťami človek nahradí aj ťažkú techniku, len ich treba mať a vedieť ich aj použiť; a mnohokrát po nich človek siahne (a podotýkam že často úspešne) skôr, ako začne pripravovať naviják na použitie...

(samozrejme nie každá vtákovina je na to dobrá, treba si vedieť vybrať)

tak tak chlopi janci mi hovori z duse tu nejde o nejake spekulovanie ako usetrit ale ide tu o to dat dokopy skusenosti ktore casto mozu dost ucinne pomoct ked sa ocitneme v neprijemnej situacii. Mne napriklad uz aj pomohlo ked som vletel do zaveja ze som dal koberceky z interieru pod kolesa a stacilo to na vytiahnutie. Kolko krat aj uplne primitivna pomocka splni ucel skoro rovnako ako drahe zariadenie. Samozrejme navijak a 100%-nu speru sa tu nikto nesnazi nahradit ale len poukazat na krajne nudzove riesenie ze to ide aj bez navijaku. A ma uplnu pravdu ze ked uz niekto hlada poriadnu mlaku tak by mal aj myslet na to ako z nej von a mal by mat aj podla toho vybavene auto a nie zbytocne spekulovat ale toto tu 99.9% z vas vie tak len preto som to sem pisal lebo som mal chut si zamudrovat :-D

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Pia, 09.11.2007, 13:03
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 83 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: