Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 1:25
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 15 ] 
 Pajero Sport - sťahovanie okien... 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.02.2008, 10:08
Príspevky: 73
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Zdravím všetkých...mám taký problémik, toď nedávno mi odišiel alternátor(prebíjal, púšťal zo seba viac ako by mal), ale to je už vyriešené...ale keď som ho nahodil a zapojil všetko ako treba, tak mi začalo blbnúť otváranie a zatváranie okien, vlastne nejde vôbec, akurát jedno okno mi ide iba dole a hore vôbec, v jednom len cvaká...jeden kamoš hovoril, že je to v riadiacej jednotke, že keď bola dlhšie odpojená od batérie tak potrebuje chvíľu kým sa dá dohromady...môže to byť vlastne tak, či je v tom niečo iné?...


Uto, 05.10.2010, 8:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 03.06.2008, 20:42
Príspevky: 521
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no systemy riadenia vo vozidlach su konstruovane tak aby bola zvysena odolnost voci kratkodobym vypadkom alebo kolisaniu napatia v sieti.
to znamena ze system nemoze zblbnut po odpojeni a zapojeni. Samozrejme pripadna vinimka potvrdzuje pravidlo (to je strasny drízd)

_________________
R-servis Nitra Levická 7 +421 915 405 549 roland@r-servis.sk http://www.r-servis.sk OPRAVY AT PREVODOVIEK, MOTOROV, AUTOSERVIS


Uto, 05.10.2010, 9:02
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.02.2008, 10:08
Príspevky: 73
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Roland píše:
no systemy riadenia vo vozidlach su konstruovane tak aby bola zvysena odolnost voci kratkodobym vypadkom alebo kolisaniu napatia v sieti.
to znamena ze system nemoze zblbnut po odpojeni a zapojeni. Samozrejme pripadna vinimka potvrdzuje pravidlo (to je strasny drízd)



....a čo znamená krátkodobé vypadnutie napätia?...teda vlastne ako sa to dá nejako časovo vyjadriť?...lebo batéria bola vypnutá asi týždeň a pol....


Uto, 05.10.2010, 9:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 03.06.2008, 20:42
Príspevky: 521
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ani dlhodobe ked to nastalo po tom odpojeni tak muselo dojst k poruche nieje to normalny stav

_________________
R-servis Nitra Levická 7 +421 915 405 549 roland@r-servis.sk http://www.r-servis.sk OPRAVY AT PREVODOVIEK, MOTOROV, AUTOSERVIS


Uto, 05.10.2010, 9:17
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.02.2008, 10:08
Príspevky: 73
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...v rámci poruchy okien sa ešte objavili trochu iné trable...dosť kolíše voľnobeh, niekedy sa ani neudrží a proste "skape"...a ešte keď dám kľučik do polohy tesne pred štartom, tak z motorovej časti je počuť taký cvakavý zvuk, ktorý trvá asi tak 3 sekundy, ako keby sa chcelo zopnuť nejaké relatko, alebo neviem ako by som to presnejšie opísal....


Uto, 05.10.2010, 14:51
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Skús odpojiť baterku na 5 minút možno sa to reštartne a čo to máš benzín alebo diesel?

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Štv, 07.10.2010, 7:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Reset môže pomôcť, ale písal, že mu to prebíjalo. Teda mohlo dôjsť k poškodeniu elektroniky (zrejme stabilizácia napätia a zdroje v jednotke) vplyvom zvýšeného napätia. Nebol by prvý .......a ani posledný.

Treba pozrieť a premerať napájacie napätia v elektronike.

Ja mám šťastie, že jedinou elektronikou je u mňa automat žeravenia. Teda ak nepočítam dorobené veci odomňa.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Štv, 07.10.2010, 7:20
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.02.2008, 10:08
Príspevky: 73
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Rudi píše:
Skús odpojiť baterku na 5 minút možno sa to reštartne a čo to máš benzín alebo diesel?



...ok, skúsim čo to spraví...a mám benzín 3,0 6V....r.v.00


Štv, 07.10.2010, 7:49
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.02.2008, 10:08
Príspevky: 73
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tunki píše:
Reset môže pomôcť, ale písal, že mu to prebíjalo. Teda mohlo dôjsť k poškodeniu elektroniky (zrejme stabilizácia napätia a zdroje v jednotke) vplyvom zvýšeného napätia. Nebol by prvý .......a ani posledný.

Treba pozrieť a premerať napájacie napätia v elektronike.

Ja mám šťastie, že jedinou elektronikou je u mňa automat žeravenia. Teda ak nepočítam dorobené veci odomňa.


...no viac menej si mal pravdu...nejakou intuíciou som šiel pekne po poriadku a keďže som vedel že nejaký prúd do okien ide tak som šiel po vypínači, dal som ho premerať a ten čudlík bol fakt špatný (bolo tam odpálené nejaké relatko priamo na tom vypínači) tak sa to vymenilo a okno šlape, tak teraz mi už ostáva opraviť ostatné 3 vypínače... :-)


Pia, 08.10.2010, 10:14
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.02.2008, 10:08
Príspevky: 73
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bikker píše:
Tunki píše:
Reset môže pomôcť, ale písal, že mu to prebíjalo. Teda mohlo dôjsť k poškodeniu elektroniky (zrejme stabilizácia napätia a zdroje v jednotke) vplyvom zvýšeného napätia. Nebol by prvý .......a ani posledný.

Treba pozrieť a premerať napájacie napätia v elektronike.

Ja mám šťastie, že jedinou elektronikou je u mňa automat žeravenia. Teda ak nepočítam dorobené veci odomňa.


...no viac menej si mal pravdu...nejakou intuíciou som šiel pekne po poriadku a keďže som vedel že nejaký prúd do okien ide tak som šiel po vypínači, dal som ho premerať a ten čudlík bol fakt špatný (bolo tam odpálené nejaké relatko priamo na tom vypínači) tak sa to vymenilo a okno šlape, tak teraz mi už ostáva opraviť ostatné 3 vypínače... :-)


-------------------------------------

..vypínače vymenené a okná šliapu tak ako sa sluší a patríí...
:D ...ale,je tam ešte jedno ale...na palubnej doske mi svieti červená kontrolka SRS....čo by v tom mohlo byť?...


Pia, 15.10.2010, 9:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
že ti nevystrelia paplóny

najskôr je problém v prechodových odporoch konektorov pod sedadlami

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Pia, 15.10.2010, 20:08
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.02.2008, 10:08
Príspevky: 73
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
marisko píše:
že ti nevystrelia paplóny

najskôr je problém v prechodových odporoch konektorov pod sedadlami



...no to mohlo byť spôsobené tým, že sa dokašlaľ ten alternátor...
...ako by sa to najjednoduchšie dalo zistiť, že na ktorom mieste je asi problém???....


Sob, 16.10.2010, 18:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
prečistiť všetky konektory k sedadlám, ísť na diagnostiku, prečítať a odmazať chyby.

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Sob, 16.10.2010, 19:07
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.02.2008, 10:08
Príspevky: 73
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
marisko píše:
prečistiť všetky konektory k sedadlám, ísť na diagnostiku, prečítať a odmazať chyby.


...a je možné, že by to mohli byť aj iné konektory ako k sedadlám?...a náhodou neviete niekto poradiť, kto robí v okolí Žiliny alebo najlepšie priamo v Žilina diagnostiku na Pajera okrem importéra?....


Uto, 19.10.2010, 12:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
v podstate všetky konektory k airbagom, predpínačom pásov a snímačom obsadenia sedadla

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Str, 20.10.2010, 6:29
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 15 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: