Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 29.04.2024, 16:56
Dnes je pondelok 29. apríla 2024, meniny má Lea a zajtra Anastázia




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 40 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
 ako pripravit miesto na navyjak? 
Autor Správa
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 22.12.2007, 10:46
Príspevky: 219
Bydlisko: Vrbov - Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ešte potrebujem poznať rozteč a umiestnenie dier na uchytenie navijaku a rozmery otvoru v zadnej stene ... diery na uchytenie platne si už domyslím ale aj tie by si mohol opísať ... a taktiež tam nemáš zakotovanuy spodok držiakov tej platne ...

_________________
Blato ma hypnotizuje...


Štv, 04.09.2008, 16:32
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Marcel. Vidíš ako potešila možnosť virtuálne odskúšať a zdeformovať. :-D
A si váhal.

Teda ked niečo pozváram dám to na výkres. Ok?
A pošlem ti, aby som mohol prípadne ešte dačo dolepiť.

Vďaka za možnosti. :smt023

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Štv, 04.09.2008, 17:30
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 22.12.2007, 10:46
Príspevky: 219
Bydlisko: Vrbov - Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jasné Peťo ... možno že zoženiem aj lepší softvér na výpočty pretože tento je prevažne na modelovanie, ale jednoduché veci sa s tým dajú počítať ... a potom sa pustíme aj do nárazníkov :-D

Diesel : ty si to tak predimenzoval že ti najskôr potrhá tie skrutkyv v ráme alebo ocelové lano navijaku s priemerom 8 mm...:-D výpočty už mám len to ešte nahodím tu ...

_________________
Blato ma hypnotizuje...


Štv, 04.09.2008, 17:41
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:shock: ved som ti ešte nestihol dodať zvyšné rozmery :-D

tie rozmery otvorov v zadnej stene sú dosť od brucha +/- autobus
tie rádiusy v rohoch snáď priemeru 4cm :? :
Obrázok


každú stranu drží 6ks dvanástiek šrobov(materiál 8.8 )
Obrázok

naviják držia symetricky v strede 4ks skrutiek ak sa nemýlim tak desiatky 8.8?.
Obrázok

lano tvrdia že má výdrž 9t.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Štv, 04.09.2008, 17:48
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 22.12.2007, 10:46
Príspevky: 219
Bydlisko: Vrbov - Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
rozmery som si len tak domyslel ... teraz im idem dať presne hodnoty ... ale na fotkách tie otvory vzadu nemáš ... mám ich tam nahodiť ?

_________________
Blato ma hypnotizuje...


Štv, 04.09.2008, 18:12
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
prosím ťa ano ak sa dá. tie som rezal na záver tesne pred komaxitovaním kôli prísunu vzduchu ku chladičom, tak niesu vyfotené. :?

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Štv, 04.09.2008, 18:15
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 22.12.2007, 10:46
Príspevky: 219
Bydlisko: Vrbov - Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Táááák ... konečne sa podarilo ... kreslil som to na dva krát a kompa som dnes reštartoval asi 20 krát , ale výsledok stojí zato

Takže najprv zaťaženie 2 tony, a uchytenie len na zvislých dierach platne

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Napätie 1000 MPa takže by ti to roztrhlo tu dieru v držiaku ... určite skôr ako imbus (ten je z pevnejšieho materiálu ako ten držiak) ... ešte stále sme pri dvoch tonách ...
Obrázok

potom som použil ako väzbu aj zvislé dieri v držiaku tak už to je o niečo lepšie ... tu je napätie 400 MPa ktoré by možno materiál ako tak zvládol ... ale len raz ... stále 2 t

Obrázok

nakoniec som prevrtal aj zadnú stenu kôli ktorej mi pol dňa haproval kompík ... a ešte som tomu naložil aj 9 ton nech si vyžerie ... ukázalo sa že otvori pomáhajú na rozloženie napätí v platni tak, že sa zadná stena poddá a tak sa napätie rozloží nie len do tenkých plechov (držiakov)... z toho vyplýva že nestačí len dohadzovať výstuhy a vyrábať chladiče ale je potrebné sem tam aj niečo prevŕtať ... Takže Diesel klobúk dolu ... a môžeš sa s týmto preťahovať aj s LKT čkami... :-) ovšem ak si to dáš niekde prevariť :-D

tu je vidno ako je najviac namáhané lano a v platni sa to pekne rozložilo ... v lane je 1900 MPa ... dovolené napätia sú okolo 1500 MPa (neviem aké máš ty hrubé lano, toto je 8 mm)

Obrázok

_________________
Blato ma hypnotizuje...


Štv, 04.09.2008, 23:12
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Marcelo ďakujem velmi pekne za námahu, ochotu a tvoj čas, pri najbližšej akcii ťa skúsim vyhladať a pozvať na čo chceš. Máš to u mňa. :wink: :D

Tá dokrkvaná platňa vyzerá hrozne ale z tvojho textu som zistil že je to celé nejak dobré. Škoda že nemôžem povedať, že som to všetko sofistikuvane prepočítal a navrhol. :? Viac menej moje ruky viedla skôr vesmírna sila :-D a čo kovošrot dal. U tých dier som tiež netušil, že majú blahodárny vplyv na rozloženie napätí...robil som ich kôli prístupu vzduchu ku chladičom. :oops: Základovú platňu som chcel tak 8-10 hrúbky...lenže mali len 12ku. :oops: Lano mám syntetické, píšu mu tých 9t, hrúbku ťažko určiť...cca 1cm.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pia, 05.09.2008, 6:40
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 22.12.2007, 10:46
Príspevky: 219
Bydlisko: Vrbov - Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ešte jedna rada : na spodok celej platne by sa oplatilo prizvárať šestku pásovinu ako je na obrázku :

Obrázok

V predchádzajúcom príspevku na poslednom obrázku je deformácia zväčšená 10:1 a je vidno že spodný plech ma farby zelené a slabomodré ... to je 650 - 850 MPa takže pri tých 9 tonách sa ti materiál zdeformuje trvale...

Na tomto obrázku z výstuhov je deformácia zväčšená 35:1 a podla farieb je v spodnom plechu 120-300 MPa pri ktorých dochádza ešte len k pružnej deformácií... takže potom už skutočne možeš zavesiť 9 ton do vzduchu a všetko bude OK ... ale to ti asi nebude treba :-D

Obrázok

Celkom zaujímava prácička ... keď to takto pojde ďalej tak na moju platňu si asi budem musieť zohnať motor z dákeho žeriavu :-D

_________________
Blato ma hypnotizuje...


Pia, 05.09.2008, 17:42
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
marcelo keby mi tam zavesili niečo 9tonové...neviem či by som stihol mojmu navijáku s kusom jeepky zamávať. :-D :wink: Ale je to paráda že si to človek môže takto preverovať a zdokonalovať. :smt023

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pia, 05.09.2008, 18:05
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 40 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: