Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 15:21
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 57 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 samosvor skusenosti 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.10.2008, 21:13
Príspevky: 366
Bydlisko: Drienica - ŠOMA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Napiš Gabovi SB. Ten ho nahodil cca pred mesiacom dopredu. Už ho testoval aj v zabere na zraze na blate aj na snehu. Ja ho hodnotiť nemôžem, len ho počujem zvonku keď zaberá. Ja určite pôjdem do manualnej uzavierky aj dopredu.

_________________
Život je prikrátky na to, aby som všetko skúmal sám, preto ďakujem za radu.
{ PAJERO 3,5L V6, 37",navijak + ostatné potrebné OFF vybavenie...}


Uto, 27.10.2009, 21:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.10.2008, 19:09
Príspevky: 623
Bydlisko: Bacuch
Odpoveď s citáciou
Poslať 
s Gabom som uz pisal idem ho puknut asi do predu len som chcel nejake postrehi ak to tu ma niekto uz naimplantovane


Uto, 27.10.2009, 21:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Takže "kolikáč" v predu celkom újde, pomáha hlavne v situáciach, kde je auto v náklonoch na premočenom podklade, je tam však potrebná aj jemná pomoc s brzdou. Ak samoser nie je zovretý, je to trocha počuť a vtedy stačí jemne pomocť brzdou a samoser hneď reaguje seknutím. Treba však veľmi dávať pozor na úplne vyvesené koleso, ktoré je dosť pod plynom a následné pribrzdenie, lebo vtedy sa samoser ozve riadnou šupou, zovre a ak sú slabšie klby na poloosiach (ako ešte v mojom prípade :lol: ) tak je po paráde.
Ten rázny záber na tom kolikáči je asi jedno, čo mi na ňom vadí, ale chce to trocha zvyku a cviku a aj to sa dá vyselektovať.

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Uto, 27.10.2009, 21:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.10.2008, 19:09
Príspevky: 623
Bydlisko: Bacuch
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no to aby som si dal konecne do poriadku brzdy kua :oops:


Uto, 27.10.2009, 22:04
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 24.10.2006, 19:53
Príspevky: 110
Bydlisko: Liptovské Revúce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
O tých troch druhoch uzávierok to dobre popísal pali sj410 akurát "kulačkova" (vačková) neuzatvára na 100%. Na ruských weboch uvádzajú predajcovia svornosť 80%. Okrem tých troch druhov sú ešte v RF aj iné. Ja som sa pýtal na skúsenosti s mechanickou uzávierkou priamo od predajcov v RF (cez známeho z Moskvy). Bolo to v r. 2008 a vtedy mali veľmi veľa reklamácií, takže ju neodporúčal kupovať. Pýtal som sa aj na www.gaz69.ru tam vtedy v civilných nápravach ju nemal namontovanú nikto. Ale v "afgánoch" ju namontovanú mali a veľmi ju chválil - že ani na 35" gumách s ňou nemal problém.
Problém je ale aj ten, že ten istý druh uzávierky robí veľa výrobcov a aj keď vyzerajú rovnako, nevydržia rovnako. A reklamovať čosi do RF by bol asi problém.
K tej montáži: či dopredu alebo dozadu :?: jednoznačne dozadu. Dôvodov je veľa, o.i. ten, že pri jazde do svahu sa ťažisko presúva dozadu a priťažuje zadné kolesá ...
Ja mám na GAZe69 zadnú nápravu UAZ a v nej vačkový (kulačkový) samosvor. Je to neskutočná zmena oproti stavu, keď tam bol pôvodný diferák. Na moje prekvapenie ani na ľade nie je poznať zmenu jazdných vlastností :!: Niekedy som veľmi chcel mechanickú uzávierku (aj kvôli možnost smerových bŕzd) ale keď som vyskúšal kulačkový tak ho môžem len odporúčať.
Dopredu sa chystám dať mechanickú alebo torsen.

Tu som čosi o tom napísal aj ja: http://gazklub.dusmi.sk/diskusia/viewto ... &start=100

_________________
jaro


Uto, 27.10.2009, 22:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.10.2008, 19:09
Príspevky: 623
Bydlisko: Bacuch
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dnes som sa dockal konecne testu samosvoru rozhodnutie padlo ze pojde na prednu napravu mislim ze investicia sa oplatila pracuje to perfektne ak sa dogulaju nejake zvisne € urcite casom pojde aj do zadu :-D

_________________
Off Road je choroba a preto mam rád blato lebo je Liečivé


Sob, 21.11.2009, 19:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja somosvor mam na jeepke ale poviem neni to to v čo dufaš , V ZIME ujde ale blato a plačkanica na jar nič moc - ako keby nebol a to je ako po GO. -podla serv. knihy je nanom nabehnute cca 30 000km .


Sob, 21.11.2009, 19:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.10.2008, 19:09
Príspevky: 623
Bydlisko: Bacuch
Odpoveď s citáciou
Poslať 
chces mi tvrdit ze v blate ti nedokazu ist obe kola sucastne ja som sa dnes bahnil ako diviak a nadhera kamos to sledoval a pracovalo to jak z uzavierkou videl som aj jak robi samosvor na vrane takze sa skus presvedcit ci mas ozaj aj ty na jepke samoser

_________________
Off Road je choroba a preto mam rád blato lebo je Liečivé


Sob, 21.11.2009, 19:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tAK TO SA NEMUSíM :-D Veď som nedavno menil oil a na 10000000000% je tam ono nejde oto ci toci kolesa obe ale oto ako zabere ked treba ak super nezabera pokial mas trochu vecsi odpor pod kolesami ako je blato na takom suchom povrchu napr. niekde pri vikrizeni na suchu ked mi ostava jedno koleso odlahcene je uplne na prd nezaberie ani za nič . A toto som myslel :!:
a preto ked sa roz to-to KUPUJEM 100% UZAVER :wink:


Sob, 21.11.2009, 20:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.10.2008, 19:09
Príspevky: 623
Bydlisko: Bacuch
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja som to skusal aj tak ze som jednym kolom bol na asfalte a druhe na rozmocenej zemi a vistrelilo to jak by som bol na asfalte a to moze potvrdit aj gabo SB tak isto to testoval a jelo to

_________________
Off Road je choroba a preto mam rád blato lebo je Liečivé


Sob, 21.11.2009, 20:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hm-hm že by sa ten moj uz začal poručať :shock: to sa mi nevydí šak 2mes. nazad som ho pozeral a lamely su OK. a prisada tieš tak to potom nechapem ale ja na to kápnem :-D


Sob, 21.11.2009, 20:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.10.2008, 19:09
Príspevky: 623
Bydlisko: Bacuch
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nevem co mas stym len viem ze ja lamelovi nemam ale volaky kolickovi rusky bazmek

_________________
Off Road je choroba a preto mam rád blato lebo je Liečivé


Sob, 21.11.2009, 20:36
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 24.10.2009, 0:39
Príspevky: 86
Bydlisko: Vyšné Ružbachy
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nejdes nakoniec dozadu robit manual??? uzavierku???


Sob, 21.11.2009, 20:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
aha tak uz teraz viem ja som bol stale v tom ze samoser je len lamelovy :oops:


Sob, 21.11.2009, 20:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.10.2008, 19:09
Príspevky: 623
Bydlisko: Bacuch
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan uvidim este toto sa mi zapacilo aj ked manual by som zrobil lacnejsie nieco som nasiel aj na polskych strankach celkom jednoduche tak uvidim

_________________
Off Road je choroba a preto mam rád blato lebo je Liečivé


Sob, 21.11.2009, 20:53
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 57 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: