Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 15:50
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 51 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Podlozky Pajero Sport 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 08.01.2007, 14:57
Príspevky: 91
Bydlisko: PO
Odpoveď s citáciou
Poslať nic
??


Pon, 22.01.2007, 20:22
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 08.01.2007, 14:57
Príspevky: 91
Bydlisko: PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Obrázok


Pon, 22.01.2007, 20:25
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
martin86 píše:
Obrázok
Koľko Ťa vyšli tie podložky?Inak auto pekné :!: :smt023

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Pon, 22.01.2007, 20:32
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
martin86 píše:
no hadzem foto co na t hovoris??????

- že vidím modrého športa (neumývaného ako dva mesiace môj :lol: ), disky dotz dakar et 13, R 16, 30 mm podložky, 245/70 R16 cestné ,alebo v AT...ale to len typujem, lebo ten obrázok neide zväčšiť, ešte musíš poskúšať prenášanie obrázkov :-D

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 22.01.2007, 20:33
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 08.01.2007, 14:57
Príspevky: 91
Bydlisko: PO
Odpoveď s citáciou
Poslať nic
vsetko hadas dobre vidiet ze mas pajero :)) cakam aj na fotky tvojho auticka som zvedavy ako to bude vypadat


Str, 24.01.2007, 11:23
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
martin86 píše:
cakam aj na fotky tvojho auticka som zvedavy ako to bude vypadat

:lol: :lol: :lol: vieš, že aj ja? :lol: :lol: :lol:
(podložky sú konečne na ceste na pozinkovanie, taktiež origo matice na plecháče a na plecháčoch sú dávno dosť husté at...a už pár týždňov na montáž čaká IM podvozok, akurát že ešte nedošli torzky...a Radoffroad má toho vyše hlavy - ale ja rád dočkám, aspoň sa môžem dlhšie tešiť ;-) a stejne výmena diskov pôjde až po zime)
- potom foto určite dám

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 24.01.2007, 11:45
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 19.10.2006, 7:52
Príspevky: 76
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
čau Martin, podložky máš robené? Ak áno nemal si problém s vyvážením? Ja mám podložky odatočne vyrábané, z duralu, ale musím ich dávať vyvažovať spolu s diskom, inak sa koleso aj po vyvážení chová ako nevyvážené.

_________________
Suzuki Grand Vitara 2.0 TDI


Štv, 25.01.2007, 8:53
Profil ICQ
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mirko, sorry, mňa si sa nepýtal - asi že ja som moje podložky ešte neodskúšal...
... ale pamätám na našu diskusiu k tejto téme...a zapojil sa aj Dano a ten kedysi podložky používal...

- ak máš taký problém, ako píšeš, je to divné, lebo fyzikálne zákony hádam platia; vidím to ako problém presnosti Tvojich podložiek, pretože na rozdiel od pneumatiky je materiál podložky homogénny a preto pri dodržaní rovnakej hrúbky musí byť podložka automaticky vyvážená; k rozhádzaniu vyváženosti môže potom dôjsť pri osadení štiftov a to ich posunom od stredu a prípadne použitím nerovnakých štiftov; to prvé je vážna vec, to druhé si moc neviem predstaviť, lebo tie rozdiely v štiftoch by museli byť riadne, aby sa to prejavilo...

- a ešte niečo - podložka má relatívne malý polomer a preto sa u nej prípadná odchýlka prejaví ďaleko menej, ako u pneu, kde na obvode gumy sú pri rotácii podstatne väčšie rýchlosti a teda aj odstredivé sily...
- aj kvalitný disk by mal byť v základnom stave (holý) vyvážený - elektróny určite áno, nepoškodené nové plecháče si myslím tiež;

- z celého mi to vychádza tak, že máš možno okom nepostrehnuteľný posun montážnych bodov tak, že ich ťažiskom nie je stred podložky...a preto ti to strečkuje

- ešte dotaz na teba - máš tie podložky urobené ako jednoduché = s vystredením len pomocou šrób/matíc na montáž diskov, alebo ich máš urobené s osadením na stred presnou prírubou aj zo strany osadenia na náboj nápravy, aj zo strany disku...lebo pri tomto posledne menovanom spôsobe je VYLÚČENÉ necentrické (posunuté) osadenie tak podložiek, ako diskov a tým pádom je vylúčená aj nevyváženosť podložiek a chyba musí byť inde... ...to druhé - s prírubami je drahšie (pracnejšie), ale kvalitnejšie (presnejšie) a efektívnejšie riešenie :wink:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 25.01.2007, 11:34
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
halóóó chlapci, kde ste? :smt146

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Sob, 27.01.2007, 12:58
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 19.10.2006, 7:52
Príspevky: 76
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
Mirko, sorry, mňa si sa nepýtal - asi že ja som moje podložky ešte neodskúšal...
... ale pamätám na našu diskusiu k tejto téme...a zapojil sa aj Dano a ten kedysi podložky používal...

- ak máš taký problém, ako píšeš, je to divné, lebo fyzikálne zákony hádam platia; vidím to ako problém presnosti Tvojich podložiek, pretože na rozdiel od pneumatiky je materiál podložky homogénny a preto pri dodržaní rovnakej hrúbky musí byť podložka automaticky vyvážená; k rozhádzaniu vyváženosti môže potom dôjsť pri osadení štiftov a to ich posunom od stredu a prípadne použitím nerovnakých štiftov; to prvé je vážna vec, to druhé si moc neviem predstaviť, lebo tie rozdiely v štiftoch by museli byť riadne, aby sa to prejavilo...

- a ešte niečo - podložka má relatívne malý polomer a preto sa u nej prípadná odchýlka prejaví ďaleko menej, ako u pneu, kde na obvode gumy sú pri rotácii podstatne väčšie rýchlosti a teda aj odstredivé sily...
- aj kvalitný disk by mal byť v základnom stave (holý) vyvážený - elektróny určite áno, nepoškodené nové plecháče si myslím tiež;

- z celého mi to vychádza tak, že máš možno okom nepostrehnuteľný posun montážnych bodov tak, že ich ťažiskom nie je stred podložky...a preto ti to strečkuje

- ešte dotaz na teba - máš tie podložky urobené ako jednoduché = s vystredením len pomocou šrób/matíc na montáž diskov, alebo ich máš urobené s osadením na stred presnou prírubou aj zo strany osadenia na náboj nápravy, aj zo strany disku...lebo pri tomto posledne menovanom spôsobe je VYLÚČENÉ necentrické (posunuté) osadenie tak podložiek, ako diskov a tým pádom je vylúčená aj nevyváženosť podložiek a chyba musí byť inde... ...to druhé - s prírubami je drahšie (pracnejšie), ale kvalitnejšie (presnejšie) a efektívnejšie riešenie :wink:


čau jano, teba som sa fakt nepýtal preto že ich ešte nemáš :D
Podložky sú robené firmou, ktorá sa výrobou podložiek zaoberá dlhší čas, takže nie je to niečo na kolene u kamaráta. Sú z duralu so zapustenými štiftami a s vystreďovacím kruhom presne na elektróny, ktoré mám teraz osadené. Sú samozrejme vystredné aj na náprave, tak aby mi tam vošli presne ale ľahko. Keď som prvýkrát osadil a vyvážil kolesá, tak to bolo hrozne rozhádzané. Vrátil som sa do pneuservisu a tam mi povedali aby som vyskúšal kolesá vyvážiť ešte raz ale spolu s podložkami. Ak tak spravím, je to OK. Tiež tomu nerozumiem, pretože taký malý polomer podložky by to robiť nemal, ale je to tak a štve ma to :x

_________________
Suzuki Grand Vitara 2.0 TDI


Uto, 30.01.2007, 9:23
Profil ICQ
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No síce si sa ani mňa nepýtal :lol: ,ale nedá mi to.toto isté som riešil jedného času aj Ja ,ale na bruchoplaze.Podložky som mal robené a kúpené v jednom tunning obchode v Litomyšli,oni sa s tým zaoberajú už dlho.S toho posudzujem že podložky boli kvalité.Tiež keď som to vyvažoval bez podložiek triaslo celé auto,no keď mi to vyvážili s podložkami nebol najmenší problém.Neviem čím to mohlo byť ,ale potom som to už neriešil keď to fungovalo tak načo? :D

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Uto, 30.01.2007, 14:07
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 19.10.2006, 7:52
Príspevky: 76
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Rudi píše:
No síce si sa ani mňa nepýtal :lol: ,ale nedá mi to.toto isté som riešil jedného času aj Ja ,ale na bruchoplaze.Podložky som mal robené a kúpené v jednom tunning obchode v Litomyšli,oni sa s tým zaoberajú už dlho.S toho posudzujem že podložky boli kvalité.Tiež keď som to vyvažoval bez podložiek triaslo celé auto,no keď mi to vyvážili s podložkami nebol najmenší problém.Neviem čím to mohlo byť ,ale potom som to už neriešil keď to fungovalo tak načo? :D


funguje to síce, ale je to pracné a otravné vyvažovať kolesa aj s podložkami. Musím ich najprv poriadne napevno zoskrutkovať s kolesom, potom odviezť do pneuservisu, vyvážiť, prísť domov, zaznačiť vzájomnú polohu podložky a disku, rozmontovať a potom ručne nahodiť kolesá, čo znamená pritiahnuť 40 skrutiek...ešte že to robím len raz do roka ale aj tak :twisted:

_________________
Suzuki Grand Vitara 2.0 TDI


Uto, 30.01.2007, 15:32
Profil ICQ
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak to máš pravdu,toto by ani mňa nebavilo! :shock: :P Já som to mal na bruchoplaze urobené že som mal štifti na podložkách a diery na uchytenie na bubon.Mal som to na 5 dier.To sa dalo vyvážiť pekne dokopy a nemusel som to už rozoberať. :smt098

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Uto, 30.01.2007, 17:56
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mirko píše:
čau jano, teba som sa fakt nepýtal preto že ich ešte nemáš :D
Podložky sú robené firmou, ktorá sa výrobou podložiek zaoberá dlhší čas, takže nie je to niečo na kolene u kamaráta. Sú z duralu so zapustenými štiftami a s vystreďovacím kruhom presne na elektróny, ktoré mám teraz osadené. Sú samozrejme vystredné aj na náprave, tak aby mi tam vošli presne ale ľahko. Keď som prvýkrát osadil a vyvážil kolesá, tak to bolo hrozne rozhádzané. Vrátil som sa do pneuservisu a tam mi povedali aby som vyskúšal kolesá vyvážiť ešte raz ale spolu s podložkami. Ak tak spravím, je to OK. Tiež tomu nerozumiem, pretože taký malý polomer podložky by to robiť nemal, ale je to tak a štve ma to :x


čau Mirko, ak je tak, ako píšeš, tak je to záhada nad záhady...a musím priznať, že si ma riadne znervóznil...a som veľmi zvedavý, čo mi to bude robiť...
- ale ako hovorím, fyzika nepustí, takže niečo nie je v poriadku...
- len tak pre zaujímavosť - skúšal si dať na vyvažovačku aj samé podložky? asi by to chcelo preskúšať vyváženosť podložiek, len či to ide aj na pneuservisáckej vyvažovačke, je otázne
v každom prípade dám vedieť svoje skúsenosti

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Uto, 30.01.2007, 21:44
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.02.2007, 21:38
Príspevky: 140
Bydlisko: BA/PK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Čaute chalani,

ak sa možem pridať tak sme už traja :D aj ja mam sporta.
Mam ho sice len 3 mesiace ale už som sa do neho zamiloval. Dôvod mojej kúpy bol jasný... neprístupná cesta na chatu, bolo mi ľúto ničiť tam osobák a tak som si kúpil toto Pajerko. Tak ako píšeš ty Jano mám tiež ešte toho staršieho r.99 2,5 diesel ten slabsi motor 100PS a 125 000km.
Jano pisal si že ideš dávať IM podvozok, máš to už spravené?? Vieš niečo o tom popísať? Pýtam sa preto, lebo ma čaká niečo podobné a neviem čo urobiť.....hoď aj cenu komplet ak to nie je tajné kolko to celé vyšlo u Radoffroada.

Dík za odpoveď

_________________
...dlha seda Y61 2.8TD (1998) s elektronickym cerpadlom
...Ex dlha zelena Y61 2.8TD (1999) s mechanickym cerpadlom
...popripade pomoze Pajero Sport 2.5TD (1998)


Uto, 13.02.2007, 22:11
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 51 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron