Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 03.05.2024, 16:26
Dnes je piatok 3. mája 2024, meniny má Galina a zajtra Florián




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 31 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 ERG , alebo ako sa to volá 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MoostanQue píše:
Zberne potrubie je kdyz... to je to ruzove liatinove .. vyfukove .. ono .. potrubie. Teda od hlavy po prvu prirubu na vyfuku.

:smt077

Napisem hned - ze zvody ...

A na stifty sa chystam .. Ked bude cas ..

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pia, 25.04.2008, 8:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:06
Príspevky: 775
Bydlisko: slovensky grob
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ak mas vsetko v poriadku tak sa toho nechytaj . inak zaslepenim egr sa zdvihne tlak na turbe tak potom pozor na max otacky- zadymi iba pri prudko zosliapnuti plynu a potom az do max nic nedymi. robi to aj moj LR a to je uz comonrail.


Pia, 25.04.2008, 13:38
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 20:07
Príspevky: 291
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
romo11 píše:
ivanbb píše:
Vie mi niekto povedať ako to funguje?Je to ten ventil čo púšťa spaliny speť do sania . Nieje mi jasné čo ho ovláda a kedy má púšťať a kedy nie . Ovláda to podtlak a ešte nejaké spínače .Problém je že keď to nechám pripojene motor nejde a detonuje alebo čo to robý , ale keď som odpojil tú hadičku podtlaku tak ide dobre.prešiel som s tým aj Tisovec.Posralo sa to vtedy keď sme s Mircom behali po vode.


cau ivan, kde to vlastne mame na gallopovi ten ventil? menil som dnes ziarovku v prednom reflektore a pozeral som prave ci tam dakde okolo turba a vyfukoveho potrubia neni ten EGR ventil vidiet ale bolo uz trochu sero a nenasiel som ho...hmm

Je to na sacom potrubí nakrútené a od spodu ide do toho trubka.A na vrchu je ta membrána čo to ovláda.

_________________
offffffffffffff


Sob, 26.04.2008, 20:29
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 20:07
Príspevky: 291
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mňa viac zaujíma prečo to blbne ked som to vyčistil , neni to zadreté a kedy a pri akých otáčkach sa to má otvárať a čo to ovláda.

_________________
offffffffffffff


Sob, 26.04.2008, 20:33
Profil WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4311
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ivanbb píše:
Mňa viac zaujíma prečo to blbne ked som to vyčistil , neni to zadreté a kedy a pri akých otáčkach sa to má otvárať a čo to ovláda.


EGR ventil je vacsinou ovladany podtlakom cez egr solenoid a modulator. Pokyn na to dava riadiaca jednotka. Otvara sa cca od 1/3 do 2/3 vykonoveho pasma motora. Teda nie na volnobeh a nie na plny plyn.

Zablokovat sa da. Ale treba to urobit inteligentne, to znamena tak, aby o tom nevedela riadiaca jednotka. Napriklad zaslepenim privodu vyfukovych plynov a pripadne aj pohranim sa z ovladacimi podtlakmi.

2Patrik> zaslepenim EGR sa tlak na turbe nezdvihne. Nema to s tym nic spolocne. Tlak na turbe je obmedzeny pretlakovym ventilom turba. To je nieco ine. Kto vie ako a neboji sa , tak laboraciou s nastavenim tohoto ventilu moze zvysit plniaci tlak turba a tym vykon motora. Ale musi PRESNE vediet co robi a kolko si moze dovolit, lebo inak moze znicit motor aj turbo.
A ak myslis na tlak vyfukovych plynov, ktore pohanaju turbo, tak tam sa zaslepeni EGR tiez nic nezvysi. Uz len preto, ze napriklad pri max otackach je EGR aj tak zavrete

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Sob, 26.04.2008, 22:02
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 25.12.2007, 15:32
Príspevky: 647
Bydlisko: Ko PD
Odpoveď s citáciou
Poslať re
Palo zase inteligentne motory ked prekročíš turbo tlak sa prepnu na nudzový režim takže turbo a motor je alebo mal by byť chranený ,druha vec je ked niekto oblbne snímač tlaku turba a potom dviha tlak ,tam najmenšia skoda su hadice,potom intercoler a končí to v kancelarii v servise vetou-prosím si nový motor- :D

_________________
UAZ,,Wrangler CRD


Sob, 26.04.2008, 22:12
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4311
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Majod píše:
Palo zase inteligentne motory ked prekročíš turbo tlak sa prepnu na nudzový režim takže turbo a motor je alebo mal by byť chranený ,druha vec je ked niekto oblbne snímač tlaku turba a potom dviha tlak ,tam najmenšia skoda su hadice,potom intercoler a končí to v kancelarii v servise vetou-prosím si nový motor- :D


Ano, ano. Majod - ja s tebou plne suhlasim. ked si precitas moj prispevok este raz, tak tam je to aj napisane. Bavili sme sa o EGR a to ked odstavis, tak sa nestane nic zle.

Hranie sa s plniacim tlakom turba - to je ina vec. Preto som napisal, ze ten kto to skusa, tak musi PRESNE vediet co skusa a ake to moze mat nasledk
y

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Sob, 26.04.2008, 22:17
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:06
Príspevky: 775
Bydlisko: slovensky grob
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no tlak sa mozno nezvysi ale reakcia na plynovy pedal ano. to je moja skusenost . inak s tym tlakom mas pravdu ja som pridal tlak na tej prepustacej klapke na turbe. som to neako doplietol :?


Sob, 26.04.2008, 22:42
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 20:07
Príspevky: 291
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ďakujem Palo toto som potreboval vedieť, lebo mne to otvori hned na volnobeh .Takže bude asi blbnúť elektrika ,skúsim počistiť konektory.

_________________
offffffffffffff


Ned, 27.04.2008, 20:43
Profil WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4311
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ivanbb píše:
Ďakujem Palo toto som potreboval vedieť, lebo mne to otvori hned na volnobeh .Takže bude asi blbnúť elektrika ,skúsim počistiť konektory.


nemusí nutne elektrika. Môže aj vákuum. Alebo vratná pružina ventilu.alebo,alebo alebo....

Proste ho zablenduj, a máš pokoj :-D

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 28.04.2008, 10:38
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
konecne som sa k tomu dostal...toto je ten EGR ventil?
Obrázok

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Uto, 20.05.2008, 18:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:06
Príspevky: 775
Bydlisko: slovensky grob
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ano to je on


Uto, 20.05.2008, 19:15
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
patrik píše:
ano to je on


takze ked bude cez vikend prsat a nepojde sa na ryby pojdem tomu EGR po krku :twisted: ...som zvedavy co to spravi

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Uto, 20.05.2008, 21:30
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
romo11 píše:
takze ked bude cez vikend prsat a nepojde sa na ryby pojdem tomu EGR po krku :twisted: ...som zvedavy co to spravi


Ser na ryby a EGR ventil a poď na Saigon! :roll:

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Str, 21.05.2008, 0:19
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
michi píše:
romo11 píše:
takze ked bude cez vikend prsat a nepojde sa na ryby pojdem tomu EGR po krku :twisted: ...som zvedavy co to spravi


Ser na ryby a EGR ventil a poď na Saigon! :roll:


michi: nemam na to zatial vybavenie...MT su uz sice v garazi ale cakam este na disky...inak ja som prednostne rybar, kvoli tomu som si aj kupil offa aby som sa dostal aj tam kde som vyfuk nechaval odtrhnuty :o))
...raz urcite pridem na nejaku akciu pozriet...dost ma to laka...len musim auto setrit, mam ho na kazdodenne jazdenie a bez neho by som bol strateny :roll:

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Str, 21.05.2008, 7:35
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 31 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: