Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 17:43
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 
 výmena obyčajných predných svetiel za LED svetlá (Pajero 1) 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Str, 14.10.2020, 12:01
Príspevky: 5
Odpoveď s citáciou
Dobrý deň prajem,
chcel by som sa opýtať, že či existuje nejaká redukcia na predné LED svetlomety? Svetlá chcem namontovať na auto: Mitsubishi Pajero 1, r.v.:1986
A teraz môj problém:
Keď svetlá zapojím do koncovky (H4), pasujú v poriadku, ale keď ich zapnem, tak sa nedajú samostatne zapnúť stretávacie svetlá a diaľkové, buď svietia naraz, alebo vôbec.... Písal som si kedysi s jedným chlapom, čo ich má na tom istom aute ako ja, a že jemu to prepájali cez nejaké relátka... preto sa chcem opýtať, či ste sa už stretli s týmto problémom u niekoho? A či existujú ku svetlám nejaké redukcie, ktoré by zaručili, že svetlá pôjdu, ako majú...., poprípade či máte na takúto prerábku aj nejakú schému, poprípade aj s fotodokumentáciou? Poprípade či by ste vedeli poradiť, aké komponenty (relátka, atď.) kúpiť...
Ďakujem za odpovede.


Str, 14.10.2020, 14:31
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 26.05.2020, 9:33
Príspevky: 11
Odpoveď s citáciou
Ja ked som skusil zapojit led H4 namiesto starej H4 tak relatka sa isli zblaznit a stale cvakali. asi je to "kvalitnou cinou". Kedze to mam na aute bez papierov tak som to vyriesil samostatnymi led svetlometmi 60W za 12e s vytiahnutim kabla na dialkove od relatka.

_________________
Pajero 1, Diesel, 1988, pneu T3, Auto mi sluzi ako traktor a neskutocny pracant v lese na tazbu dreva, vozenie kamenov a vypomoc na vcelnici. Jazda len v tazkom offroad terene. Zivotom prinuteny automechanik kedze auto je daleko v horach bez znaciek.


Pon, 19.10.2020, 10:03
Profil
Čumil

Registrovaný: Str, 14.10.2020, 12:01
Príspevky: 5
Odpoveď s citáciou
Ďakujem,
prídavnú LED rampu mám medzi prednými svetlami :) svieti super...
ale chcel by som aj stretávacie svetlá spojazdniť, našiel som na Aliexprese súčiastku, ktorá by mohla fungovať, tak uvidím po odskúšaní, keď to príde...


Pon, 19.10.2020, 12:18
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
jednotkové pajero nie je žiadna kozmická loď. Tá elektrika je dosť primitívna a nemá žiadne zložité ovládanie, PWM ani nič podobné
Nepotrebuješ žiadnu ďalšiu čínsku súčiastku. Proste máš prehodené piny na pätici lebo šikmáčom niečo nevyšlo. To je celé.
S merákom alebo skúšačkou je to robota na max pol hodiny

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 20.10.2020, 0:17
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Str, 14.10.2020, 12:01
Príspevky: 5
Odpoveď s citáciou
palo-cherokee píše:
jednotkové pajero nie je žiadna kozmická loď. Tá elektrika je dosť primitívna a nemá žiadne zložité ovládanie, PWM ani nič podobné
Nepotrebuješ žiadnu ďalšiu čínsku súčiastku. Proste máš prehodené piny na pätici lebo šikmáčom niečo nevyšlo. To je celé.
S merákom alebo skúšačkou je to robota na max pol hodiny



no len čo z toho, že ja som primitívny, čo sa týka elektriky :DDDD
ale to zapojenie káblikov, v konektore na žiarovku, som skúšal vymeniť a nepomohlo...:)


Uto, 20.10.2020, 10:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Pajero I má v žiarovkách trvalé + a spína - (ako aj niektorí iní japonci), takže to treba spraviť cez relátka.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Sob, 24.10.2020, 14:48
Profil
Čumil

Registrovaný: Str, 14.10.2020, 12:01
Príspevky: 5
Odpoveď s citáciou
Tomrs píše:
Pajero I má v žiarovkách trvalé + a spína - (ako aj niektorí iní japonci), takže to treba spraviť cez relátka.

Ďakujem...
A vedeli by ste mi aj poradiť nejaké konkrétne relátka a nejaký návod, ako to zapojiť? :)


Sob, 24.10.2020, 16:01
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Tomrs píše:
Pajero I má v žiarovkách trvalé + a spína - (ako aj niektorí iní japonci), takže to treba spraviť cez relátka.


Si si istý? :shock:
Nehádam sa že nie, môže to byť. Logiku to dáva, lebo žiarovke je to úplne jedno. Pri Led to až tak úplne pravda nie je.
V tom prípade 2 relátka a vybavené

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Ned, 25.10.2020, 0:20
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Relatkova sada na cinske bi xenony ale zohnat tu s jednym spolocnym relatkom+ dalsie relatko na dialkove spinane od elektromagnetu co vysuva clonku ale zapojit to musi aj tak clovek co sa kamarati s elektrikou :D


Ned, 25.10.2020, 3:20
Profil
Čumil

Registrovaný: Str, 14.10.2020, 12:01
Príspevky: 5
Odpoveď s citáciou
JOE66 píše:
Relatkova sada na cinske bi xenony ale zohnat tu s jednym spolocnym relatkom+ dalsie relatko na dialkove spinane od elektromagnetu co vysuva clonku ale zapojit to musi aj tak clovek co sa kamarati s elektrikou :D

veľká vďaka za radu :) :D


Ned, 25.10.2020, 10:35
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 10 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: