Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 22:19
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 40 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
 Pajero sport 3.0 V6 130kW otacky 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Murdokzc-ta skrtiaca klapka sa dava dole zo sania,rozoberie-ma viac casti-tie kanaliky sa prefuknu vzduchom a potom vycistia v pripravku na skrtiace klapky alebo v technickom benzine -ak to stihli za hodinu tak sa neako ponahlali-ak to chces urobit dokladne a potom aj poskladat -ja ju davam precistit raz za rok a je tam dost bordelu co sa usadi na stenach


Pia, 15.02.2013, 1:36
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 01.02.2013, 8:43
Príspevky: 51
Bydlisko: Žarnovica
Odpoveď s citáciou
Nechcem koli tomu zakladat novu temu tak dufam ze mi poradite tu:

Idem vymenit olej a filtre. Objednal som filtre podla typu a motora u jedneho znameho. Okrem vzduchu nesedel ani jeden.. palivo ma mate jeden privod a dva vyvody.. a ma jeden vyvod.. olej je uzsi.

Viete mi niekto napisat osadenie osvedcene na Pajero sport 130kW olej a palivo?

kludne aj cez PM. Dakujem

Este jedna otazka.. Aky je rozdiel medzi shell HX5 10w40 a shell HX7 10w40?

_________________
Mitsubishi Pajero Sport 3.0 V6 24V, 130kW


Štv, 21.02.2013, 18:33
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 16.10.2015, 18:43
Príspevky: 71
Bydlisko: Brusno
Odpoveď s citáciou
Poslať Re:
jenki píše:
Ďakujem za uznanie :wink: , ale ja plyňák nemám a myslím, že tie otáčky súvisia s montážou plynu. S tým ti asi nepomôžu ani v Mitsubishi, ale skôr nejaký odborník na LPG montáže, je to väčšinou závislé práve na type a nastavení plynu.

Klasický benzín má automatický "sytič" a zvýšené otáčky voľnobehu nemajú nič spoločné s tempomatom (ten sa vypína napr. vždy po zošliapnutí brzdy), o nejakom zaseknutí tempomatu nemôže byť reč. Môže byť vadný "motorček" ovládania voľnobehu... to tu už niektorí poznajú, ale ja by som začal najskôr plynovou inštaláciou, teda jej dôkladnou kontrolou.
Ako prvé by som skontroloval chovanie auta úplne bez plynu, len na benzín.

Ahoj Jenky.
Mne dnes robili GO LPG na pajere 3,0 6V 133kW Wagon,ale tiež mám problém s vysokými otáčkami a povedali mi,aže bude chybný ten motorček.Vieš mi prosím povedať,či je to drahá oprava,príp.výmena tohoto motorčeka?
Ďakujem ti,
Miloš

_________________
Miloš


Str, 24.08.2016, 21:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.07.2009, 9:45
Príspevky: 577
Bydlisko: BA/Zvol.Slatina
Odpoveď s citáciou
Ten motorcek menil podla mna kazdy majitel benzinoveho sestvalca v pajere :)
V tom motorceku su 4 pruzinky a jedna z nich skor ci neskor prdne. To je cele. Kupil som asi za 20-30eur pouzity motorcek - nebol rovnaky dosadaci kus ale ten siel vymenit z mojho nefunkcneho takze sa da z 2 spravit jeden. :smt023

_________________
Pajero Wagon 3,0 V6 24V - 35x13,5R15 Maxxis Mudzilla, Superwinch 12000, CB Intek, Sirio 1000 + LPG STAG
Stavba - Nissan Patrol K160, 3.3TD, OME podvozok, ARB vzadu+kompresor, 36" SuperSwamper TSL, Warn winch, Tripmaster, CB, klietka...


Štv, 25.08.2016, 10:17
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 14.01.2018, 21:31
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
Cawte , pevne verim ze mi tu niekto poradi.Mam Sporta 3.0 125 kw automat.Auto nedrzi volnobeh ,ma nepravidelny chod ale od 2000ot to ide normalne.Dnes som roobral skrtiacu klapku ,vycistil poskladal a bez zmeny.Z predu na klapke je nejaky motorcek , petica ma 6pin. Ak ten motorcek dam prec a nastartujem tak ide ale volnobeh ma 2000ot.Ten co je na boku klapky ma 3 pin konektor sluzi naco?


Ned, 14.01.2018, 22:12
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Ten ,,motorcek,, tam udrzuje-reguluje rovnake otacky na volnobehu,ze mas ho s najvacsou pravdepodobnostou zly. Inak skontroluj este hadicky podtlakove okolo skrtiacej klapky-ci nie su prasknute lebo to tiez potom zvikne robit problemy. Ze zhanaj motorcek-vacsinou tam odchadza vinutie + na sportoch novsich rocnikoch nie su vzdy zhodne rovnake ako na starsich pajerach


Ned, 14.01.2018, 23:12
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 14.01.2018, 21:31
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
Joe66 , takze motorcek vymeneny a auto fachci! Trozku ten volnobeh kolise ale to pripisujem tomu ze som cistil tu klapku a tu skrutku na vrchu som mal tiez von, no a ten troj pinovy snimac na boku klapky bol vonku tiez :| .takze pojdem to napichnut asi na pc kedze svieti aj check.


Sob, 20.01.2018, 21:31
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Tou skrutkou na vrchu skrtiacej klapky-inak niekto ju ma zaliatu a neda sa vytocit von sa da nastavit ,,vykon,, amatersky povedane nieco ako bohatost zmesy na karburatore ja som v minulosti skusal viac zasrubovat alebo vytocit a potom pojazdit ,poskusat a boli dost rozdiely ako isiel motor do otacok a aky mal tah pri rozbiehani . Ale treba sa s tym zdrzat polaborovat :smt162


Sob, 20.01.2018, 22:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
Ja som mal tiež s tým problém na GV. Jeden šikovný mechanik mi to rozšteloval a kým som prišiel v čom je problém.. :smt021
Ale mne to robilo vzdy len za studena a keď sa motor zohrial tak už bežal ako mal. Mne sa to podarilo spraviť tak že som si od známeho odmeral ako to má nastavené on a pasovalo :-D

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Sob, 20.01.2018, 23:00
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Ned, 14.01.2018, 21:31
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
No musim sa stym pohrat ci to netrafim :wink: len otacky na volnobehu za zimna mam 2000 takze pravdepodobne ten troj pinovy snimac na boku klapky bude v haji. :? Musim prve ho vymenit za novy a potom nieco nastavovat.


Ned, 21.01.2018, 21:49
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 40 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: