Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 30.04.2024, 13:20
Dnes je utorok 30. apríla 2024, meniny má Anastázia a zajtra nikto




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
 zvláštny problém so štartovaním po nastavení tuhosti tlmičov 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Ned, 23.06.2013, 15:25
Príspevky: 33
Odpoveď s citáciou
čo sa mi stalo...v piatok sa s autom jazdilo ale dve hodiny všetko išlo v poriadku tak ako má a chytalo na brnk...potom auto postálo hodinku a už ani necuklo....a teraz tá sranda...prestalo to štartovať keď som sadol..potočil kľúčom a skúšal som nastavovanie tuhosti tlmičov či mi motorčeky ešte vrčia...a vrčali..tak som to poprepínal pár krát...idem naštartovať a ani ťuk...vôbec nič...skúšal som či nie sú povolené káble v motore lebo aj to sa mi stalo predtým že jeden nebol zastrčený a problém bol taký istý...lenže všetko držalo...

na druhý deň len tak zo srandy skúsim tú vec s tými tlmičmi znova...poprepínam pár krát skúsim naštartovať...auto znova chytilo na brnk a ide tak ako predtým...

tak sa pýtam že kto mi to vie vysvetliť čo sa mohlo stať...či nejaký skrat alebo čo..

_________________
Pajero II 2.5 gls


Pon, 31.03.2014, 11:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Asi je z prepínača tuhosti spravený tajný vypínač štartovania. :-D

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Pon, 31.03.2014, 11:48
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 23.06.2013, 15:25
Príspevky: 33
Odpoveď s citáciou
To by bol najvecsi hlod..:D..ale funguju mi vsetky v pohode..asi treba vystlacat nejaky kod..:D

_________________
Pajero II 2.5 gls


Pon, 31.03.2014, 12:00
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.08.2013, 20:47
Príspevky: 129
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Nazdar chalani, tak táto téma ma zaujíma, ten prepínač tuhosti tlmičov, môže sa to prepínať za jazdy ? alebo keď auto stojí ? ak je to funkčné tak tam musí byť počuť vrčanie motorčekov ? deje sa s autom niečo vtedy ? cítiť to ? pri prepínaní, mám to tam, sem tam som to pošťukal ale neviem, či aj v teréne to bolo poznať, asi ani nie, možno mi to nefunguje, Pajero je aj dvihnuté, tak neviem, či to funguje len na sériovom modeli ? Dík.

_________________
PAJERO 2.8 TD SWB, 1995
Vitara LY 1.6 DDiS AllGrip
PAJERO 2.8 TD SWB, 1997


Uto, 08.07.2014, 16:18
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
[Na jednom pajere som aj citil rozdiel ked som prepinal tvrdost toho nastavenia tlmicov-alebo sa mi to len zdalo,ze auto bolo tvrde ako stolverka :-D :-D ale vacsinou ked sme tlmice menili a rozobrala sa to vrchna cast tak tie motorceky s tymi prevodmi ci ako to tam nazvat boli zhrdzavene na maderu :-D .Ze radsej vyhodit a dat funkcne nove kvalitne tlmice-sak co by uz clovek mohol ocakavat od 15rocnych vydojenych tlmicov :smt126


Uto, 08.07.2014, 18:38
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 23.06.2013, 15:25
Príspevky: 33
Odpoveď s citáciou
mne to krásne funguje a je to aj cítiť...na softe je to ako jazda na kočári...:)..ak ti na tlmičoch netrčia nna vrchu tie motorčeky tak to nejde...tiež keď máš menené tlmiče...ale počuť sa to dá aj keď nenaštartuješ a len zapneš kľúčik...je to dosť počuť to vrčanie..

_________________
Pajero II 2.5 gls


Str, 09.07.2014, 10:04
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 21.03.2010, 19:25
Príspevky: 251
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
mne to tiez funguje, a je to aj citit a teda poviem ten rozdiel od softu do hard je rozdielny, ako sa pisalo ten soft je jazda v kociari, auto sa len tak prehupuje, rad to robim aj na krizovatke a hram sa so spojkou ale bo ak som dole kopcom tak s brzdou dobre to vyzera ako sa to pohupuje :D ...co sa tyka zmeny v tuhosti ja to robim za kludu auta, predsa ta sekunda statia nikoho nezabije :smt023 dal by som ich tam opat, ale kedze uz mam auto zdvihnute zacinaju mi byt kratke tak pojdem do inych a pravdepodobne nenastavitelnych tlmicov

_________________
Pajero 2,8 TD LWB, 31x10,5 r15 MT, gurtne, ryl, lopata a 10l nafty keby daco :D

Deti, ktoré jedia skrutky, majú bližší vzťah k matke.


Str, 09.07.2014, 11:51
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 23.06.2013, 15:25
Príspevky: 33
Odpoveď s citáciou
Treba dodat ze hard by sa malo davat ked je auto plne nalozene osobami...normal tusim dve osoby a soft podla gusta...ale je celkom trapne ked 18 rocne auto je pohodlnejsie ako auto stare 4 roky a podobne..;)

_________________
Pajero II 2.5 gls


Str, 09.07.2014, 22:56
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 21.03.2010, 19:25
Príspevky: 251
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
janda.m to mas pravdu :smt133 a co sa tyka mojho gusta zvacsa tam je zaradene M a neriesim, je to asi najlepsia volba

_________________
Pajero 2,8 TD LWB, 31x10,5 r15 MT, gurtne, ryl, lopata a 10l nafty keby daco :D

Deti, ktoré jedia skrutky, majú bližší vzťah k matke.


Štv, 10.07.2014, 8:24
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 9 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: