Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 16:50
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 15 ] 
 Dobijanie Y 60 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Caute a mam taku zahadu z dobijanim.Vcera mi zacalo v pravom prednom stlpiku nieco rachotit.Zistil som ze je to neake relatko.Zacala slabo svietit kontrolka dobijania a svieti aj signalizacia vody v naftovom filtri.Kabel z filtra som odpojil,svieti stale.Na budiku 12,30 V,na baterke to iste.Merane pri otackach,13 V.Pri otackach nad 1000 prestane relatko cvakat a kontrolky zhasnu.Zacalo mi to vcera rano.Dnes som vymenil aj baterku,nic sa nezmenilo.Alternator ma rok,fungl novy.Rozmyslam odkial zacat.V noci nabijem baterku a do-z roboty to vydrzi.Hrabat sa v nom mozem len cca hodinu po prichode domov.Vie niekto poradit odkial zacat?

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 10.03.2020, 20:29
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Milan vsetko povypinaj na aute a zmeraj napatie na volnobehu a potom vytoc motor do vyssich otacok a zmeraj zase napatie . Ak bude napatie nizsie ako 14voltov alebo pri zatazi -napriklad zhaveni nizsie ako 13,8 Voltov a jedno ci pri volnobehu alebo vyssich otackach tak alternator je zly . Ak si kupil novy altik tak s najvacsou pravdepodobnostou si kupil repasovany altik co sa predava u niektorych predajcov ako novy Lebo novy origo altik nestoji 200 alebo 300eur ale cez 600eur a viac. A je bezne aj mne sa to stalo,ze repas vydrzal na niektorom aute rok ,na inom 2roky a na niektorm drzi doteraz ale vzdy je to repas a nie original .


Uto, 10.03.2020, 22:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Milan, mal som ten isty prípad s inym autom a bol to alternator :) tiež preblikavalo dobijanie+svietila kontrolka vody v palivovom filtry,okolo alternatora stale niečo cvakalo.....až nakoniec docvakalo a začalo dobijanie svietit stale,že nedobija...tak dole alternator,vymenena volnobežka ,ktora už sa len stale točila ako chcela ,v podstate vymena len par minut a dobija ako ma :)

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Uto, 10.03.2020, 22:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Dostal som sa sem na forum az teraz vecer.
Joe,alternator som kupoval po tom ako sa mi na mojom opravenom rozletelo po tyzdni predne lozisko.Bolo to z Autodoc a stal cca 126 €.Presne by som to musel pozriet na cenu.Vyzera ako novy a 2x nepoviem ze je to kopia z Chiny.Ale nevylucujem ze v nom nieco neprdlo.
Martino,pri nizsich otackach cvaka relatko ktore prepina baterku a alternator.Zaujimave ze obcas to zacne dobijat tak ako dnes rano.5 min nic,15 min dobijalo ,preco to zacalo netusim,5 min nic.Bol som u fotra pre stary altik,z 3 altikov spravim 1 aspon na vyskusanie.2 dni to este v takomto stave musi vydrzat do roboty.Ale preco svieti aj kontrolka vody v nafte ked mam steker odpojeny,netusim.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 11.03.2020, 20:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Milan ver tomu ,že to bude volnobežka na alternatore, skus dat dole remen a zatoč s volnobežkou len tak rukou a hned aj uvidiš či zabera resp.volnobežka sa len toči a čreva v alternatore stoja,ano,niekedy volnobežka zaberie a vtedy Ti samozrejme dobijanie funguje ,ale to sa deje len sporadicky :) kontrolka vody vo filtry nad tym by som sa nezamyšlal ako je to prepojene ,proste ked to bude dobijat tak by mala zhasnut :)
// ešte k alternatoru ,ako už spominal Joe,tak za 126 Eur ,určite to bude len zamaskovany repas//

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Str, 11.03.2020, 21:56
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Martino ale Milan ma staru Y60 a tam na alternatore nie je volnobezka len ked pamatam dvojremenica . Najskor v tom lacnom cinskom altiku odisiel regulator a preto sa meni napatie podla otacok a raz dobija a raz nie + ked v aute altik nedobija tak na palubovke svieti vsetko mozne-inak tak to svieti na viacerych autach ked altik je nefunkcny .


Štv, 12.03.2020, 1:46
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1811
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Milan mas v prd..i altik. Pozrem sa a ak este mam tak Ti ho za flasku venujem. A ak potrbujes altik opravit tak pan Pastorek v Hrasnom a mas pokoj.

_________________
Bývalý offroadak


Štv, 12.03.2020, 4:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
JOE66 píše:
Martino ale Milan ma staru Y60 a tam na alternatore nie je volnobezka len ked pamatam dvojremenica ..

Presne tak.Chcel som vam sem dat link odkial som ho kupil.Ale zaujimave ze v ponuke uz nie je.A tiez si myslim ze to bude regulator.
Dindaj,tvoju ponuku si cenim :smt156 Ozvem sa ti.Tu som pisal ako som povodny altik repasoval.Vydrzal 10 rokov .Rozpadlo sa lozisko.Po dalsom repase vydrzal 5 dni.Zakuslo asi predne lozisko a vydrbalo predny dekel.A tento akoze funglac vydrzal cca 1 rok.Mam baterku na nabijacke a sobotu to rozoberem.sam som zvedavy na to co rachlo.
viewtopic.php?f=141&t=5524&start=45

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 12.03.2020, 20:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Nasrany som jak plny fekal.Ten novy altik je cista china.Statorove vinutie tensie,diody otom-potom,regler ani neviem co nan povedat.Co ma sere ze zadne lozisko je vecsie aj zo zbernicami a nevlezie mi do povodneho stareho altiku.A tie dva co som mal na suciastky su z vyvevou.Takze stale potrebujem prednu stenu aj z rotorom a k tomu remenicu kedze tie z vyvevou mali inu.Da sa regler aj samo osebe neako premerat?Este aj velku pajkovacku mam u fotra .

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 14.03.2020, 20:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Mian,keby si potreboval ložiska nie je problem :smt162

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Sob, 14.03.2020, 22:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Martino zatial dik.Uvidim co bude z altikom dalej.Zopar kontaktov som preletoval aj 1 nepreletovany co mal byt a po zmontovani a nastartovani dobijal.Ci to bolo ono alebo nieco ine,netusim.Uvidim bude zajtra do roboty.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 15.03.2020, 20:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
Predavam hodne dielov na patrol co asi vsetci viete
Stava sa ze ceny za diely mam skoro ako lacne nove nahrady
Vid altik u mna100 eur
Ale aj moje osobne skusenosti aj skusenosti zakaznikov ma utvrdzuju v tom ze tie lacne cinsske kktiny stoja za chuja
Chani z martina takto kupovali remenice na kluku po 50 eur nove a do roka pokapali vsetky
Ty spominas alternator
Moja skusenost turbo

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Pon, 23.03.2020, 22:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Ved prave to je ten problem odhadnut v akom stave altik je.Zopar mi ich cez ruky preslo a pokial boli suciastky,tak nebol problem.Ale problem bol aj ked som vymenil loziska.Pred tym po mojej oprave altik fachal cca 10 rokov ako tu je na fore pisane a po vymene lozisk vydrzal 5 dni.Vela krat neviem ci je lepsie kupit novu nahradu alebo nieco co moze byt dobre,ale aj vymlatene.Altik moze byt zodrany,vymlatene loziska,zodrate uhliky,zodrate zbernice po brodeni .Nikdy nevies,preto som kupil radsej altik novy za 127 € ako dajme tomu pouzity z nejasnou historiou.Ak by bol z buraneho auta neaky 3 rozny,preco nie.
Inak som u teba kupoval snorchel ak si ma pametas a mozem len povedat ze to bol ferovy obchod.Ale veci do ktorych nevidis sa kupuju trochu horsie.Ci uz to je motor,prevodovka,altik,starter.Turbo by som z chyny nikdy nekupil.Aj origo altik stoji do Patrola 480 € cca.To uz by bola otazka ci to auto ma az taku cenu.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 24.03.2020, 19:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
Jasne pamatam pamatam
Je to vkuse taka loteria
Ja davam zaruku na odskusanie ale realita je taka a na to aj upozornujem ze vcera to islo zajtra nemusi...
Ale osobne preferujem co sa patrola tyka tie stare haraburdy co vyberem dako msm na ne viac stastia :) ale mozno to je aj tym ze mam furt vsetko po ruke

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Uto, 24.03.2020, 20:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Janciak píše:
a na to aj upozornujem ze vcera to islo zajtra nemusi...

Presne tak,ale najhorsie v tejto dobe je ze aj ked je nieco nove,nie je to zaruka toho ze to bude aj neaky ten cas fungovat.Prakticky je vsetko vyrabane v Chine,Taiwan,Korea,Malajzia a dalsie.Potom si vyber. :smt159

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 24.03.2020, 20:31
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 15 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: