Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 20.04.2024, 15:18
Dnes je sobota 20. apríla 2024, meniny má Marcel a zajtra Ervín




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 15 ] 
 Pajero II - nejde rádio ani osvetlenie 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Ned, 14.04.2013, 13:31
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
Ahojte, mám menší problém s mojím Pajero II konkrétne 3.5 gls 1995. Prosil by som teda o radu ak sa tu niekto trošku vyzná do elektriky v Pajere, nejde mi rádio ani vnútorné osvetlenie (to čo je na strope), netuším ako je to pozapájané a hlavne kde, tak ak by ma mohol niekto naviesť po čom sa pozerať, budem rád. vopred dik


Pon, 22.04.2013, 12:25
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Co tak poistky niekde pod volantom ?
(pripadne v motorovom priestore).

Ak vies anglicky, tak si z plastu precitaj co hladas, ak nie, povyberaj rad-radom, a vizualne skontroluj ...

Prestalo to ist z nicoho nic, alebo si s niecim hybal ? (uz som tak videl skrat od zle demontovaneho 3. brzdoveho svetla). A furt odchadzala poistka, ale "ja som nic nerobiiil" ...
Porozmyslaj nad kazdou drobnostou, moze ti to pomoct odhalit pricinu ...


Pon, 22.04.2013, 12:30
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 06.05.2010, 20:19
Príspevky: 94
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
A na strope nejde nic alebo len ked otvoris dvere tak nesvieti pozri ci si to nevypol ak nie tak skontroluj v prvom rade poistky a ak su v poriadku skontroluj dverne spinace ci nahodou neskratuju daj vediet co a ako

_________________
Ak niečo potrebuješ spraviť pozri www.we-ton.sk a určite sa dohodneme


Pon, 22.04.2013, 15:04
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Ned, 14.04.2013, 13:31
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
Na strope nejdu ziadne svetla, ale siber napr. ide...a poistky som kukal vsetky su ok.


Pon, 22.04.2013, 15:22
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 06.05.2010, 20:19
Príspevky: 94
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
tak treba zmerat ci je tam napetie na strope rozobrat su tam tri zierovky skontroluj ci su v poriadku a ci tam ide napetie ak nie tak treba najst poistku a odnej mert ale ja by som skontroloval tie dverne spinace kasna je kostra a spina + v soferovich dverach su 3 kable a spolujazdec 2 preto u vodica 3 lebo je tam aj bzuciak aby si nezabudol vypnut svetla

_________________
Ak niečo potrebuješ spraviť pozri www.we-ton.sk a určite sa dohodneme


Pon, 22.04.2013, 15:31
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 07.12.2010, 10:17
Príspevky: 420
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Odpoveď s citáciou
ahoj hlavne si skontroluj tie spinace vo dverach mne nesli dva na spolujazdcovej strane problem bol ze nedosadalo to na kostru. Trosku off pajero ma bzuciak aby som nezabudol vypnut svetla? ja som si ho tam dorobil lebo mi nic nebzucalo a stalo sa mi par krat ze som nehal svetla svietit... hm :smt017 takze musim sa na to este raz kuknut :smt017

_________________
Mitsubishi Pajero "Blister fender" 3.5 V6 24v wagon manuál 143 kW (194ps) pri 5000 otáčkach, 313 Nm pri 3500 otáčkach
Staré pořekadlo "Objem ničím nenahradíš"


Pon, 22.04.2013, 15:58
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Ja som mal zase na stropnom svetle zlu kostru,ktora je pri uchyteni tych malych sulfitiek-ziaroviek-tie som potom samozrejme nahradil diodovymi. A pochvalte sa ci aj Vam odhnilo osvetlenie Spz-tky-mne zkorodovala ziarovka v tom kovovom obale,ze sa to ani nedalo rozobrat len vyrobit novy drziak s inou ziarovkou.A ako na kazdom pajere ma caka este prehodenie spodnych svetiel z naraznika do vrchnych-to bude zase jebacka s tymi kablami :smt013


Pon, 22.04.2013, 23:37
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 09.08.2011, 19:44
Príspevky: 60
Bydlisko: TS
Odpoveď s citáciou
JOE66 píše:
Ja som mal zase na stropnom svetle zlu kostru,ktora je pri uchyteni tych malych sulfitiek-ziaroviek-tie som potom samozrejme nahradil diodovymi. A pochvalte sa ci aj Vam odhnilo osvetlenie Spz-tky-mne zkorodovala ziarovka v tom kovovom obale,ze sa to ani nedalo rozobrat len vyrobit novy drziak s inou ziarovkou.A ako na kazdom pajere ma caka este prehodenie spodnych svetiel z naraznika do vrchnych-to bude zase jebacka s tymi kablami :smt013


váčšinou býva zlá kostra alebo tie dverové čidlá. Osvetlenie SPZ býva často odhnitá, bud vyrobit nový držiak alebo prehodiť z anglického, tam to býva v hodne lepšom stave.
A to prehodenie zadných svetiel, kabeláž je predpripravená, treba iba prehodiť ten posledný kusok kábla a bude to fungovať, a pravú stranu treba prehodiť celú kabeláž aj z dverí, lebo to je vcelku zo zadným svetlom.


Uto, 23.04.2013, 12:13
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Tomas ja som uz na predoslych Pajerach tie zadne svetla zo spodu na horne prerabal a preto som pisal,ze to bude drbacka-lebo je to piplacka prehadzovat aj predlzovat tie kable a neznasal som to a elektrikar na to nemal nervy :smt010


Uto, 23.04.2013, 19:43
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 09.08.2011, 19:44
Príspevky: 60
Bydlisko: TS
Odpoveď s citáciou
JOE66 píše:
Tomas ja som uz na predoslych Pajerach tie zadne svetla zo spodu na horne prerabal a preto som pisal,ze to bude drbacka-lebo je to piplacka prehadzovat aj predlzovat tie kable a neznasal som to a elektrikar na to nemal nervy :smt010


Ale tam netreba nič predlžovať ani prehadzovať, odpojíš posledný konektor, zapojíš nový zväzok káblov s koncovkou na nové svetlá (z angličana) a to je všetko. A pravé svetlo je trochu zloižitejšie, treba odstrojiť dvere, robota max. na poobedie, ja som si to všetko očistil, a žiadna piplačka, a elektrikár neviem čo by tam robil, vymontovať svetlá, prehodiť konektory a namontovať nové? ... :smt156


Uto, 23.04.2013, 19:58
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Tomas mam anglicke pajero s anglickymi paierami aj pajero na sk znackach a svetla su na nich-zadne rovnake-iba niektore anglicke pajera mali horne svetla s zltou smerovkou.Ja som daval uchyty ziaroviek zo spodnych svetiel-smeroviek do hornych svetiel do cuvaciek a daval som zltu ziarovku a cuvacky davam osobitne-pomimo svetiel na strechu alebo nad rezervu a kable ako vzdy koncovky na ziarovky zakorodovane-cize pajkujem nanovo+ este zadne obrysovky zo spodu prehodit na vrchne svetla-Ty to robis jednoduchsie ak mas tie anglicke svetla z Anglicaka s implemetovanymi zltymi smerovkami-len v tych zase slabsie svieti spiatockove svetlo


Uto, 23.04.2013, 20:11
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 09.08.2011, 19:44
Príspevky: 60
Bydlisko: TS
Odpoveď s citáciou
Presne tak som myslel, ja som mal komplet svetlá aj káblovačku z anglického, tak som to iba prehodil. Ak to dorábaš do europskych, tak to je veru hodne roboty, lepšie ti neni zohnať tie svetlá, a ak chceš spiatočku inde, tak to potom iba prehodiť. Ak chceš, nejaké svetlá tu mám, tak napíš PM, dohodneme sa.


Uto, 23.04.2013, 20:18
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Normalne svetla mam do rezervy ale tie anglicke s zabudovanymi zltymi smerovkami-anglicke namam -ak mas aj s konektormi na predlzenie tak by som mal zaujem-usetrilo by mi to ,,jedno stravene poobede,,co teraz vela volneho casu nemam :smt017


Uto, 23.04.2013, 20:53
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 07.12.2010, 10:17
Príspevky: 420
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Odpoveď s citáciou
JOE66 píše:
A pochvalte sa ci aj Vam odhnilo osvetlenie Spz-tky-mne zkorodovala ziarovka v tom kovovom obale,ze sa to ani nedalo rozobrat len vyrobit novy drziak s inou ziarovkou.


minulý týžden som sa v tom hrabal aby som videl ako to vypadá vypadalo to takto

Obrázok 

Obrázok 

_________________
Mitsubishi Pajero "Blister fender" 3.5 V6 24v wagon manuál 143 kW (194ps) pri 5000 otáčkach, 313 Nm pri 3500 otáčkach
Staré pořekadlo "Objem ničím nenahradíš"


Str, 24.04.2013, 15:38
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 03.04.2018, 19:49
Príspevky: 5
Odpoveď s citáciou
Zdravim nesviet mi stredoví panel čo stmi môže bit ???


Sob, 14.04.2018, 22:26
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 15 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: