Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 20:00
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 182 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Ďalší
 Mitsubishi Pajero 3.5 V6 r.v. 1995 
Autor Správa
Ťažký Profík

Registrovaný: Štv, 30.12.2010, 23:51
Príspevky: 314
Bydlisko: Poltár
Odpoveď s citáciou
Ahojte

kúpil som Pajero a ked sa kus oteplí, chcel by som ho trocha prerobiť
- hľadám manuál, najlepší by bol 3D video, alebo PDF
- ak niekto má, alebo mi sem vie napísať link, budem mu veľmi vdačný
Chcem sa tiež opýtať, či má niekto skúsenosť s hydraulickým, resp. vzduchovým podvozkom dodatočne montovaným ... ide mi o to, že toto moje Pajero je pre bežné nasadanie dosť vysoké a to ešte vôbec nie je zdvihnuté...preto by som najradšej volil nastavenie podvozku podľa požiadaviek terénu
Za príspevky vopred dakujem : :roll:


Štv, 30.12.2010, 23:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ahoj, no ja by som celkom rád videl fotky toho Pajera... keď je na bežné nasadenie dosť vysoké.
Ja si neviem príliš dobre predstaviť, ktoré Pajero je dosť vysoké.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Pia, 31.12.2010, 1:55
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 05.01.2010, 20:33
Príspevky: 360
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no, toto je naozaj zaujimave tvrdenie ze to pajero je uz dost vysoke a neni ani zdvihnute, este k tomu je to 95ka, my mame 98ku, a po par tahani vlecky cca 2,5t po 2rokoch si zadne pruziny pekne sadli a nemalo ani len povodnu vysku, po zalozeni podvozku Ironman je to vsak ine kafe,a cele auto je pekne zdvnihnute oproti serii, ale samozrejme je to stale malo podla mna, a to ho vyuzivame len na polovacky alebo chalupu, ziadny extrem offroad :-D

takze suhlasim s jenkim, tie fotky si rad pozrem :wink:


Pia, 31.12.2010, 10:52
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Štv, 30.12.2010, 23:51
Príspevky: 314
Bydlisko: Poltár
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No je možné, že ho už zdvihol predajca ... na podvozku je tona ľadu a potrebujem ho dostať do garáže, nech sa to roztopí ... potom Vám pošlem foto ... kedže som nemal pred tým Pajero, neviem čo je vysoko a čo je nízko, ale jednoducho je teraz pre bežné vystupovanie dosť nepohodlná výška ... neviem si predstaviť dákeho Japonca, ako z neho vystúpi aby si nezašpinil nohavice od bočných nášlapov ... ale ked mi už teda konečne niekto odpovedal, chcem sa opýtať: šmýka spojka a teraz ked je na ňom tona ľadu neviem či dôjdem 10km do garáže ... je možné spojku ešte nastaviť na tomto modely ?... a ako ? ... pedáľ musí byť úplne hore až vtedy zaberie spojka
- prosil som niekoho o 3D manual, aby som si to vedel naštudovať, kedže som vyučený opravár, bolo by pre mňa dosť hanba dať to robiť do servisu ...
- mám jeden screensaver, kde sa v 3D videu poskladá celý motor po súčiastkách, čiže niečo také


Pia, 31.12.2010, 11:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No...takto. O 3D manuáli naozaj nič neviem, sme radi, keď máme aj obyčajné, papierové, resp. vo formáte pdf. Odkazy sú aj tu na fóre, len treba využiť funkciu "Hľadať".
Spojka na tomto type je problém a aj v budúcnosti (po prípadnej oprave/výmene) bude treba byť opatrný. Výkon motora je vyše 200 koní a spojka väčšinou odskáče neopatrnú nohu šoféra, zvlášť na redukovaných režimoch (preto odporúčam automat pre 3,5V6) :wink:
A čo sa týka výšky, do terénu nie je žiadne Pajero dosť vysoké :twisted: to je moja osobná skúsenosť. Ale je to auto s naozajstným motorom, geniálne, to môžem potvrdiť. Blahoželám.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Pia, 31.12.2010, 22:07
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Štv, 30.12.2010, 23:51
Príspevky: 314
Bydlisko: Poltár
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ďakujem za odpoved a všetko dobré do nového roka
- ja nehodlám dáko extra šantiť po teréne až do takej miery, aby ma potom ťahalo 5 traktorov, ale nemôžem sa už proste každú zimu dívať na tie neskutočné ,, cesty ,, a nemôžem si dovoliť ostať niekde zapadnutý
- spojka skončila ! ... ešte včera som došiel na ňom domov a dnes sa už ani nepohlo ... ľahol som si od spodu a tiahlo spojky riadne chodí ... skúšal som aj povoliť odvzdušňovák ... po zaradení ani len motor nezbadal že je tam rýchlosť ... aj bez vytlačenej spojky sa dá radiť ľahúčko ... potrebujem teda čoby len nákres, ako to rozoberiem, aby som nerozobral pol auta a pritom stačí len pár vecí ... alebo aspoň postup od kade začať a čo všetko demontovať
- inak je to maxi zachovalé auto, aj podvozok a vlastne je to asi max. výbava
- motor je šepot koní a tých 200 koní ešte nebol čas vyskúšať

dakujem pekne za odpoved


Sob, 01.01.2011, 1:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No, vidím, že sa ti moc nechce hľadať :roll: ...budiž ti odpusteno, keď už si si kúpil aspoň auto s poriadnym motorom.
Tu máš link:
http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Mitsubish ... o-Montero/

je tam manuálov dosť a dosť, len pohľadaj.

Len preboha nečakaj nejaké 3D :smt126 :smt121 je to normálna klasika. Keď nerozumieš anglicky, skús rusky, to už je na tebe.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Sob, 01.01.2011, 3:05
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Štv, 30.12.2010, 23:51
Príspevky: 314
Bydlisko: Poltár
Odpoveď s citáciou
Poslať 
oooo dakujem jenki...nebyť Teba, tak je toto už druhé fórum, kde nikto neodpovedá na prosbu o radu
- nie že som nehľadal, len som sa dostal na úroveň, že sedenie za PC je už pre mňa bolestivé na zadok, kedže mám firmu a som stále na PC a Skype a mailoch ... našiel som už aj predajcov lamiel, ale na SR ako vždy ,, lacno ,,...odpovedal mi predajca v CZ...tak napr tu kúpiš lamelu na tento typ za 197 € a český predajca mi ju pošle za 2000 Kč aj s poštovným ... len samozrejme predpokladám, že zas tam bude dáky háčik, napr. v materiály lamely...vraj jesto dáka keramická, ale musím si o tom niečo naštudovať...tu v Lučenci je firma, ktorá prekladá čisto len obloženia...výmena ak si ju nevymením sám stojí 200 € ... v tejto zime vonku sa nedá robiť nič a vykurovaný garáž z jamou nemám
- teraz je kus času, lebo nie je sezóna na môj obchod, ale na jar už nebudem mať vôbec čas maznať sa z autom a do vtedy musí byť eňo - ňuňo
- ozaj, odkiaľ vlastne si ?... ja som z Kalinova, je to pri Poltári ... máme po starých rodičoch domy a pozemky v horách a tam už aj LKT je málo...zatiaľ som chodil len na traktoroch a poľnohosp. strojoch a JEEP 4X4 je u mňa novinka ...


Sob, 01.01.2011, 16:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tepes píše:
............ a JEEP 4X4 je u mňa novinka ...


..a teraz nevieme či maš Jeep alebo Pajero? :-D

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Sob, 01.01.2011, 17:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tepes píše:
...

Tak študuj, máš toho materiálu teraz dosť.
Spojka je u tohoto vozu naozaj citlivá vec.
A daj nejaké foto tvojho stroja.
A, hlavne, nemýľ si Pajero s Jeepom, Pajero je to auto, ktoré niekoľkokrát vyhralo Dakar :twisted: :twisted: :twisted:

------
:-D F.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Sob, 01.01.2011, 18:21
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Štv, 30.12.2010, 23:51
Príspevky: 314
Bydlisko: Poltár
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no nie JEEP samozrejme...to sa len tu tak vraví, ked máš štvorkolku, že JEEP
- FOTO...bol som pri ňom v noci, tak som nefotil...je odstavené 10km odo mňa, ale ked sa pozrieš sem - http://www.4x4club.sk/pictures/viewer ... t8izr3.jpg
tak vyzerá podobne

... čítal som tu o šnorchli, že to nerobí dobrotu ked je namontované LPG, tak šnorchel asi nebude ... ani ho podľa mňa nebudem potrebovať


Ned, 02.01.2011, 13:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No, musíš si dať urobiť na zadné sklo takúto výchovnú nálepku:
:twisted: Nehovor mi Jeep :twisted:
:D Moje meno je PAJERO :D

...a myslím, že šnorchel má čas. :wink:
Máš tam LPG?

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Ned, 02.01.2011, 13:28
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Štv, 30.12.2010, 23:51
Príspevky: 314
Bydlisko: Poltár
Odpoveď s citáciou
Poslať 
LPG bude ... pozerám tie manuály čo si mi poslal link...je to tak na mesiac hľadania a rozhodol som sa, že to urobím ako vždy ... kúpim si bedňu piva, vopchám sa pod to a po hodine premýšľania začnem odkrúcať všetko postupne...ja som len chcel vedieť, či musím najskôr vyhodiť vonku motor, ako inde, alebo sa dá vymeniť od zadu
- a uvidím ako sa dnes vyspím, ale už zvažujem aj servis


Ned, 02.01.2011, 14:09
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Štv, 30.12.2010, 23:51
Príspevky: 314
Bydlisko: Poltár
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak zahajujem 5 ročnicu a posielam foto
Toto je moje Pajerko
Zhodil som dole zatiaľ len pár vecí, ale pokúsil som sa dotiahnuť torzky, len tu som niekde čítal že: torzky dotiahnuté naplno ... no tieto som dotiahol len kus a už opiera doraz o silenblok...keby som dotiahol torzky naplno, tak predok stojí ako na tatre 148
Na predok som kúpil nové Japonské tlmiče a jednu manžetu na poloos, lebo je roztrhnutá
Dalej je na rade stredný tlmič výfuku ( na výmenu ), ľavý podbeh, zadné dverové čapy ... potom predný pevnosťák a interier a gumy do terénu EXTREME T3 - 256/70/15
Ak to teda bude niekoho zaujímať, tak vždy ked niečo porobím, tak pošlem foto :shock:

Obrázok

zapadol som na balonoch

Obrázok

Obrázok

rám dole, torzky hore

Obrázok

Obrázok


Uto, 19.07.2011, 20:33
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Štv, 30.12.2010, 23:51
Príspevky: 314
Bydlisko: Poltár
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Prosím vás borci...je možné kúpiť automatickú prevodovku na II Pajero ???
a koľko by to stálo asi ???
dakujem


Štv, 21.07.2011, 17:17
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 182 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: