Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 03.06.2024, 22:39
Dnes je pondelok 3. júna 2024, meniny má Karolína a zajtra Lenka




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
 Super select - prosím o pár detailov 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Uto, 22.03.2016, 11:24
Príspevky: 8
Odpoveď s citáciou
Zdravím Vás,
kúpil som Pajero II, 2.5 TD, r.v. 1994 a musím povedať, že blbo. Má snáď všetky dostupné závady, nečo som opravil a teraz sa trápim so super-selectom. Samozrejme blikanie kontroliek pripojenia prednej nápravy ani mňa neobišlo. Mám naštudovanú otázku solenoidov, podtlakových hadičiek, snímačov atď, len nemám istotu, či je v závada len v zlej signalizácii, alebo mi naozaj neodpája predok/alebo neúplne odpája?/.
Totižto, na klzkom teréne pri zaradenej 2H sa nepohnem, po zaradení 4H predok zaberie, to by bolo v poriadku. Keď ale prizdvihnem ľavé predné koleso /motor naštartovaný, zaradené 2H/ a rukou ho pootočím , točí sa zároveň aj predný kardan. Má to tak byť?? Možno hlúpa otázka, ale začínam z toho byť jelienča.


Pon, 27.06.2016, 14:39
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 22.03.2016, 11:24
Príspevky: 8
Odpoveď s citáciou
A ešte niečo, možno ak by niekto z Vás naozaj detailne ovládal činnosť Sup. selectu, dosť by to pomohlo, asi nielen mne. Detailne myslím asi takto: - presun páky z 2H do 4H, zopne ventil x, odošle signál do ECU, solenoid A prepustí vákuum do... atď.
Nič také ucelené som zatiaľnenašiel.


Pon, 27.06.2016, 14:47
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 11.11.2010, 21:56
Príspevky: 462
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
pri naštartovanom motore a zaradenom 2H sa majú obidve predné kolesá točiť volne, pravé úplne volne len s vonkajšou poloosou, a ľavé by malo točiť aj s planétami v diferáku: Kardan sa nemá točiť, asi ti nefunguje disconnect v pravej prednej poloosi a tá je stále zopnutá, možno odpojený podtlak, deravá hadička...

systém SS4 - potlačíš páku z 2H do 4H, tá cez pružiny potlačí vidličku so zubovou spojkou cez synchrón do záberu a zopne predný náhon (režaz v prídavke +predný kardan), zároveň čidlá na prevodovke dajú signál RJ a tá cez podtlaky zopne pravú prednú poloos

pravá predná poloos je zopnutá stále okrem polohy páky prídavky v 2H pri naštartovanom motore

_________________
Pajero SWB 2,8TD, + navijak, Toyo MT
Pajero LWB 2,8TD automat, budúca leštenka :D


Pon, 27.06.2016, 23:11
Profil ICQ
Čumil

Registrovaný: Uto, 22.03.2016, 11:24
Príspevky: 8
Odpoveď s citáciou
Ďakujem, nezdalo sa mi logické, aby sa tá poloos otáčala, ale potreboval som si urobiť jasno.
Včera som akurát rozchodil jeden zo solenoidov /žltý/, napätie dostával, ale necvakal a neprepúšťal podtlak. Prečistil som ho, prefúkal a podarilo sa uvoľniť. Po namontovaní síce kontrolka P. náhonu stále blikala, ale už som zo spodku auta pri presúvaní páky mohol počuť cvakanie /predpokladám, že actuator zafungoval/.
Ako každá radosť aj táto trvala krátko, na kontaktoch solenoidov sa stratilo napätie. Asi poistka, ešte som nezisťoval, pritom ten žltý solenoid mal pred namontovaním odpor 41 ohm, takže do skratu by ísť asi nemal. Ak to nepôjde inak, urobím asi na študijné účely bypas solenoidov a budem pátrať ďalej.


Uto, 28.06.2016, 7:52
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 22.03.2016, 11:24
Príspevky: 8
Odpoveď s citáciou
V prvej vete predchádzajúceho príspevku je chyba - ide tam o otáčanie kardanu.


Uto, 28.06.2016, 7:56
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: