Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 13:00
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 Kontrolka Zhavenia - Pajero 2,5 TD 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 03.06.2008, 20:42
Príspevky: 521
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nemam dobry pocit z tejto metody pokus omyl.Nie vzdy je potom realita vratna.

_________________
R-servis Nitra Levická 7 +421 915 405 549 roland@r-servis.sk http://www.r-servis.sk OPRAVY AT PREVODOVIEK, MOTOROV, AUTOSERVIS


Str, 12.08.2009, 5:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
quickshare................. Prečo sa vyhýbaš kontrole tej žiarovky. :roll: Nemôže byť tak zložité rozobrať prístrojovku! a vymeniť tú kontrolku. Je takmer istý úspech! Namiesto toho by si naťahal nejake drôty a riskoval nemilý výzor elektroinštalácie :-D

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Str, 12.08.2009, 8:24
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 12.05.2009, 9:27
Príspevky: 135
Bydlisko: Vyšný Slavkov východ Spiš
Odpoveď s citáciou
Poslať 
neviem ako na pajero ale ja mam na rele zhavenia 6 kablov:
1x privod z baterie(30 +)
1x privod zo spinacky
1x kostra (-)
1x ziarovka
2x zhavice

zapnem zhavenie a premeram kablik ziarovku a zahvice, ak je prud na zhavicoch a na kontrolke nie tak je blbe rele, ak je prud na obydvoch tak je problem v kably alebo v ziarovke.

_________________
Frontera A 3,1 TD troška podvihnutá, 37" kolieska,2x uzávierka, 2x navijak
Frontera B 2,2 DTL troška podvihnutá 32" kolieska, 2x navijak a expedičná výbava

náhradné diely Frontera A,B, Trooper, Monterey, Campo
0919 224 231
fronteradiely@azet.sk


Str, 12.08.2009, 9:41
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.07.2009, 22:03
Príspevky: 116
Bydlisko: Kokava nad Rimavicou
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no premeral som na zhavicoch kable tam prud ide premeral som aj na rele aj tam prud ide zachvilu takymto sposobom prejdem celu elektroinstaleciu chyba nastava ze mezdzi rele a pristrojovkou co ide kontrolka tam prud nejde :roll: este to skusim pozriet pohladat ale je tam fakt dost kablov v tej pristrojovke.Ak sa mi nic nepodari tak skusim natiahnut jeden kablik od rele v pristrojovke si dam jednu ledku a kontrolka je na svete.Myslim ze uz tu do toho niekto sprtal nemam to original pomohlo by mi ked by som to videl na druhom pajere ako to ma zapojene lenze tu u nas v okoli nikto nema :cry:


Str, 12.08.2009, 10:56
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 15.03.2010, 22:52
Príspevky: 6
Bydlisko: Stankovany
Odpoveď s citáciou
nazdar, som tu novy a potrebujem poradit lebo som nanasiel co som hladal. vcera som si kupil stare pajero 2,5TD r v 1990 (len tak do hory :) ) vsetko je funkce aspon sa zda ale nesvieti mi kontrolka zhavenia . zhavice zhavia relatko cvaka len kontrolka nesvieti a je funkcna (meral som) neviem kde by som mal hladat jednotku zhavenia resp daku chybu..dik za radu

_________________
PAJERO 2,5TD


Pon, 15.03.2010, 23:11
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 29.10.2009, 16:21
Príspevky: 18
Bydlisko: Senec
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja som mal ten istý problém a chyba bola v riadiacej jednotke žhavenia, po výmene bolo všetko v poriadku


Uto, 16.03.2010, 10:11
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 15.03.2010, 22:52
Príspevky: 6
Bydlisko: Stankovany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no ale kde ju mam hladat tu jednotku?

_________________
PAJERO 2,5TD


Uto, 16.03.2010, 12:53
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 29.10.2009, 16:21
Príspevky: 18
Bydlisko: Senec
Odpoveď s citáciou
Poslať 
na pravej strane v kabine pri nohach spolujazdca


Štv, 18.03.2010, 11:03
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 14.04.2010, 19:23
Príspevky: 115
Bydlisko: Kremnica
Odpoveď s citáciou
dando píše:
nazdar, som tu novy a potrebujem poradit lebo som nanasiel co som hladal. vcera som si kupil stare pajero 2,5TD r v 1990 (len tak do hory :) ) vsetko je funkce aspon sa zda ale nesvieti mi kontrolka zhavenia . zhavice zhavia relatko cvaka len kontrolka nesvieti a je funkcna (meral som) neviem kde by som mal hladat jednotku zhavenia resp daku chybu..dik za radu

nazdar, a ako to tebe štartuje?? ja mam r.v.1991 2,5TD. kontrolka na žhavenie mi nejde, zhaviče idu, aj som ich meral, relatko tuka pri zapnuti a potom pri konci zhavenia, popri tom este pocut take slabe tukanie asi 3x, no a pajero dlho točí kym naskoči aj ked je teple. čital som tu kadečo ale neviem si poradiť.


Ned, 18.04.2010, 18:43
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 15.03.2010, 22:52
Príspevky: 6
Bydlisko: Stankovany
Odpoveď s citáciou
Tomo píše:
dando píše:
nazdar, som tu novy a potrebujem poradit lebo som nanasiel co som hladal. vcera som si kupil stare pajero 2,5TD r v 1990 (len tak do hory :) ) vsetko je funkce aspon sa zda ale nesvieti mi kontrolka zhavenia . zhavice zhavia relatko cvaka len kontrolka nesvieti a je funkcna (meral som) neviem kde by som mal hladat jednotku zhavenia resp daku chybu..dik za radu

nazdar, a ako to tebe štartuje?? ja mam r.v.1991 2,5TD. kontrolka na žhavenie mi nejde, zhaviče idu, aj som ich meral, relatko tuka pri zapnuti a potom pri konci zhavenia, popri tom este pocut take slabe tukanie asi 3x, no a pajero dlho točí kym naskoči aj ked je teple. čital som tu kadečo ale neviem si poradiť.


nazdar, mne to toci paradne az som prekvapeny , za studena na prve otocenie. a na zhavenie som si urobil vlastnu kontolku priamo od zhavicov jeden kontakt od kostry druhy a ked dozhavi zhasne a ide to paradne..

_________________
PAJERO 2,5TD


Pon, 19.04.2010, 8:23
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 14.04.2010, 19:23
Príspevky: 115
Bydlisko: Kremnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
čaute,

ešte som si všimol jednu vec. ked motor beží vypnem klučik a po napr. 2 sekundach natočim, tak to chytí hneť ako benzinák. ale ked postojí napr. 5min tak už točí dlhšie. čím to je?? žeby padala nafta ? alebo treba ešte odvzdušniť motor ? ale neviem kde.


Sob, 24.04.2010, 7:34
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.07.2009, 22:03
Príspevky: 116
Bydlisko: Kokava nad Rimavicou
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zdravim aj ja som to poriesil ze som si spravil nakoniec vlastnu kontrolku a doteraz mi funguje a co sa tyka toho startovanie ked mam teply motor startuje ako benzinak bez zhavenia to zistim podla kontrolky zhavenia ked zapnem klucik a nerosvieti sa mi startujem hned ked stoji dlhsie motor a chcem startovat sa mi rozsviety konrolka zhavenia pockam par sekund necakam kym zhasne (setrim v lete zhavice) a nabehne hned motor

Zatial som spokojni. :P


Ned, 25.04.2010, 18:08
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.03.2011, 15:17
Príspevky: 256
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak ste nikto nezistili kde je problem ?

Ja mam tiez 2,5TD kontrolka nesvieti neriesil som to mam ho uz 3roky nechyba mi to lebo je to pocut kedy zhavy a kedy nie.
Kontrolka je ok problem je niekde v kabloch alebo inde nechce sa mi to 2x hladat po kabloch ale ked sa budem nudit cez vikend skusim na to kuknut.

Ak to uz riesil niekto napiste :wink: diky
(ale nie systemom novej kontrolky+kablov)

_________________
Pajero II. 2,5TD GLX 3dv. Super Select,
2x navijak 5,5t, OME, CB, hi-lift, kladka, gurtne,...


Str, 13.06.2012, 20:15
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 14.04.2010, 19:23
Príspevky: 115
Bydlisko: Kremnica
Odpoveď s citáciou
mate niekto skusenosti s opravou riadiacej jednotky zhavenia ? mne pocas jazdy zacalo v nej tukat, a pocut aj z motoroveho priestoru to silne tukanie ako ked zacne a konci zhavenie, pravdepodobne ta jednotka zblbla. su v nej len dve suciastky ktore su mechanicke a mozu robit tukanie tak myslim ze by nemal byt problem ich vymenit, no bodla by nejaka schema alebo nejaka skusenost.

na nejakom fore bol odkaz na vyrobu alternativnej jednotky ale uz to nieje funkcne.

_________________
Pajero II. 1991, 2,5TD Wagon, T3 31x10,5xR15- vpredu Insa Turbo, vzadu Vranik


Pia, 24.05.2013, 13:15
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 23.08.2013, 7:52
Príspevky: 62
Bydlisko: Giraltovce
Odpoveď s citáciou
ahojte, neviete mi poradiť, na pajeru I 2,5 mi nežhaví jednotka resp. mi blbne a stále cvakajú relé, ak ju odpojím tak to prestane robiť, môžem ju odpojiť a demontovať úplne z auta a dať žhavenie na priamo??


Uto, 15.01.2019, 23:54
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: