Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 17:22
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 83 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 Vyprostenie - ked nie je navijak a uzavierka... 
Autor Správa
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tyky píše:
u klokanov to normalne pouzivaju. menuje sa to wheel winch, alebo bushwinch

http://www.bushwinch.com.au/pdf/4WD.pdf


to vonóóó.... :P

...len by to chcelo ešte to vodítko na predku.... páč by som sa bál že to bude auto ťahať bokom...

_________________
SLOW & FURIOUS


Štv, 08.11.2007, 18:17
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Alebo to dať dvojmo naraz na obe strany :-D

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Štv, 08.11.2007, 19:15
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
michi píše:
Keďže sa dnes dá zohnať dobrý naviják za cca 13 tisíc slovenských dukátov, príde mi blbosť vymýšľať podobné veci. Ale keď niekto nemá čo robiť, tak nech sa páči.
Špéra to je iné /a drahé/, ale navijákovať sa za koleso??? To asi radšej origo špulku.

Súhlas s Karlitom
:wink:


:smt023
Okrem toho sa ti to nebude chciet vozit v aute a hlavne si uvedom kde sa najviac zapadava??? Som zvedavy ako to tam budes montovat v blate do tristvrte kolesa.

_________________
Bývalý offroadak


Štv, 08.11.2007, 19:48
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tomrs píše:
Citácia:
ja sa chystám na zimu si vyrobiť dosky s vhodne trčiacimi klincami z druhej strany na pichnutie pod koleso pretáčajúce sa v záveji

Niečo obdobné som si svojho času vyrobil z duralového plechu cca. 1000x300x6 mm. po dĺžke som v rovnomerných odstupoch navŕtal otvory, cez ktoré som navliekol horolezecké lano, na snehu to fungovalo celkom dobre. (kde som ich vlastne zapatrošíl :smt139 )

Obrázok
Tomáš pravdu máš dobrý nápad a jednoduchý

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 08.11.2007, 20:21
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak , s tou zadnou ručnou to idem robiť , a kedže mám v zadu funkčný samosvor , tak bude stačiť len trošku pribrzdiť koleso , ktoré bude už v lufte . A patrol 260 má dokonca aj prípravu / dieru na angličana ?/ na druhú ručnú :-D .

A k tomu navijaku na bubon ? Fakt je dobre, že čínan myslel na chudobného offroudáka , a vyrobil pre neho celkom slušnú špulku za slušný penýz .
Takže tu by som nestrácal svoj drahocenný čas na blboviny . Kedže to bolo vymyslené už dávno a nepoužíva sa to tak to nebolo dobré ;-)

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Štv, 08.11.2007, 22:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...tak treba šporovať na jedno či druhé a nemínať prachy na blbiny - to len dokončenie vety z názvu témy :-D

Ale tie dve rucne su dobre pomocne riesenie, ja nad tym tiez uvazujem, kedze je to v Nive velmi lahko a lacno zrealizovatelna vec 8)

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Štv, 08.11.2007, 22:16
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Tak , s tou zadnou ručnou to idem robiť , a kedže mám v zadu funkčný samosvor , tak bude stačiť len trošku pribrzdiť koleso , ktoré bude už v lufte . A patrol 260 má dokonca aj prípravu / dieru na angličana ?/ na druhú ručnú :-D .

Z čoho dáš druhú?
Mne to tam akosi nevychádza s miestom. Vyhodíš tú opierkovú skrinku medzi sedadlami?Vymysli radšej nejaký prepínač pravé-ľavé-obe a iba jedna páka.
Čerstvá skúsenosť: celkom slušné kríženie, v ktorom by teoreticky už samosvor nemal fungovať. Chcelo to trošku pevné nervy, lebo keď začal samosvor brať a MT-čko sa zahrýzalo do hliny, tak to hádalo celým autom ako keď ML nahrádza uzávierky pribrzďovaním.
Ale vyhrabal sa z toho.
Som bol naň pyšný.


Štv, 08.11.2007, 22:34
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Druhú páku snáď od Dindaja :-D , ajebo inde . Tá stredová skrinka tam ostane , len sa posunie viac do ľava . Ja to už musím urobiť , lebo pôvodná ručná je odpojená , / nedočiahnu lanká / po mojich úpravách :-) .

viewtopic.php?t=2776

A nebudem prvý , v čechách to na 260 robily a funguje.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Štv, 08.11.2007, 22:41
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Druhú páku snáď od Dindaja :-D , ajebo inde . Tá stredová skrinka tam ostane , len sa posunie viac do ľava . Ja to už musím urobiť , lebo pôvodná ručná je odpojená , / nedočiahnu lanká / po mojich úpravách :-) .

viewtopic.php?t=2776

A nebudem prvý , v čechách to na 260 robily a funguje.

Viem, len som to nikdy nevidel naživo.
Sa rád pozriem (ako na väčšinu tvojich úprav).


Štv, 08.11.2007, 22:48
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Druhú páku snáď od Dindaja

Dindaj sa o tom dozvie, že sa stal darcom tvojej páky?


Štv, 08.11.2007, 22:49
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dindaj píše:
michi píše:
Keďže sa dnes dá zohnať dobrý naviják za cca 13 tisíc slovenských dukátov, príde mi blbosť vymýšľať podobné veci. Ale keď niekto nemá čo robiť, tak nech sa páči.
Špéra to je iné /a drahé/, ale navijákovať sa za koleso??? To asi radšej origo špulku.

Súhlas s Karlitom
:wink:


:smt023
Okrem toho sa ti to nebude chciet vozit v aute a hlavne si uvedom kde sa najviac zapadava??? Som zvedavy ako to tam budes montovat v blate do tristvrte kolesa.


Chlapci a ešte by som si dovolil skepticizmus poposunúť ďalej:

- vhodné na extrém sólo výjazdy pre nadupaných a tvrdohlavých búchačov s veľkým prebytkom sily... Aj tak to skončí v zberni, alebo ako divoký gril na chate!

Myslím si, že sa tu objavuje amerika :shock: Najlepšie by to bolo na predné kolesá, to by sa dalo natáčať aj do smeru ťahania :-D :-D :-D

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Štv, 08.11.2007, 22:50
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
rado nd píše:
Kapo píše:
Druhú páku snáď od Dindaja

Dindaj sa o tom dozvie, že sa stal darcom tvojej páky?


:-D Skvely dôvod,aby si prisiel Kapo ku mne zajazdit.

_________________
Bývalý offroadak


Štv, 08.11.2007, 23:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nemal som dnes cas sledovat temu a reagovat na prispevky, tak to len hromadne zhrniem:

snazil som sa o extremne lacne a jednoduche riesenie castych kritickych situacii pre tych 90% terennych aut a suv, ktore z nejakych dovodov navijak nemaju. rozhodne nechcem znevazovat jeho vyznam, iste ho aj ja raz budem mat, ked dostatocne vysvetlim manzelke jeho potrebu a nutnost za cca. 20.000 sk :D

vsetky popisovane upravy brzd, ci uz rucnych alebo celkovo, ako navrhoval petertn, urcite funguju, ale su pre lajka dost narocne a je to zasah do konstrukcie vozidla, ktoremu sa bezny uzivatel chce spravidla vyhnut. doska so snurkami je super napad, ale neriesi zrovna ten problem, ktory sa snazim riesit ja.

vdaka vsetkym za pripomienky, obzvlast tykymu za link na hotove podobne riesenie. nevymyslel som zjavne nic nove, ale jara cimerman tiez chodil na patentovy urad vzdy druhy a aj tak je velikan ceskych dejin :wink:

kedze tu nikto neprezentoval jednoznacnu skodlivost tohto napadu, skusim to popri setreni na normalny navijak nejak dotiahnut a urcite tu budem informovat o praktickych skusenostiach, ak k nim dojde.

neuzatvaram tuto diskusiu, budem vdacny za dalsie prispevky.


Štv, 08.11.2007, 23:11
Profil ICQ WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No jóó , a budeme sa spolu prekacovať na bok :smt121

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Štv, 08.11.2007, 23:12
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
No jóó , a budeme sa spolu prekacovať na bok :smt121

To milujem
Obrázok
:-D
Obrázok

_________________
Bývalý offroadak


Naposledy upravil dindaj dňa Štv, 08.11.2007, 23:29, celkovo upravené 3



Štv, 08.11.2007, 23:20
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 83 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: