Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 11:56
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 52 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Vybrus motora 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Majsterko ma uz davno spocitane,ze macka vo vreci-to jest druhy motor by ho vysiel lacnejsie ako tato robota a prachy s nou spojene ,ze natahuje cas :-D


Uto, 05.03.2019, 13:57
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
To nieje celkom pravda :wink: .Ta macka vo vreci ho moze vyjst daleko drahsie,ako generalka...otazka je,ci to pochopi predtym,alebo potom :wink: .Majsterkovi navysilo sebavedomie to,ze par nespokojnych zakaznikov sa nalakalo vyhrazky,ze majsterko na nich postve psov,ci,ze pozna par ludi :wink: .....Tak musim dufat,ze pri dalsej navsteve ''servisu'' na mna majsterko tych psov postve :wink: .


Uto, 05.03.2019, 18:51
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
O "majsterkovi a majsterkoch":
Je to v mentalite ľudí, že sa snažia ušetriť nejaký ten groš, a tak častokrát chodia za všelijakými garážovými "majstrami", ktorých okolie pozná a tak majú svoje referencie. Nevynímajúc ani mňa. A koľkokrát sa mi stalo, že po oprave u dobrého garážového majstra, tá oprava predsa len vyžadovala nejaké korekcie u ďalšieho "majstra". Naposledy sa mi to stalo vlani, kedy mi motor padal do núdzového režimu a všetcia títo vyhlásení garážový odborníci sa mi do toho len vrtali a hovno spravili. Česť jednému, ktorý dopredu povedal, že kým by na to prišiel, ( teda ak by prišiel na to), tak by spravil viac menej náročných opráv, z ktorých by mal lepší príjem ! O tomto som ale písal v inej téme.
Čo chcem týmto povedať ? Z vlastnej skúsenosti odvtedy beriem auto do servisu, kde síce zaplatím viac ale majú bezchybnú prácu. Prijímací technik mi doslova povedal, že auto zobrali do opravy ako profesionálnu výzvu, že keby nedokázali odstrániť chybu, na ktorej vyhoreli všetcia garážový odborníci, tak by sa za to museli hanbiť.


Uto, 05.03.2019, 21:47
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Bahno keby Ti zohnal druhy motor z pojazdneho vraku-napriklad pohnity anglican no motor funkcny ale samozrejme bez zaruky ,ze otazka dokedy bude funkcny + co bude treba po case vymenit :-D tak co myslis kolko by stal ten motor ? 500 alebo 800 ? No viac asi nie . A robota-behacky s tym + diely ho podla mna budu stat tiez tolko ale este viac hlavne kopec casu a cas je pre takeho majsterka -ojebavaca co-no predsa peniaze ,ze bude ho ta robota stat drahocenny cas-usly zisk-peniaze a tym padom je pre neho ten motor lacnejsia varianta a samozrejme pre Teba,Vas loteria


Str, 06.03.2019, 1:21
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Pon, 28.12.2009, 20:22
Príspevky: 1037
Bydlisko: Pezinok Lošonec
Odpoveď s citáciou
Caute tak čítam túto tému a len tak medzi rečou vcera sme odniesli jeden blok na vybrus k panu Lievajovy a povedal že za 3 týždne bude hotový toľko ma roboty
:smt006

_________________
Jeep zj 4.0 1994
Jeep xj 4.0 H.O.1996
Mazda 323 bf turbo 4wd
Multipla CNG
Ex. Jeep cherokee 2.1
Ex.LKT 81 T
Ex.UKT 6340
Ex .suzuki samurai 1,3 sj510
0904976223


Str, 06.03.2019, 3:24
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Joe,motor by sa skontroloval a preslo by sa cez emisie...takze majsterko nemoze zohnat nejaky srot pred smrtou...i ked,aj dobry motor moze klaknut.
Ogo,o majsterkovi sli dost dobre recenzie a davaju si k nemu vrtat zhavice aj ini majstri.Rozhodovalo to,ze sa nebude musiet davat dole hlava.Len nechapem pocinanie toho blba.Ved,ked mu zhavic spadol do komorky,co mu branilo zdvihnut mobil a zavolat,ze hlava musi ist dolu.Ci to ma robit on,alebo si to spravime sami.Nechapem,ci sa hanbil priznat,alebo co....jednoducho nevidim rozumny dovod,preco tak jednal.Jesitnost?Ved,ked sa vrtaju tieto zhavice,furt je to 50 na 50,ze to nevyjde...tak nechapem,preco sa tak zachoval.Plus potom vyhovorky,ze hlava nebola dolu...potom,ze to robil iny servisak...a dalsie stupidne vyhovorky.


Str, 06.03.2019, 16:06
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
No, neviem, nepoznám, len to čo si tu napísal, ale jeden motorár, čo dúfa, že napadaný bordel do valca vyfúkne motor sám, tak to motorár nie je. Ja si myslím, že tá hlava dole, výhovorky...že tam sa mu podarilo niečo oveľa viac sprasiť, tak nevedel kam z konopí a robil všetko na vlastnú päsť, až sa zamotal. Nechcem ťa strašiť, ja to tak vidím.


Str, 06.03.2019, 19:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
No niekedy sa vyfasuje cierny peter.Aj ja sa hrabem v Opli Zafira a okrem ineho som menil olej v motori.Tak som povoloval vypustaci srob ze racna mi staci.Nestacila.Tak tiahlo z goly Tona.Nestacilo.Tiahlo + 30 cm trubka a ledva to povolilo.Popritom na srobe je gumicka a staci zlahka dotiahnut.
Zo zhavicom to dopadlo horsie.3 som ledva povolil,1 sa zalomil.A teraz co?Vytiahnutie firmou 150 €.Alebo dat dole hlavu?Tak som zistil ze funguje a da sa na neho napichnut konektor.Po dohode z majitelom auta sa bude zhavic riesit az ked nebude dobry.Medzi tym mi prisla sada pripravkov na odvrtanie a vytiahnutie zhavica.Ale stale je tam riziko ake sa tu opisuje.No a ako ma mechanik zistit ze niekto dotiahol zhavice na krv bez neakeho namazania?Bude lepsie sa takych aut nechytat.Alebo to nechat na majitela ze pod to povolit a ked to neodtrhnes ja to uz vymenim? :smt139

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 06.03.2019, 19:57
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Ogo,by si sa cudoval,kolko takych motorarov je :-D .Dokonca jeden moj znamy mechanik,inak velmi sikovny clovek(lenze nie strojar) sa dal presvedcit,ze upadnutu spicku piest rozdrvi a vyfukne otvorom cez trysku :smt126 :smt126 :smt126 .Nedal si odo mna povedat,ze tvrdu spicku mekky piest v ziadnom pripade nerozdrvi...teda nie bez nasledkov pre piest a hlavu....ze sa to moze podarit,ze mu spicku vyfukne otvorom po tryske bez toho,aby spadla do komorky,ale daleko vecsia moznost je,ze mu spadne do spalovaka a kedze komorkac nema v pieste spalovaciu dutinu,tak je veeelmi velka moznost,ze mu spicku vyfukne nie otvorom
po tryske,ale otvorom z komorky :-D .Tato skusenost ho stala generalku motora za svoje a stratu zakaznika.Lenze mal to,co tomuto majsterkovi chyba...-charakter.

Milan,s majitelom sa staci dohodnut,ze to mozes skusit vyvrtat,ak sa odtrhne.A rovno povedat,ze vyvrtat sa to nemusi podarit a spicka moze spadnut do komorky,pripadne sa tam bude musiet vrazit.Takze bude nasledovat demontaz hlavy a ked ta uz bude dolu,rovno zabrusit ventily,zamerat rovinu hlavy,pripadne zafrezovat.....To je myslim si ferove jednanie a nik normalny proti tomu nemoze nic povedat.No a na zakaznikovi bude rozhodnutie,ci skusi dat vrtat,alebo sa bude demontovat hlava rovno.


Str, 06.03.2019, 20:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Mam dojem ze sa tomu predomnou uz ten zhavic odtrhol pri dotahovani lebo isiel okoby povoit podozrivo lahko oproti ostatnym.Ale napadne ta to?Menil som zhavicov ze to uz neratam ale tento pripad zalomenia som este nikdy nemal a ani som sa o to neako nezaujimal az prisla tato tema a mne sa stalo skoro to iste.Akurat ze zhavic ide,zavity zalomene zarovno bloku a trci stredova elektroda na ktoru sa da dat konektor.Tak som susedovi povedal presne tieto problemy z tejto temy.A ze nechame to na inokedy.Len som zvedavy na kedy inokedy pride.Fakt je ze 2 nezhavili a kupil 4 nove.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 06.03.2019, 21:52
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
[quote="bahno"]....Ogo,by si sa cudoval,kolko takych motorarov je ... .[/quote]

Bohužiaľ, alebo bohudík ( ???), som zopár takých "mechanikov" odhalil vo svojom užšom aj širšom okolí a síce vďaka tomu, že t.č. mám auto s vysokoproblematickým motorom V6 2,5 TDI kód AFB. Tento motorík je náročný na dobrý servis, ktorý vyžaduje aj tomu zodpovedajúce financie a samozrejme mechanika, ktorý to vie spraviť. Preto teraz už viem, z tých mechanikov, ktorému s kľudným svedomím zverím do opravy bicykel, kolobežku alebo niečo ešte menej náročného. A takisto ďakujem Bohu, že som objavil seriózny servis, ktorý s prehľadom odfajčil a zosmiešnil všetkých vykričaných garážových mechanikov v okolí.


Str, 06.03.2019, 23:19
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Nuz,ja zasa od vysokoproblematickych motorov utekam co najdalej :-D .Najradsej mam take,co si dokazem opravit sam.Ono,aj vela tzv.garaznikov vie opravit kadeco a mnohych profiservismanov strcia do vrecka.Je to len o ludoch.A je este stale vela aut,ktore nepotrebuju servisovat v znackovych servisoch,nabitych diagnostikou,ktoru vecsina mechanikov aj tak nevie pouzivat.Zalezi na tom,ci chlap berie robotu aj ako konicka,alebo len ako zdroj prijmov.


Štv, 07.03.2019, 17:16
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
[quote="bahno"]........ Zalezi na tom,ci chlap berie robotu aj ako konicka,alebo len ako zdroj prijmov.......[/quote]

Tak, presne toto platí. A v tom servise, kde som bol, kde už chodím, tak tam šéfom, resp. majiteľom je bývalý autokrosový jazdec, ktorý tomu rozumie. mne prijímací technik doslova povedal, že keby nedokázali odstrániť chybu, na ktorej vyhoreli všetcia garážový odborníci, tak by sa za to museli hanbiť.

A k tomu problematickému motoru - no vec je tak, že keby som sa naň vysral, tak je už dávno preč, ale pred 2 rokmi som do neho nainvestoval dosť peňazí, takže ešte kus musí slúžiť. A on ked je v poriadku tak to je iná vozba. 6 valec do V pod záťažou a v otáčkach má veľmi príjemný zvuk, celkove je veľmi dobre vyvážený a dovoľuje plynulú jazdu od voľnobehu. Až príde na náhradu, tak menej ako 6 valcov už nechcem.


Štv, 07.03.2019, 20:19
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
No,hadam by si mal skor poskulovat po V8,ne?Mame taky od efiho kamosa,len sa nemozme dokopat zalozit ho do gazika.Este nebol cas ho ani nastartovat :oops: .V6 som mal v pajere,ale bol taky tupy...ked sa rozbehol,tak tahal,ale z volnobehu to nebolo ono.Nevedel som ho ani pripojit na pocitac,tak som ani nevedel zistit,ci nieje v nudzaku.Karbos je karbos :D a ropak bez elektroniky je pan motor :D .Ja som skor zastanca jednoduhsich strojov....ked pozeram tieto nove s kopou kadejakych srandiciek,ktore len cakaju na najnevhodnejsi okamzik,kedy sa maju posrat.....asi nas ta rychlost technickeho pokroku casom dojebe :smt017 .


Štv, 07.03.2019, 21:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Mladý kúpil trola?

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Ned, 17.03.2019, 16:32
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 52 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: