Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 20.04.2024, 1:21
Dnes je sobota 20. apríla 2024, meniny má Marcel a zajtra Ervín




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 47 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Plynovy pedal nereaguje po nastartovani (zima) 3.2L Di-D I4 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
tvoj názor ze 3,2 je super môj názor je ze je tak dobrý ako 3, od nissanu v patrole a nie nedebatoval som o tom pri pive ale videl som to v servise kde sa menili dokonca aj prepálené piesti kvôli tomu ze to super čerpadlo si jednoducho nedalo naftu...a stále si mi ako odborník nepovedal čo aký problém bol v z nádržou prečo sa automaticky kvôli čerpadlu mení..

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Ned, 07.02.2016, 1:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 22.12.2013, 13:28
Príspevky: 544
Bydlisko: Moravske Lieskove tel:0903790668
Odpoveď s citáciou
jeyjey píše:
Mozno este jedna tema. Pajo je 2008 a ma 150t km. co doporucujete pozriet z pohladu bliziaceho sa konca zivotnosti?
Jedine co sa mi na nom doteraz pokazilo bol MAP senzor
Dakujem.

Asi by som menil rozvod pretoze sa tam natahuje retaz a preto sa meni dost casto cca 60az70tisic km :wink:


Ned, 07.02.2016, 10:16
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 02.02.2016, 18:12
Príspevky: 23
Odpoveď s citáciou
Chlapi klud.
1. Vdaka za nazory
2. U Paja ocakavam, ze este dlho potiahne.
3. Kazdy rok na jar je v servise na prehliadke. Upravim vymeny filtra na jesen.
Auto sluzi ako svajciarske hodiny.
Este jedna otazka ... Hladam lave spatne zrkadlo(vodicove). Skusal som aj na nete, ale nic. Staci mi len skeletovy plast, cierne vnutro. Kazdy to predava len ako komplet. Elektriku nepotrebujem.

2. Rockford Accoustic - dialkovy ovladac na nastavenie subwoofera? Vymenil som tovarenske radio a toto mi chyba.


Ned, 07.02.2016, 11:10
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Pia, 27.11.2015, 14:42
Príspevky: 127
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
jankarol píše:
No pri 3,2 did neviem ci už nenadsluhuje...



ty si iný odborník :D tieto autá majú nemálo najazdené cez 400tis km , problém s čerpadlom bol väčšinou v prvých ročníkoch on má 2008 tak to už bolo ojedinelé , a dokonca aj tie prvé ročníky majú najazdené mraky KM s ťahaním vleku . Jedíný závažný problém bolo to čerpadlo ZEXEL oprava okolo 1000 EUR ked to porovnám s ostatnými značkami tak je to kus spoľahlivého autá a velmi dobrý automat .


Ned, 07.02.2016, 12:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Tak keď určite si daj skontrolovať nadrz schádza tam vnútorný nater náročky som nato narážal ale rudy sa nejak nemal k odpovedi ono ten bordel robí šarapatia v palivovom systéme....vieš rudy každé auto má muchy a nebudem chváliť to s čím má xy ľudí problémy chalan s čím sú problémy a to ze niečo nevieš neznamená ze to nieje pravda fakt až by má zaujimalo koľko tých 3,2 did so jazdil ci opravoval?

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Ned, 07.02.2016, 12:35
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Rudi už s Tebou komunikovať už nebude prd tým autám rozumieš a ako som už písal NIE JE HANBA NIEČO NEVEDIEŤ, URČITE JE VŠAK HANBA NECHCIEŤ SA NIČ NAUČIŤ. Doteraz si nepochopil ani to že sa bavíme o úplne inom Pajere t.j. r.v.2008 ako to o ktorom si Ty "počul". A ak ťa to zaujíma jedno mám doma pár som ich doviezol a pár som ich mal aj doma rozobrané na ND. Pozri si nemcov ako hodnotia to strašne poruchové Pajero ,všimni si prosím Ťa 6-7 a 8-9 ročné autá. http://adam.cas.sk/clanky/5910/velky-te ... e-nie.html .
Áno aj Pajero má svoje muchy nikdy som netvrdil že je to perpetum mobile ale ktoré auto nemá. Inak na tom mojom poruchovom Pajere mám naj.cca 450 000km keď som ho kupoval bolo light cez strechu vymenil som na ňom hneď po oprave "VŠETKY" oleje, šponovák na rozvodovú reťaz ktorý je pod víkom ventilov( častá porucha ,lebo plast a následne aj pliešok na ktorom je plast sa prederie a padne do rozvodovej reťaze urobí naozaj veľkú galibu) a geometriu. Povymieňané silenbloky a auto malo naj. cca 170 000km. Auto pracovalo,polovica čo som najazdil som najazdil s vozíkom a vozil na ňom autá. Potom som ho hodil aj Ja na strechu ešte raz opravilo sa a auto zas jazdilo a menil som na ňom dvakrát čerpadlo ,keď odišlo to origo ( asi som si ho odjebabral sám,stavali tu dialnicu a nafty bolo dosť,kvalita?) dal som druhé staršie a to vydržalo cca nejakých 180 000km,nádrž som nemenil ani nečistil. Neviem ale asi som mal fakt asi vynímočný kus lebo doteraz sú tam origo trysky,žhaviče,rozvody difereáky,prevodovku,motor. Menil som ešte dvojhmotu dvakrát ale pri tom ťahaní sa ani nedivím a druhýkrát som dával použitú. Tak a to je fakt už všetko čo som ochotný napísať k Tvojim "múdrym rečiam" . Ono niekedy je problém aj v ľuďoch že by chceli mať Pajero DID a opravovať by ho chceli v cenách Pajera II. :smt135 Mudroval si aj pri Terracane a tiež si o ňom prd vedel, inak mal som aj ten ak by ťa to zaujímalo :-) . Niekedy je lepšie sa držať príslovia: Radšej hamuj ako banuj. :-D

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Ned, 07.02.2016, 13:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 22.12.2013, 13:28
Príspevky: 544
Bydlisko: Moravske Lieskove tel:0903790668
Odpoveď s citáciou
Ano na rozvodoch sa nenatahuje retaz ale sere sa sponovak :smt021 dvojhmota tak isto tu som menil pre par dnami.


Ned, 07.02.2016, 14:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Existuje od rv 07 hore 8 ci 9 motorov s rozdielom kW ako vravíš čerpadlom a postupne vychytenými muchami predpokladám ze vieš na ktorý sa chalan pýtal pred rokom 2007 boli tri motori 3,2 did s rôznymi kW takze keď začala modelová rada rokom 2007 tak asi každý pochopí ze sa bavíme o ďalšej generacii konkrétne pajero IV .... To čo tu rozprávaš beriem ako zvasty typu "cigáň čije dieťa je najkrajšie a on odpovie ta mojo" na tereccan som povedal ze je to prakticky lacné pajero s ktoré životnosť v teréne nieje vysoká ....ešte by má zaujimalo odkiaľ ty vieš čo som počul čo som videl pričom som strávil nejaký nejaký čas ze máš aj vešteckej schopnosti je super ....

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Ned, 07.02.2016, 14:58
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Pia, 27.11.2015, 14:42
Príspevky: 127
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
jankarol píše:
Tak keď určite si daj skontrolovať nadrz schádza tam vnútorný nater náročky som nato narážal ale rudy sa nejak nemal k odpovedi ono ten bordel robí šarapatia v palivovom systéme....vieš rudy každé auto má muchy a nebudem chváliť to s čím má xy ľudí problémy chalan s čím sú problémy a to ze niečo nevieš neznamená ze to nieje pravda fakt až by má zaujimalo koľko tých 3,2 did so jazdil ci opravoval?


V dedine máme asi 3 po roku 2005 čo tu jazdia všetky krátke všetci sa tu poznáme neviem o tom žeby malo niekedy nejaké problém , na jednom som sa dokonca s chalaniskom pekne povozil . každé auto ma nejaký problém ale naozaj ich je málo ktoré tolko vydržia ako to pajero ktoré sa často využívaju hlavne na ťahanie a dávajú im zabrať.


Naposledy upravil rudy555 dňa Ned, 07.02.2016, 18:02, celkovo upravené 2



Ned, 07.02.2016, 17:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Nie je Teracan nástupca Gallopera?

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Ned, 07.02.2016, 17:58
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Pia, 27.11.2015, 14:42
Príspevky: 127
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
terracana si porovnával s pajerom roku 2008?


Ned, 07.02.2016, 18:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Neviem o tom ....reagoval sa na komentár vyššie keď SIM inokedy v inej téme vyjadril k tereacanu a Rudi rotu spomínal ....

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Ned, 07.02.2016, 18:29
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Ty už nevieš čo trepeš ,pletieš piate cez deviate. Inak som nevedel že za prepálené piesty na Pajere môže čerpadlo doteraz všetky čo boli prepálené tak mali zlé trysky,ale asi si to niekde počul. Nevadí človek sa učí celý život,tiež neviem všetko.
rudy555 spomenul som tému Terracan lebo tam tiež náš odborník na všetko opisoval o čom vie prd. Tu je aj jeho štýl komunikácie,hold ak mu nehľadíš ego tak si za zlého.
viewtopic.php?f=22&t=206&hilit=terracan&start=330

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Ned, 07.02.2016, 18:51
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Pia, 27.11.2015, 14:42
Príspevky: 127
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
inak áno poväčšine čo som čítal tak za prepálenými piestami stáli zlé trysky aj na iných autách.


Ned, 07.02.2016, 18:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Inak ty budeš fakt iný cocot tie trysky pripchaju piliny s čerpadla ako sa vraví s hladným sa nenajes s kokotom nenarozpravas...ostatným sa ospravedlňujem ale take debila ako Rudi som ešte asi nevidel :smt011
Hawk dohorí som

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Ned, 07.02.2016, 19:06
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 47 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: