Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 17:48
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Laminatova strecha 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pon, 24.01.2011, 19:16
Príspevky: 57
Bydlisko: Snina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a ešte ake maš pneumatiky .rozmer a vzor.

_________________
začiatočnik ,ked offroad tak patrol 3,3.


Ned, 18.11.2012, 23:51
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 13.11.2011, 17:31
Príspevky: 25
Bydlisko: Dobsina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vsak som si vsimol, ze uz to ide inym smerom :-) Pneumatiky su 31 x 10,5 R15.

Tu je maly update. Strecha je uz hotova. Daval som to niekde inde na ine forum, ale uz neviem kde. Momentalne je vsak nepojazdny, lebo som ho musel este trochu nadvihnut, kedze kolesa stale trochu suchali. Davam pruziny, ale treba aj kardany prevarit. Radsej som to poslal odbornikom, lebo na to si netrufam. Staci trochu excenter a diferencial, alebo prevodovka su fuc.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Pon, 19.11.2012, 9:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
teda ako mi vychadza ty si rovnu strechu touto technikou ani nechcel spravit, len nieco funkcne a pevne. pekne by bolo vidiet aj detaily napr. lemovanie okolo dveri, uchytenie na okenny ram (ci je to prilepene ku kasni)?


Pon, 19.11.2012, 13:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 18.06.2011, 9:58
Príspevky: 1210
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
z coho ides davat struny a ked to budes mat na strunach hod foto idem to aj ja davat :D

_________________
Uaz 2,5 gurtňe 33X10.5R15 Silverstone,samoser vpredu vzadu opät 100% mechanicka uzavierka,prekopane na strunach,naviják-2x . Tel:0904136171 keby,niečo
OFFROAD CLUB LÚKY


Pon, 19.11.2012, 17:45
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.05.2012, 12:56
Príspevky: 988
Bydlisko: Povazie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no davno som nevidel taky fajnovy uazek....velmi pekny, a za tu strechu aspon zamna palec hore. :D


Pon, 19.11.2012, 17:49
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 13.11.2011, 17:31
Príspevky: 25
Bydlisko: Dobsina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vdaka za podporu.
Rusticj, presne tak. Neslo o to, aby to bol krasny, rovny povrch. Vedel som, ze to bude nerovne. Pred tym som velke priehlbiny vyrovnaval a po laminovani tmelom. Na tejto fotke zadok este nie je hotovy, ale "zadne dvere" su z maskovacej siete. Detaily nemam odfotene pri dverach, ale vsetko som dorovnal tmelom po stranach a tesnene gumy tak, ako by slo na plachtu - navrch. Okap zo strechy som urobil previsom ponad dvere, vymodelovane penou a laminatom a funguje to. Samozrejme ze v lejaku neobstoji, ale aspon do neho nenatecie, ked ho umyvam. Len aby sme sa rozumeli, ta strecha je tam na fix :-)
Pruziny uz mam nasadene na zadnej naprave, tak ked to nezabudnem odfotit, tak vlozim. Zajtra by som mal dokoncit predne.


Pon, 19.11.2012, 21:37
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pekný uaz :smt023 :smt023 :smt023
ty si pružiny pridal iba medzi nápravu a rám že? keď kus podrastie bude ešte lepší aj keď teraz je porici


Pon, 19.11.2012, 21:59
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 13.11.2011, 17:31
Príspevky: 25
Bydlisko: Dobsina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Presne tak. Pera som daval medzi napravy a šasy. Na miesta, kde su dorazy. Vyuzil som diery po nich. Na prednu napravu som vyrobil konzoly z 5mm plechu a hoci to nevidno na fotke, zo zadu su este mensie dorazy, aby mi to neprekotilo do zadu. Ta podlozka, ktora je na listovych perach je 10mm. Na zadnej naprave som nechal vypalit poloobluky, ktore potom pekne sadli okolo napravy. Ked som tak nad tym rozmyslal vcera, tak som mohol dat pruziny hned od zaciatku a nepodkladat podlozky, ale tie kusy zeleza ma tiez nieco stali, tak ....
No UAZ vyskocil pekne. Nie velmi vela, ale tak decentne. Este som nebol vyskusat, tak len dufam, ze to nebude robit nejake problemy s napravami a pod. Len kardany su teraz kratke, resp. uplne vytiahnute na maximum, tak som ich aj dnes poslal predlzit.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Uto, 20.11.2012, 9:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 18.06.2011, 9:58
Príspevky: 1210
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
listi tam nehavas ? ak hej neviem si tro predstavit ake to bude tvrde sak to bude ako na rebrinaku :D

_________________
Uaz 2,5 gurtňe 33X10.5R15 Silverstone,samoser vpredu vzadu opät 100% mechanicka uzavierka,prekopane na strunach,naviják-2x . Tel:0904136171 keby,niečo
OFFROAD CLUB LÚKY


Uto, 20.11.2012, 14:32
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 04.12.2011, 15:39
Príspevky: 454
Bydlisko: Pú mestečko
Odpoveď s citáciou
Poslať 
je to pkné urobené :smt128 a aky tam máž motor ak origo tak tie struny by som tam isto nedavál a na ake učeli to máž??? ak chceš v tom aj drevo voziť tak vtedy hej tie struny tomu pomôžu :) ja osobne som doložil listy ale zistil som že to nieje ono bolo to tvrde :( preto som sa rozhodol dať to na struny ešte to nemáma hotové ak chceš kukni posledních 5 stran viewtopic.php?t=14188&postdays=0&postorder=asc&start=135

_________________
Môj Gaz 69 z novým motorom Mercedes benz 300d, posilovač riadenia BMW , pneu T3 od Vraníka podvozok.. struny patrol Y60 vzadu A Y61 vpredu, tlmiče Jeep cheroke, ramena 3link vpredu aj v zadu domáca výroba

Sponzor MHM
http://www.hajsky.sk/


Str, 21.11.2012, 22:31
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 13.11.2011, 17:31
Príspevky: 25
Bydlisko: Dobsina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
motor tam je original a predpokladam, ze to bude fakt tvrde. Musim to vyskusat a urcite bud zredukujem pocet pier, alebo vyberiem tu podlozku pod perami, ale najprv to musim vyskusat. Ale nerad by som to nechaval len na pruzinach. Su predsa len stare a uz pretazene, tak by nepraskli. Nejake extra velke zatazenie tam neplanujem a ani nosit drevo z lesa. Mam to, aby som sa nenudil :-)
Ale pozeram ten tvoj GAZ a ta naprava je ine kafe. Vyzera to masivne a dost silne. Pekna praca. Zadna naprava ostava v povodnom stave, alebo aj tam chystas upravy?


Štv, 22.11.2012, 11:37
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 04.12.2011, 15:39
Príspevky: 454
Bydlisko: Pú mestečko
Odpoveď s citáciou
Poslať 
assanko píše:
motor tam je original a predpokladam, ze to bude fakt tvrde. Musim to vyskusat a urcite bud zredukujem pocet pier, alebo vyberiem tu podlozku pod perami, ale najprv to musim vyskusat. Ale nerad by som to nechaval len na pruzinach. Su predsa len stare a uz pretazene, tak by nepraskli. Nejake extra velke zatazenie tam neplanujem a ani nosit drevo z lesa. Mam to, aby som sa nenudil :-)
Ale pozeram ten tvoj GAZ a ta naprava je ine kafe. Vyzera to masivne a dost silne. Pekna praca. Zadna naprava ostava v povodnom stave, alebo aj tam chystas upravy?

to maž dobré ked to maž len tak aby sisa nenudil tak to ma biť baukať sa stím :D najprv chcem urobiť predok a potom aj zadok dať na struny je to vela prace a premyšlania aby to ničomu nezavadzalo ale verím že výsledok bude stáť zato :-)

_________________
Môj Gaz 69 z novým motorom Mercedes benz 300d, posilovač riadenia BMW , pneu T3 od Vraníka podvozok.. struny patrol Y60 vzadu A Y61 vpredu, tlmiče Jeep cheroke, ramena 3link vpredu aj v zadu domáca výroba

Sponzor MHM
http://www.hajsky.sk/


Štv, 22.11.2012, 14:59
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: