Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 0:05
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
 Vyskakovanie redukovanej 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Pia, 04.09.2015, 20:25
Príspevky: 1
Odpoveď s citáciou
Pajero r.v. 96 vyskakuje redukovana pri zatazi. Niekto niejake rady?


Ned, 06.09.2015, 21:24
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 17.07.2018, 13:16
Príspevky: 1
Odpoveď s citáciou
Ahojte.Kupil som pajero sport 2.5 tdi 2002 a mam tiez problem zo zaradenim redukcie.Paka do polohy nejde iba 2h a 4h.Nieco som tu cital o podtlakoch a solenoidoch ale nerozumiem presne principu.Da sa ta paka nejako odmontovat od prevodovky ci tam neni nieco zaseknute? Zacalo to robit znicoho nic.Diki za odpovede


Pia, 24.08.2018, 22:47
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Magicko píše:
Ahojte.Kupil som pajero sport 2.5 tdi 2002 a mam tiez problem zo zaradenim redukcie.Paka do polohy nejde iba 2h a 4h.Nieco som tu cital o podtlakoch a solenoidoch ale nerozumiem presne principu.Da sa ta paka nejako odmontovat od prevodovky ci tam neni nieco zaseknute? Zacalo to robit znicoho nic.Diki za odpovede


Ked mas problem so zaradenim redukcie, tak to nie je nic spolocne s podtlakmi/solenoidmi. Zrejme je tam tak ako na inych offroadoch manualne priradenie redukcnej prevodovky (retazovy prevod).
Neviem presne ako vyzera radenie na tvojom aute, ale ak je to paka s 3 polohami 2H-4H-4L (teda posledna byva redukcia) tak typicky problem byvava vo vyskoceni alebo zaseknuti mechanizmu paky na prevodovke. Treba bud zhodit kulisu prevodovky a tam to uvidis, alebo zdvihnut auto na zdvihaku a pozriet zospodu. Vacsinou to staci napravit. Daj to pozriet nejakemu mechanikovi co autam rozumie, mal by to raz dva spravit.


Pon, 27.08.2018, 18:12
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.09.2011, 23:08
Príspevky: 172
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Ja som mal prasknute podlozky v redukovanej. A tiez som nemohol zaradit. Vymena podlozky a aj dvoch sukoli v prevodovke. Potom vsetko ok.

_________________
Pajero II 2,5 TD, navijak 5,5 t, pevnostny, T3 31’
Pajero II 3,5 benzin, navijak 5,5 t ,KM2 33’
Outlander 2,2 DI-D 4WD, 115 kW
Octavia 2,0 TDI , 110 kW


Sob, 01.09.2018, 16:10
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 4 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: