Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 14:34
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 14 ] 
 Pajero easy select auto volnobežky 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Pia, 05.11.2021, 19:30
Príspevky: 5
Odpoveď s citáciou
Caute klubaci.Mam pajero 2 r.v. 1998 2,5 tdi,s prevodovkou easy select,teraz su tam manualne volnobezky a chcem sa poradit ci tam mozem dat automaty kedze jazdim na 2H a nechce sa mi skakat z auta zakazdym prepinat ked radim 4H,alebo mozem jazdit s volnobezkamy Lock ked mam zaradene 2H?dakujem Tom


Pia, 05.11.2021, 19:44
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 22.10.2015, 18:08
Príspevky: 118
Bydlisko: ŠALA
Odpoveď s citáciou
Vitaj baran. Ja som menil automaty za mechanické na galloperi. Rozbili sa a cena mechanických je polovičná ako automatov.Tiež som len laik čo sa toho týka tak som veľa zisťoval. Ako to napísať aby to nebolo na celú stranu. :smt017
Normálne jazdi s vypnutými volnobežkami . Prepni ich vopred pred vjazdom na cestu kde sa chystáš jazdiť po snehu blate alebo teréne kde by si potreboval 4x4. Stále ešte jazdíš na 2h ale ak potrebuješ zaradíš 4H alebo redukovanú . Jednoducho nejazdi na zapnutých volnobežkách 70-80km/h na suchých cestách/ ved na čo aj / ale ak sadneš do auta a vonku je nasnežené alebo poladovica alebo si pripneš čln alebo karaván ako ja a viem že po 2km už budem v blate a piesku tak si to prepni hned a ak potrebuješ už len v kabíne preradíš čo potrebuješ.
Ak sa mýlim budem tiež rád ak sa chlapi odborníci vyjadria či som to dobre zhrnul a pochopil.


Sob, 06.11.2021, 16:26
Profil
Čumil

Registrovaný: Pia, 05.11.2021, 19:30
Príspevky: 5
Odpoveď s citáciou
Ďakujem Peťo :smt006 .Tie auto voľnobežky som chcel z dôvodu,že jazdím 80% asfalt a 20% ľahučký terén t.j. lesná cesta na chajdu úplne super lenže je v zime neudržiavaná.Viem že manuálne voľnobežky vydržia omnoho viac v teréne.Ja som to chcel skôr využit ako 4kolku na ceste čo by teoreticky mohli niečo automaty vydržat.Hlavne by som chcel vedieť či to môžem použit pri Easy select prevodovke.Pajerko som kúpil len 2 tyždne dozadu bol som pozerať viac kusov ale vsetko bolo dosť hnilé síce Super sel. ale hnilé.toto je zdravé a zachovalé tak som išiel aj toho Easy sel.


Sob, 06.11.2021, 18:20
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.10.2021, 20:25
Príspevky: 106
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Ahoj nechaj automaticke a mas pokoj ked klaknu kupis manualne ak je starane o tie automaticke a jazdis len lahky offroad vydrzia dlho a upne to staci.
Moj nazor.

_________________
Ked to nejde na 1 krat, treba to este parkrat skusit.
---------------------------------------------------------
Kia Sportage 2.0 i 70kw 4x4


Sob, 06.11.2021, 20:19
Profil
Čumil

Registrovaný: Pia, 05.11.2021, 19:30
Príspevky: 5
Odpoveď s citáciou
Dusko ja mám manuálne a chcem dať automaty,len neviem ci ich tam môžem dať,či to môže isť aj na easy sel. alebo to mali od vyroby len super select.


Sob, 06.11.2021, 20:44
Profil
Čumil

Registrovaný: Pia, 05.11.2021, 19:30
Príspevky: 5
Odpoveď s citáciou
Ide mi hlavne o to či tam mohli byť od výroby automaty alebo nie.Netuším ako fungujú automaty čo ich ovláda alebo podobne.Hlavne mi ide o to aby som nemusel skákať z auta von keďže je to easy select a nemôžem jazdit so zapnutou 4H po asfalte resp. po suchom povrchu.


Ned, 07.11.2021, 9:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Ak tam chceš dať automaty kľudne ich tam daj,ale ak tam máš silnejšie, odolnejšie manuály je to zbytočné.Jazdiť zo zapnutými manuálmi môžeš stále ideš 2H a až po zapnutí páky do 4H si 4x4

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Ned, 07.11.2021, 13:30
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 07.12.2018, 17:16
Príspevky: 16
Bydlisko: lovensko
Odpoveď s citáciou
prejavujú sa tie volnobežky výraznejšie na spotrebe ?


Ned, 07.11.2021, 20:22
Profil
Čumil

Registrovaný: Pia, 05.11.2021, 19:30
Príspevky: 5
Odpoveď s citáciou
Hmm tak teraz neviem.Môžem jazdiť s lock voľnobežkami suchý asfalt na 2H alebo nie?Na spotrebu nehľadím.Jeden píše že pri 70-80km/H nie druhý že áno :smt162


Ned, 07.11.2021, 20:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Nenapadá mi ani jeden dôvod prečo by zamknuté manuálne voľnobežky mali mať obmedzenú rýchlosť použitia. Je veľa aút, kde to ide “natvrdo” bez voľnobežiek a jazdia normálne.

Ak niekto vie o nejakom dôvode, rád sa priučím, keďže tiež chcem onedlho dať manuálne voľnobežky.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Ned, 07.11.2021, 21:35
Profil
Frajer

Registrovaný: Pon, 31.12.2018, 15:41
Príspevky: 208
Bydlisko: TN Mitice
Odpoveď s citáciou
Zopnuté voľnobežky ti zostanú aj automatické, pokiaľ ich nevycvakneš zmenou smeru jazdy (vpred alebo vzad)
Jediné, na čo majú vplyv zopnuté voľnobežky je spotreba.
Stačí si občas prečítať návod na obsluhu auta.

Ja nie som častý návštevník drsného terénu, ale keď občas použijem 4x4, tak si nechám zopnuté voľnobežky (mám automaty) a keďže sa vtedy točí aj predný kardan, tak si viem zaradiť 2H - 4H - 2H aj počas jazdy.
Samozrejme s citom, lebo v zákrutách sa tie zuby v prídavnej prevodovke môžu trošku odchýliť a porátaš zuby :smt162

_________________
OPEL Frontera A 2.2i 16V benzín http://www.strechy-tono.sk


Ned, 07.11.2021, 23:03
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 22.10.2015, 18:08
Príspevky: 118
Bydlisko: ŠALA
Odpoveď s citáciou
Sa mi páči ako sa tu rozbehlo ohladne volnobežiek. Jedna babka raz v servise povedala druhej a dostalo sa to až ku mne že manualne volnobežky sa jej rozpadli ked jazdila stále zo zapnutými. Tak ja si ich zapnem len ak viem že ich za chvíľu budem potrebovať. Neriešim neviem nechcem riskovať problém. Na čo by som ich mal zapnuté ked idem za sucha do tesca. Také veci ako spotrebu neriešim. Oproti ženinmu grandovi je na diete.


Pon, 08.11.2021, 18:42
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.10.2021, 20:25
Príspevky: 106
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
baran22 píše:
Ide mi hlavne o to či tam mohli byť od výroby automaty alebo nie.Netuším ako fungujú automaty čo ich ovláda alebo podobne.Hlavne mi ide o to aby som nemusel skákať z auta von keďže je to easy select a nemôžem jazdit so zapnutou 4H po asfalte resp. po suchom povrchu.

Automaty funguju na principe synchronnej spojky ako v prevodovke na koleckach cize ak sa rotoci poloos tak to roztoci synchron a ten prepne volnobezku a aj preto musis na vypnutie zaradit spiatocku a cuvat cca 2m aby ju vyplo.

_________________
Ked to nejde na 1 krat, treba to este parkrat skusit.
---------------------------------------------------------
Kia Sportage 2.0 i 70kw 4x4


Pon, 08.11.2021, 22:13
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.10.2021, 20:25
Príspevky: 106
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
Nenapadá mi ani jeden dôvod prečo by zamknuté manuálne voľnobežky mali mať obmedzenú rýchlosť použitia. Je veľa aút, kde to ide “natvrdo” bez voľnobežiek a jazdia normálne.

Ak niekto vie o nejakom dôvode, rád sa priučím, keďže tiež chcem onedlho dať manuálne voľnobežky.

Jediny dovod na vypnutie volnodeziek je ze tym odpojis predny dyf a tym znizis zbytocne trenie a tym aj celkovu spotrebu lebo netahas zbytocne dyf co nieje pripojeny cez pridavku.A ste ma napada jeden dolezitejsi dovod volnobeziek a to je vzhladom ku pouzitej naprave .Ja mam prednu napravu s kratkimy ploosamy s dot velkym uhlom natocenia homokinetaku a pokial je volnobezka vypnuta nemusi sa tocit poloos a tym sa zbytocne nopotrebovava tocenim naprazdno to plati aj pre dyf.

_________________
Ked to nejde na 1 krat, treba to este parkrat skusit.
---------------------------------------------------------
Kia Sportage 2.0 i 70kw 4x4


Pon, 08.11.2021, 22:15
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 14 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: