Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 22:57
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 
 Prehrievanie Pajero 2,8TD 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
ahojte tak po 5 rokoch som sem znova zavítal dlho som tu nebol no pajero je stale umna :)

mame jeden problem v lete mi roztrhlo hadicku v motore na kurenie vsetka voda vytiekla..hadicka sa vymenila dolial som nemrznucu a od vtedysa auto stale prehrieva prejdem cca 5km a zacne sa prehrievat...aujto nedymi na bielo... hadice su tvrde tie co idu z chladica..

kde hladat ?? co hloadat ??? ma 2,8td termostat ???

niekde som cital o visko spojke na chladici co to je a kde to najdem ???

dakujem offu zdar :)

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Pia, 14.04.2017, 19:25
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Pali v minulosti si ma zosmiesnoval ohladom svetiel ale budis :smt021 Ale teraz Ti rovno napisem ,ze zmas tento prispevok co si teraz napisal lebo si ludia na fore o Tebe pomyslia,ze si do aut lomidrevo :-D Jasne,ze pajero 2,8 ma termostat-taku blbost by si sa nemal ani opytat a Vyskospojku mas na vrtuli co Ti vtahuje vzduch cez chladic a ked je nefunkcna tak by si mohol dlhodobejsie pozorovat zvysenu teplotu vody-male otacky vrtule v dosledku nezopnutia vyskospojky . A k tvojemu problemu ked sa Ti roztrhla hadica tak aku dlhu dobu -cas si takto isiel este s autom kym si to vymenil? Lebo mozes mat zaseknuty termostat alebo vicko na chladici zle alebo to najhorsie -prasknute tesnenie pod hlavou alebo to este horsie -prasknutu hlavu -ked sa ti prehreje hlava na 2,8 a praskne tak ani pozvarat ale jedine druhu. Inak potom ked sa ti prehrieva motor tak voda sa ti nestraca ? Nebuble alebo nemas olej vo vode? Alebo nepribuda ti viac oleja,ze ide do neho voda ? Ale ked mas tvrde hadice -otazka,ze ake tvrde tak skor to tlakuje do vody


Pon, 17.04.2017, 0:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Ahoj :) co bolo bolo bolo to uz davno snad sa uz nehnevas:)...viem ze termostam m len neviem kde ...mazat to nebudem je mi jedno kto si co mysli , ci som lomidrevo neviem radsej sa blbo opytam na termostat sa pytam preto lebo teraz sa venujem peugeotom a par som videl ze termostat nemalo..kedysi som o tom motore vedel vela ale od kedy som sem prestal chodit auto vyuzivam len prilezitostne ....dostalo zmenu farby a naraznika vyzera uz trochu inak :)..naposledy som tu pisal snad pred 4 rokmi ....ked mi roztrhlo hadicu na kurenie jazdil som mozno 60km lebo sa to stale hrialo stale som dolieval ...hadickavymenena ....olej v motore nepozorujem voda s trati len do nadobky ked som pozeral vicko na chladici nevyzera najlepsie kazdopadne som objednal vicko a termostat vyberiem chladic vystriekam ho :) a uvidime ., viskospojka je ok ventilator zopina aj vypina :)
Vsetkym prijemny velkonocny pondelok ;)

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Pon, 17.04.2017, 8:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
Netlakuje ti to chladenie nadmieru ? Mne na trole rupla hlava alebo tesnenie tak isto pustila hadica vytiekla voda a trosku sa mi to uvarilo
Od vtedy tlakuje chladenie a ked postoji tak pri starte dlho toci
Kazdopadne paradox je ze normalne jazdenie po dedine, lesne cesty, mierny teren alebo len kratkodobe zatazenie auto ide v pohode ale vyjazd par 100 vak metrov na 2ke redukovanej a oddrbe mi to kludne aj 4-5l vody a zacne sa to samozrejme hriat pretpokladam ze to ide do valcov ked to netecie a olej je ok

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Pon, 17.04.2017, 15:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
neviem co to je nadmieru ..... mne autzo aj horuce zohriate aj studene chyta na brnk... hadice su tvrde chladic teply vsetko mi to tlakuje do expanzky .....dneska som pozerat viečko na chladici a je uz dost opotrebovane tak skusim vymenit najskor to :)

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Pon, 17.04.2017, 18:00
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 01.02.2017, 11:04
Príspevky: 36
Bydlisko: Zahorie
Odpoveď s citáciou
Akym sposobom si odvzdusnoval chladiaci system? nemoze bit probem len vtom ze je to zle spravene?


Pia, 21.04.2017, 20:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
2.8 vraj nema odvzdusnovak a odvzdusni sa to samo zajazdi tak som to skusal a nic ...dneska mi prislo nove viecko na chladic tak skusime :)

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Pia, 21.04.2017, 23:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Takze vymeneny vrchnak na chladici nepomohlo aito sa po cca 10km zacne hriat ale len ako ho vytacam nad 2500otacok ....

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Ned, 07.05.2017, 13:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 29.12.2012, 21:30
Príspevky: 676
Bydlisko: Trenčín-Opatová
Odpoveď s citáciou
vyhoď termostat a pojazdi bez neho chvílku ak bude variť aj bez termostatu tak buď tesnenie alebo hlava,ak variť nebude tak zlý termostat

_________________
Sex je pre chudobných,My bohatí jazdíme OFF-ROAD

keby niečo,treba volať na 0948 718 350






Škoda 125 L
Felícia 1.3 BMM

EX Hyundai Galloper 2.5 tdi
Felícia 1.6 mpi


Ned, 07.05.2017, 14:38
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 05.07.2011, 0:48
Príspevky: 20
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
kym ma palo predbehne s tou hlavou, kde sa da zohnat nova? :)


Uto, 01.08.2017, 18:13
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
pavol2078 píše:
Tak meneny vrchnak na chladici nepomohlo aito sa po cca 10km zacne hriat ale len ako ho vytacam nad 2500otacok ....


mal som to iste ale na 2.5 ke,, daj dole hlavu a pozres tesnenie pod hlavou v akom je stave ale dokladne,, je to potrebne aby si zistil ze ci je ono na vine ale ak sa nerozumies dotoho tak to nerob,, daj to odbornikovy, a ten bude vediet posudit ci je tesnenie v tahu alebo hlava,,pretoze ak bude poskodene tesnenie nemusis menit hlavu, ale ak bude tesnenie dobre, tak mozes zhanat hlavu,, tu na Bazosi najdes , maju tam dost na sucastky motory,, a nelaboruj kadeakyma termostatmi a vickami, tie len tak neodchadzaju,, aj ked sa stava ze aj tie su v prdeli ale ked ti tlakuje do nadrzky len pri vytacani,,,tak dole hlavu kazdopadne,, :smt151 a ked je termostat v prdeli, tak zovre motor bude tlakovat iba vret voda aj v nadrzke,samozrejma vec ze tam bude tlak bo ked voda vrie,,, ale ked tlakuje za beznych okolnosti ze voda je na cca 95 stupnov +-5 stupnov, lebo tlak z valcov prechadza do chladiacej sustavy,,,, tak jednoznacne dole hlavu!!!!!,to len zopar rad abys vedel,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 01.08.2017, 20:23
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 11 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: