Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 16:38
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Pajero Sport zmena pomeru diffu 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Str, 11.12.2013, 18:27
Príspevky: 19
Bydlisko: Sobrance
Odpoveď s citáciou
jankarol píše:
Zatial co citam mne to pripada ze sa chystas menit len zadny dif .....no musis zmenit aj predny dufam ze s tym pocitas lebo ta zmena prevodov ta vyjde tak ci tak 1000 eur....


No už áno, kôli väčšej sile to nechám tak, cel by som vymeniť celu nápravu len neviem či bude pasovať

_________________
Pajero Sport, 1999, 2,5TD, Sériovka


Štv, 12.12.2013, 20:08
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 09.08.2011, 19:44
Príspevky: 60
Bydlisko: TS
Odpoveď s citáciou
kaso888 píše:
Zdravím mám Pajero Sport 1999, 2,5TD. Pomer diffu 4,900
Chcel by som do zadu namontovať zadnú uzávierku, nakoľko Sporty takouto vecou nedisponovali takže nezoženiem zadnú nápravu. :smt009
Rozhodol som sa,že by som vymenil predný a zadný kôš(hrušku) z pajera 2, pomer diffu 4,636.

Má s týmto niekto skúsenosti?
Čo s ovládaním zadnej uzávierky, stačí kúpiť kompresor a len sa navŕtať do obalu a pripojiť vzduchovú hadicu?
Som z východného slovenska, čiže keby sa niekto šikovný našiel kto by to urobil tak by sme sa určite dohodli. :-)



Dneska sme spolu asi volali.
Ak máš prev. pomer 4,900, tak to máš aj v prednom aj v zadnom dife, čiže ked prehodíš zadnú nápravu s prevodovým pomerom 4,9 tak prednú meniť nemusíš.
Do obalu nič nevŕtaš, ak kúpiš nápravu z uzávierkou, už tam všetko bude, aj hadička, aj čidlo..
Robil to aj Rasto J., jeho to nakoniec vyšlo viac ako počítal, nápravu mal asi odomňa.
Ak by si niečo potreboval, napíš mi PM.


Štv, 12.12.2013, 21:46
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 11.12.2013, 18:27
Príspevky: 19
Bydlisko: Sobrance
Odpoveď s citáciou
tomas1488 píše:
kaso888 píše:
Zdravím mám Pajero Sport 1999, 2,5TD. Pomer diffu 4,900
Chcel by som do zadu namontovať zadnú uzávierku, nakoľko Sporty takouto vecou nedisponovali takže nezoženiem zadnú nápravu. :smt009
Rozhodol som sa,že by som vymenil predný a zadný kôš(hrušku) z pajera 2, pomer diffu 4,636.

Má s týmto niekto skúsenosti?
Čo s ovládaním zadnej uzávierky, stačí kúpiť kompresor a len sa navŕtať do obalu a pripojiť vzduchovú hadicu?
Som z východného slovenska, čiže keby sa niekto šikovný našiel kto by to urobil tak by sme sa určite dohodli. :-)



Dneska sme spolu asi volali.
Ak máš prev. pomer 4,900, tak to máš aj v prednom aj v zadnom dife, čiže keď prehodíš zadnú nápravu s prevodovým pomerom 4,9 tak prednú meniť nemusíš.
Do obalu nič nevŕtaš, ak kúpiš nápravu z uzávierkou, už tam všetko bude, aj hadička, aj čidlo..
Robil to aj Rasto J., jeho to nakoniec vyšlo viac ako počítal, nápravu mal asi odomňa.
Ak by si niečo potreboval, napíš mi PM.


Práveže jeden chlapík mi tvrdil, že keď to budem prehadzovať z 2,8 tak budem musieť odrezať držaky a prevariť ich z mojej nápravy, tak neviem no, čo tam mám za nápravu. :shock:

Inak sobotu sa ozvem, to ti má prísť dlhé či krátke pajero, či zadna náprava je rovnaká :?:

_________________
Pajero Sport, 1999, 2,5TD, Sériovka


Pia, 13.12.2013, 19:04
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron