Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 29.04.2024, 5:57
Dnes je pondelok 29. apríla 2024, meniny má Lea a zajtra Anastázia




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 61 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Vnútorné manžety 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.08.2013, 20:47
Príspevky: 129
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Zdravím chalani, potreboval by som poradiť, chcem vymeniť vnútorné manžety k prevodovke na Pajero II krátke 2.8, zhodil som dole papuču, aj horný a spodný čap, aj čap riadenia, šrob snímača ABS išiel ľahko dole, ale snímač sa mi nedá vybrať, čo s tým ? treba ho dole dať ? neviem čo ma tam drží, ten horný oblúčik na spodnom ramene tam zavadzia nedá sa mi to vytiahnuť, už aj tie 4 šroby na spodnom čape som dal preč že celý čap vytiahnem ale nejde to, hlavne potrebujem dostať ten spodný čap z tehlice von, ťahať to priamo k sebe von ? celú poloos všetko ? alebo nejako do boku ? manžetu som odrezal a vybral vnútornú , vychádza mi to trošku von pár cm keď to ťahám von, chlapi ako na to ? Dík za radu


Štv, 19.09.2013, 13:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.05.2012, 12:56
Príspevky: 988
Bydlisko: Povazie
Odpoveď s citáciou
Dal si dole zavlacku na vonkajsom konci poloosy?
Inak mozno by aj bolo dobre hodit nejaku foto lebo podla toho opisu tomu moc nerozumiem.
Inak ak potrebujes vyhodit spodny a horny cap, tak si uvolni torzky nech ti to tak nepruzi, povol matice a treskni po tehlici v mieste kde su capy velkym kladivom zboku, pekne ti vyskocia. Maticu si ale nechaj tam lebo ak netrafis aby si neznicil zavit.

_________________
Patrol & Patrol...

ex: Wrangler JK s talianskym Detroit dízlom
ex: Pajero 2.8


Štv, 19.09.2013, 14:57
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.08.2013, 20:47
Príspevky: 129
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Čap riadenia je odpojený, čap z horného aj z dolného ramena povolili , mal som na to sťahovák, čap horného ramena som dal von , aj z toho dolného čapu na spodnom ramene mi to povolilo použitím sťahováku, ale nejde mi to vybrať úplne ten dolný čap , chcem to vytiahnuť von, poloos aj s kotúčom aj s nábojom , tie dve šestice šrobov tam kde sa montuje koleso, tak s tými som nerobil nič , ak na to idem dobre , idem urobiť foto, možno to povie viac.


Štv, 19.09.2013, 16:04
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.08.2013, 20:47
Príspevky: 129
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Obrázok 

Obrázok 


Štv, 19.09.2013, 16:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.05.2012, 12:56
Príspevky: 988
Bydlisko: Povazie
Odpoveď s citáciou
No v prvom rade by som to nerobil ak by som mal auto vyheverovane na ramene.
Podloz si to niekde na kraji tej priecky co je medzi ramenami.
Povol si torznu tyc, vsetko ti pojde lahsie.
Medzi tymi siestimi skrutkami je taka polgulata krytka, tu daj dole je iba nasadena cize vypacit skrutkovacom
Pod nou je koniec poloosy a na konci zaistovaci kruzok, ten daj dole.
Uvolni capy, vtedy si pomoc pripadne heverom aby si si dal rameno do takeho uhla ako treba.
Ked budes mat volne capy, tak stiahni celu tehlicu smerom k sebe.
Ostane ti poloos v diferaku tu uz len tahat smerom k sebe.

_________________
Patrol & Patrol...

ex: Wrangler JK s talianskym Detroit dízlom
ex: Pajero 2.8


Štv, 19.09.2013, 18:06
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.08.2013, 20:47
Príspevky: 129
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Mal si pravdu, dal som dole tú malú pokličku, zhodil ten zaisťovací drôtik , a ľahko my vyšiel von kotúč s tehlicou, už len až to ide ľahko z difu von, a pretiahnuť, a snímač nanovo pripojím, zaizolujem :) , ešte raz vďaka za pomoc.


Štv, 19.09.2013, 18:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.05.2012, 12:56
Príspevky: 988
Bydlisko: Povazie
Odpoveď s citáciou
Pohoda, vidis ze to islo....
Inak ak to chces vazne iba do hory a este ti aj svieti kontrolka abs, tak by som to vobec neriesil...

_________________
Patrol & Patrol...

ex: Wrangler JK s talianskym Detroit dízlom
ex: Pajero 2.8


Štv, 19.09.2013, 19:44
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.08.2013, 20:47
Príspevky: 129
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Na hory na hory, v zime aj na cesty viac, tak na to by som možno rád aj to ABS rozbehal, uvidím prečo svieti kontrolka, možno len poistka je zlá, manžetu som prevrátil naopak, namastil vnútri a pretlačil za klb cez lievik :) chcelo to sily a tlačiť , ale šlo to :) a potom prevrátil manžetu na pôvodno :) už len poskladať , a zajtra druhú poloos asi, lebo aj tam tá manžeta vyzerá už že pôjde asi sr...ť :)

_________________
PAJERO 2.8 TD SWB, 1995
Vitara LY 1.6 DDiS AllGrip
PAJERO 2.8 TD SWB, 1997


Štv, 19.09.2013, 21:03
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 11.11.2010, 21:56
Príspevky: 462
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
ak to chceš do hory tak sa na ABS vyprdni, v teréne ťa ABS aj tak možno niekde nečakane pošle do stromu ked to nebudeš čakať, alebo si ho sprav odpájatelné na vypínač, a v blate vždy vypnúť ;)

ja som pri repase prednej nápravy urval obidva snímače, nechcelo sa mi ich zhánať nové tak som ABSko vyradil úplne a ani mi nechýba a to jazdím 90% po ceste

_________________
Pajero SWB 2,8TD, + navijak, Toyo MT
Pajero LWB 2,8TD automat, budúca leštenka :D


Štv, 19.09.2013, 22:01
Profil ICQ
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.08.2013, 20:47
Príspevky: 129
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Chlapi, poskladané :) , ale našiel som na zemi už v tme jednu tenkú podložku, tenká asi 0,3mm, neviem či patrí zvnútra, alebo zvonku tam kde je ten zaisťovací drôtik na tisícihran , musela mi vypadnúť keď som vyťahoval alebo nasadzoval kotúč s tehlicou, bude to mať nejaký vplyv ? Na ložisko napr. ? , či ju stačí aj zvonku prásknuť na ten tisícihran a zaistiť segerkou ? Zvnútra tam jedna je , ale tá je tak 2 mm hrubá, ale čo s tou tenkou , neviem odkiaľ bola. ?


Pia, 20.09.2013, 0:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.05.2012, 12:56
Príspevky: 988
Bydlisko: Povazie
Odpoveď s citáciou
farky píše:
ja som pri repase prednej nápravy urval obidva snímače, nechcelo sa mi ich zhánať nové tak som ABSko vyradil úplne a ani mi nechýba a to jazdím 90% po ceste


Napodobne, ja uz len potrebujem vytiahnut tu ziarovku z budikov nech mi to nesvieti stale do oci...:)

_________________
Patrol & Patrol...

ex: Wrangler JK s talianskym Detroit dízlom
ex: Pajero 2.8


Pia, 20.09.2013, 6:07
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.08.2013, 20:47
Príspevky: 129
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
A čo kontrolka SRS ? :) červená, mne svietia "len" tieto dve, to ABS ko, ale aj SRS, to by mal byť airbag, ale čo s ním, neviem, či aj ten je nejako odstavený len, neviem, auto búrané nieje, čo sme s bratrancom pozerali, takže odpálený by nemal byť asi, a asi aj na tom volante by mal byť ten modul, či čo mi poradíte, vy fachu-skúsení :) prečo môže svietiť SRS ? Dík


Pia, 20.09.2013, 6:56
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 04.08.2013, 17:43
Príspevky: 59
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Ahoj,

ta hrubsia podlozka bola u mna na pajere na vonkajsom klbe, ako sa zasuva poloos do otocu, a ta nenka podlozka je na tisichrane pod segerkou...
Neviem aky to bude mat vpliv na jazdu, ale tiez som na nu pri skladani skoro zabudol..

_________________
Mitsubishi Pajero II Wagon 3.5V6


Pia, 20.09.2013, 16:11
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.08.2013, 20:47
Príspevky: 129
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Už som zistil :) dovnútra ide ale len do 2/3 potom ju nepustí ďalej už, takže už viem, patrí zvonku pred segerku :) ale nedal som ju tam sa mi zdalo že tam nevojde, ale po zašrobovaní čapov pekne zacvakla segerka tak asi by tam vošla aj podložka, asi ju tam niekedy dodatočne dám, jazdí to manžeta drží, dúfam že na 10 rokov pokoj :) , ešte ma tankuje prečo mi svieti SRS že čo v tom je ?

_________________
PAJERO 2.8 TD SWB, 1995
Vitara LY 1.6 DDiS AllGrip
PAJERO 2.8 TD SWB, 1997


Pia, 20.09.2013, 18:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.05.2012, 12:56
Príspevky: 988
Bydlisko: Povazie
Odpoveď s citáciou
cor75 píše:
ešte ma tankuje prečo mi svieti SRS že čo v tom je ?

Vytiahni ziarovku z palubovky a mas po probleme :)

_________________
Patrol & Patrol...

ex: Wrangler JK s talianskym Detroit dízlom
ex: Pajero 2.8


Pia, 20.09.2013, 20:12
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 61 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: