Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 23:10
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 122 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
 NAVIJAK 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
dindaj píše:
majko píše:
Noel,tmax l-winch,x-winch,a co ja viem este ake winche-su navijaky ,ktore si mozes dat do naraznika a pekne ich tam vozit,na ine veci ako na hobby pouzitie nie su vhodne.doobjednanie nahradnych dielov nemozne,lebo cinanko ,ktory ich vyrabal ,uz sije topanky,alebo kabaty.Seriozne opravit sa to neda,iba bastlit a bastlit.Po polroku pouzivania sa u nich nastartuje samoznicujuci mechanizmus a sami od seba sa rozpadnu.

Sorry ale trepes.Mame na autach 3 cinany cca3 roky a zatial nebol problem.Zabrat dostavaju fest.Kto ma pozna-nepochybuje.Myslim tym caste tahanie z blata, do vyjazdov a dokoca som uz niekolko krat tahal aj pod vodou.Okrem jedneho skur...ia prevodovky(moja vina a po navsteve predajcu ORC som odchadzal s druhou prevodovkou v ruke)ziaden problem.Cinana som kupil z nudze ale dnes by som za drahy navijak uz po skusenostiac prachy nedal.Ma aj nevyhody ale tie mi za tie prachy nestoja.


Ako Dindaj vraví, mám T-max a okrem výmeny mazadla už tretí rok šľape ako hodinky. Na to, že to nie je profesionálny naviják za profesionálnu cenu mu nie je čo vytknúť na bežné používanie pri bežnom offroadení.

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Pia, 27.03.2009, 22:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
marisko píše:
2 konik

čo je to za vlastnosť, tá výhrevnosť navijaku?


navijaky maju taku neprijemnu vlastnost ze pri dlhodobej zatazi sa zahrievaju vinutia a to tak ze zahrievaju niektore viac a niektore menej niektore vedia ventilovat ine zablikat ze im je teplo ine vedia zapiskat a niektore sa vedia upiect.

Obrázok
(autorom fotky je tunki)

myslim ze tento jav netreba prehliadat v zapale boja o kazdy centimeter a idealne je si to ocihat este pred kupou.
kedze som dnes nastahoval kvarteto zeleznych suhajkov do blatnikov rozhodol som sa nebat cinskeho brata a idem opacit Ironman aj navijak. V najhorsom sa upokojujem ze je to presne ten isty co predava CBONE takze suciastky budu zamenitelne.

_________________
GR Y60 W IM C BFG MT HiLift IM Spulka


Sob, 28.03.2009, 1:10
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
E..éé. Nie som. :smt139 A hľadám všetky spôsoby, ako sa nestať autorom takejto fotky. :(

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Sob, 28.03.2009, 9:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
aha takže si myslel sklony k prehrievaniu.. vyhrevnost sa vzdy spajala s palivami.

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Sob, 28.03.2009, 9:16
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 07.10.2006, 13:08
Príspevky: 50
Bydlisko: Velky Meder
Odpoveď s citáciou
GaboSB píše:
dindaj píše:
majko píše:
Noel,tmax l-winch,x-winch,a co ja viem este ake winche-su navijaky ,ktore si mozes dat do naraznika a pekne ich tam vozit,na ine veci ako na hobby pouzitie nie su vhodne.doobjednanie nahradnych dielov nemozne,lebo cinanko ,ktory ich vyrabal ,uz sije topanky,alebo kabaty.Seriozne opravit sa to neda,iba bastlit a bastlit.Po polroku pouzivania sa u nich nastartuje samoznicujuci mechanizmus a sami od seba sa rozpadnu.

Sorry ale trepes.Mame na autach 3 cinany cca3 roky a zatial nebol problem.Zabrat dostavaju fest.Kto ma pozna-nepochybuje.Myslim tym caste tahanie z blata, do vyjazdov a dokoca som uz niekolko krat tahal aj pod vodou.Okrem jedneho skur...ia prevodovky(moja vina a po navsteve predajcu ORC som odchadzal s druhou prevodovkou v ruke)ziaden problem.Cinana som kupil z nudze ale dnes by som za drahy navijak uz po skusenostiac prachy nedal.Ma aj nevyhody ale tie mi za tie prachy nestoja.


Ako Dindaj vraví, mám T-max a okrem výmeny mazadla už tretí rok šľape ako hodinky. Na to, že to nie je profesionálny naviják za profesionálnu cenu mu nie je čo vytknúť na bežné používanie pri bežnom offroadení.


Suhlasim s tym ,ze su to navijaky iba na obcasne pouzitie.Na kazdodennu pracu a profi pouzitie su n e v h o d n e.Napisal som svoj nazor a uz to nechcem dalej rozoberat.


Ned, 29.03.2009, 0:06
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Seriozne opravit sa to neda,iba bastlit a bastlit.Po polroku pouzivania sa u nich nastartuje samoznicujuci mechanizmus a sami od seba sa rozpadnu.[/


Toto nie je nazor ale tvrdenie.A netusim cim je podlozene.

_________________
Bývalý offroadak


Ned, 29.03.2009, 0:12
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dindaj má pravdu.

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Ned, 29.03.2009, 17:48
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 07.10.2006, 13:08
Príspevky: 50
Bydlisko: Velky Meder
Odpoveď s citáciou
Takze zhrnute:Kupujte cinske navujaky.Hned teraz idem a odmontujem z odtahovky aj z rangera superwinche a v pondelok hned rano odmontujem z hasicskeho M-Atega Warna a pokupime na vsetky auta , tie super kvalitne cinske navijaky.A pri kazdom vyjazde budem trpnut ci sa mi tie super kvalitne cinske navijaky ,ktore dokazu vytiahnut aj 12000lbs,naozaj vytiahnu poondenu Vectru z priekopy.
Pouvazujte.Lacna vec sa kupuje spravidla dvakrat.

Ja navijak potrebujem k praci ,kde si nemozem dovolit aby sa mi navijak rozsypal na vyjazde.Preto radsej zaplatim kvalitu.
Len raz som sa ulakomil a dal na rady takychto cinskych majstrov a kupil cinu za 27.000.-/cca pred 4rokmi/Warn stal okolo 45.000.-/.Po pol roku som ju vyhodil,6tonovy navijak mi nevytiahol jednu rozbitu vectru a jedneho passata z priekopy.Medzinarodna cesta E575 zablokovana na 2hod.Nehovorim o strese ktory som prezival pri kazdom nakladani ,ked sa mi to hovno zacalo prehrievat.


Ned, 29.03.2009, 19:04
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
vieš čo, ja síce nie som zástancom najlacnejších riešení a ani nemám osobný dôvod obhajovať akékoľvek čínske výrobky, ale ani trochu sa mi nepáči, keď je niekto neobjektívny a ešte keď to dáva najavo expresívnym spôsobom

dnešné čínske výrobky vo všeobecnosti už nie sú to "blato", ako tomu bolo ešte nedávno; vyrába tam polka sveta akurát že nie každý to napíše na svoj výrobok

bol by si hlúpy, keby si menil overené kvalitné veci za čínske výrobky ale moc múdre mi nepripadá ani nerešpektovanie skúseností iných, bez urážky

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Ned, 29.03.2009, 19:50
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.10.2006, 20:00
Príspevky: 148
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kazdy si musi zvazit asi kolkokrat a naco ho pouzije. ked mas odtahovku kup si znacku ked jazdis hobby a staci cina (moj nazor) osobne uzivam cinu pretoze nato naco ho potrebujem mi staci a pokial dodrziavam iste pravidla udrzby tak mi sluzi bezchybne a k spokojnosti a bez strachu

_________________
Land Cruiser 80, 4.2TD, automat, 33"x12.5 , CB16, gurtne,sekle, kompresor, navijak


Ned, 29.03.2009, 21:26
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zaujimave citanie na temu navijak- porovnava 4 znacky:
http://media.offroader.com.au/4wsa/autu ... 46to60.pdf

_________________
GR Y60 W IM C BFG MT HiLift IM Spulka


Pia, 03.04.2009, 17:01
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 26.04.2008, 16:39
Príspevky: 120
Bydlisko: BARDEJOV
Odpoveď s citáciou
Citajte to od zaciatku do konca ,je tam toho o cinskom navijaku az az :!: viewtopic.php?t=5619&postdays=0&postorder=asc&start=15

_________________
HUMMER-cesty,PAJERO-blato,les


Ned, 05.04.2009, 11:06
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 18:30
Príspevky: 275
Bydlisko: NM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mam US Milemarker SI9500 2 roky, prezil par brodov. Vysledok= totalne zhrdzavela ovladacia skrinka. Pri vypnutom kluciku papa navijak 3 ampere. Nema niekto moznost zohnat skrinku?

_________________
Jeep WK2 5.7 Hemi...love it or leave it.
Ex Wrangler TJ 4.0

Tankove dni Laugaricio : www.tanklaugaricio.sk
Old Duty Trucks : www.odt.sk


Pia, 28.01.2011, 14:35
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
raz som ju aj ja chcel kupit novu na 8274 (mala by byt podobna MM) ale zrepasoval som nakoniec staru islo to lahko


Pia, 28.01.2011, 16:12
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 09.09.2007, 10:31
Príspevky: 481
Bydlisko: Partizanske
Odpoveď s citáciou
dufam že sa xader moc nenaserie ked sa mu vopcham do jeho temy ;-) zohnal som starší navijak podla všetkeho je to superwinch ep9 navijak ide všetko v pohode len si myslím tá malá cievka bude fungovať ako odpajač raz som to už zapajal na inom navijaku ale odpájač vyzeral inak tento je nejaky komplikovanejší možte sa niektory k tomu vyjadriť
Obrázok


asi neviem pridať foto tej cievky časom to skusim znova


Pia, 28.01.2011, 17:01
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 122 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: