Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 21:03
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 52 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
 Vybrus motora 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Kolegovia,riesili ste niekto vybrus motora na y60?Chlap si dal majstrovi vyvrtat zalomeny zhavic,bez demontaze hlavy.Cenovka fajna,-100e.Tak po 2 mesiacoch vyhovoriek,ako to nejde,ako majster znicil frezu za 300e bola oprava hotova.Cena 300e,vyplatena na ruku clovekom,ktory bol po patrola.Bol pon clovek,co sa do motorov vyzna ako ja do uctovnictva a tak ho od majstra prevzal.Motor chytal po minute tocenia startra,siel na 5 valcov a cvakal a tryska na tom opravovanom valci podfukovala.Po prehliadke sme zistili,ze hlava bola dolu,chybajuce sroby na vyfukovom potrubi bola uz len drobnost.Znicene sedlo pod tryskou napovedalo,ze pan ,majster tadial skusal vyrazit spicku odspodu.Tak sme ho navstivili.Osival sa,ze on za robotu ruci,ze si znicil nastroj a podobne hovadiny......najprv tajil,ze hlava bola dolu,potom to priznal,ale ze za zhavic ruci a ostatok robil jeho znamy....-co tam mal robit,ked sa tam mal vyvrtat a vymenit len zhavic,ktory bol podla slov majstra vymeneny nim.Lenze motor cvakal,tak hlava dole na tlakovku a prerovnanie.Zistilo sa,ze majster ju nasroboval na stare tesnenie,aby tesnila,tak si kluc asi nastavil a dotiahol to ako kolesa na liazke a tak praskla.Takze kupa dalsej hlavy s rizikom,ze bude prasknuta tiez.Nebola.vdaka Janciak.Tak len prerovnanie,zafrezovanie ventilov.....350e.Vravim mlademu...ked je hlava dole,urob aspon naznak honovania,nech sa ma olej kde drzat.No a pricina cvakania sa okazala,ked sa pretocilo motorom a ukazal sa 4ty valec v celej krase.Ryha od spadnutej spicky,ako lamanche.Majstrovi spicka spadla do komorky a on namiesto toho,aby ju vybral cez dieru po tryske,tak motor nakopol a dufal,ze spicku vyhodi :shock: .To uz nieje ani idiotizmus!Tak ju nastastie zarazilo len na kraji piesta a neodpaliulo ani ziadny ventil.Len mozno zlomilo kruzok a ta rozlisovana cast piesta pise po valci a vydava ten cvakavy zvuk.Takze znova navsteva majstra,znova vyhovorky,nakoniec slub,ze sa v tyzdni pridu so ''znamym'' nato pozret a dohodnut sa,ako to idu riesit.Vraj nema problem odliat novy piest.Tak som zvedavy,ako chce vyriesit tu ryhu vo valci.Teraz otazka.Robil uz niekto vybrus na takomto motore?Kolko to asi obnasa?Majster vravi,ze jeho ''dobre meno'' :shock: mu je svete.Som zvedavy,ci mu bude svete,aj ked sa dozvie cenu toho dobreho mena.


Ned, 24.02.2019, 19:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
Po prehliadke sme zistili,ze hlava bola dolu,chybajuce sroby na vyfukovom potrubi bola uz len drobnost.

Tu hlavu dal dole aj ten majster pred alebo po nastartovani?Poznam tie chvile ked ta zamrazi pri predstave rozobrania pol motora koli malej zavade v podstate jednoducho vyzerajucej.Hlava mala ist rovno dole a usetrilo by sa kopu problemov.Ale uz sa stalo.V Nitre poznam chlapika "pana majstra"ktory mi robil vybrusy spred 30 rokov a robi stale.Pan Lievaj.Je na valci velka ryha?
https://www.azet.sk/firma/9568/martin-lievaj-vybrusy/

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 24.02.2019, 19:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
.Vraj nema problem odliat novy piest

Mozes mi to prosim ta vysvetlit? :smt017 Ako to bolo myslene :smt139

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 24.02.2019, 19:42
Profil
Frajer

Registrovaný: Pon, 31.12.2018, 15:41
Príspevky: 208
Bydlisko: TN Mitice
Odpoveď s citáciou
to by som aj ja rád vedel, ako niekto odleje nový piest?
som strojár, učili ma všeličo, ale toto veru nie :mrgreen:
forma, ktorú by musel dať vyrobiť, by ho zrejme zruinovala.
asi to myslel tak, že ho "odleje" z druhého motora :smt121

ak to nemáš ďaleko, v Bánovciach nad Bebravou je motorservis Koleno.
trochu svojský chlap, ale s motormi dokáže divy.

_________________
OPEL Frontera A 2.2i 16V benzín http://www.strechy-tono.sk


Ned, 24.02.2019, 20:18
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Ahoj Bahno, ty si kde bol v riti zalezený, že ťa nikde niet ? Témy upadajú...

K tomu vášmu "majstrovi".
No mali ste si ho viac preveriť, pred tým, ako ste mu dali do rúk niečo opraviť.
Ale to sa stáva a ja tiež nie som výnimka, mne sa tiež stalo, že som s banalitou išiel za "majstrom" a potom mi po ňom ešte dvaja - traja opravovali po ňom majstrovské prejavy.
Odliať piest ? Pred 40 rokmi chodili z pol Slovenska do Velikej nad Ipľom k Šinkovi, spravil všetko. Nám Áviu, komplet výbrus, nové piety, krúžky, čapy...
Bahno, radšej sa poradte s Radoofroadom, do Žiliny ďaleko nemáte...


Ned, 24.02.2019, 23:56
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Caute, ja som mal svoj Y61 3.0 DI vybruseny u stareho pana Dovalovskeho. Ale volal som s nim kvoli inej veci nejake 2 tyzdne dozadu (kvoli inej veci) a nadaval ako pohan ze mu synator navlacil kopec hroznej roboty a ze vybrusy uz ani nerobi, ma svojej roboty dost.

Takze skuste zavolat (alebo este lepsie prist za nim), mozno sa dohodnete. Ale necudujte sa ak by bol nejaky nevrly :). U mna vybrus OK aj vykonovo, akurat motor troska zral olej,ale nic co by sa nedalo zniest.
http://www.dovalovsky.sk


Pon, 25.02.2019, 9:12
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Tak odzadu :wink:
U pana Dovalovskeho bola ta hlava na tlakovke a rovnani.Servis ok,majitel tiez,ale ked cloveka vezme do parady jeho pani :smt022 ....Clovek si pripada,akoby im neniesol peniaze,ale otravu.
Neviem,ci by bol schopny urobit vybrus....z jeho reci....no ,ale ak vravis,ze ma dost inej roboty,tak sa mu necudujem.
Ogo,to vies,robota a robota...no a hlavne sa mi s obrazovky stratila ikonka 4x4 a ja somar som si to nevsimol a moc sem nechodil :oops: .
Na majstra su dost dobre referencie,zato som tu este nenapisal jeho meno.Uvidim,ako sa k tomu zachova,ale podla jeho roboty....nikdy by som si kunmu nedal nic urobit.Pritom mu stacilo len povedat,ze vyvrtat sa to neda a ked mu tam uz ta spicka spadla,mal zavolat,ze hlava musi ist dolu.No a ked uz bola dolu,tak mal zavolat,ci si zakaznik zela dat hlavu na rovnanie a nie ju narvat na stare tesnenie.On sa sice vyhovara,ze opravu robil jeho znamy,ale to je jeho vec.Mlady sa dohodol s nim a prachy tiez zaplatil jemu.Tie uz sice vratil,ale skoda bude aj tak nasobna.
S Radoofom sme sa radili,ale on tiez tie motory dava robit inde...nerobi ich on.Takze inde si to mozem da urobit sam.
Tomas V,pred davnymi casmi moja Jawwa500 behala roky rokuce na mnou odliate piesty a valceky v kluke boli z lozisk poloosi z tatry,plus sme odlievali piesty na stare velke motory....tam nevidim problem.Ten by nastal v tazsom pieste a ten najvecsi,v sposobe odstranenia ryhy z valca,bez toho,zeby zvecsil jeho priemer.
Milan,jasne,ze hlavu majster dal dole az po nastartovani,ked spicku zaklepalo do piesta a nevyfuklo ju,ako majster dufal......neviem,preco teraz,ked si hocijaky hnup oblecie monterky s reklamou,nadobudne pocit,ze ostatni su chuji :smt017
Pana Lievaja poznam.....len nepoznam nikoho,kto uz vybrus urobeny ma.Ake piesty tam dat,ake kruzky a tak.Ci to ma vobec cenu.Aj ked vlastne,uvidime,ako sa ti dvaja dohodnu.Mlady ma ponaucenie ....keby pocuval otca,ktory s motormi robi 2x dlhsie,ako on zije,tak by tu hlavu odobral doma,vytlkol by spicku cez komorku,dal by ju zrovnat,nove tesnenia,rozvody,namiesto 2 mesiace cakania na opravu tyzden cakania na zrovnanie a to vsetko za zlomok ceny a s pocitom,ze si to urobil sam a teda dobre.No co uz.....
Vdaka kolegovia za tipy servisakov :smt156


Pon, 25.02.2019, 10:20
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Napadá ma ešte takáto vec: Bahno, ty chodíš po svete, či by sa nevyplatilo radšej zohnať niekde vonku komplet motor z nejakej búranice s málo kilometrami ?

Ešte som ti napísal súkr. správu.


Pon, 25.02.2019, 11:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bahno píše:

Pana Lievaja poznam.....len nepoznam nikoho,kto uz vybrus urobeny ma.Ake piesty tam dat,ake kruzky a tak

Ja som mu dal blok zo ztarymi vlozkami a piestami.Vlozky vyfrezoval,vyrobil z polotovaru nove vlozky ktore boli prisposobene piestom a v nich aj kruzky.Jedine ze sa nesmeli zamenit piesty.Pretoze niektore piesty boli zoslahane,niektore ako nove.Robil mi na Golfov a Mercedesy.Tlaky ako noveho motora.
Takze by ti mozno vedel aj vyrobit novu vlozku na povodny piest.Preto hovorim mozno ze ci to pojde ako to robil mne,netusim.To sa musi on vyjadrit.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 25.02.2019, 20:29
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Ja by som radsej asi pouzil sadu vybrusovych piestov a podla nich vybrusit blok.Ked sa to uz robi,nech je to rovnake.Len vyrobcov bude asi viac,tak zhanam info,od ktoreho sa to oplati najviac.Aby aj daco podrzali.I tak je ten motor hovadina podla mna.Dat na taky dlhy liatinovy blok nedelenu hlinikovu hlavu s inou roztaznostou..... :smt017 .Keby to bolo menej roboty s pripasovanim,radsej by som mu dal moj zo 160ky.Jedna mi akurat zhnila,ale motor by este nejakych 300000 zniesol.
Na druhu stranu...ak by sa dal pouzit povodny piest,tak ta vlozka by bol dobry napad.Len piest sa musi najprv vybrat a pozret,ci nema zdeformovanu aj drazku pre kruzok,alebo ci nema nabeh na prasknutie.
Ogo,mohol by som zohnat aj iny motor,lenze to je zas macka vo vreci.Keby majitel dovolil zhodit hlavu a vanu,aspon zhruba by sa videlo,co je zac,ale spoliehat sa na slova predajcu,ze :-garantujem vam,ze doteraz jazdil....vies,ako to chodi :-D
No,v tyzdni si to majsterko chce prist pozret,tak sa musime dohodnut na piatok,ked uz budem doma,aby sa mladeho nesnazil ojebat.Som zvedavy,co za rozpravku si vymysli a ako mu zalezi na tom dobrom mene.
Ked poratam vymontovanie a rozobratie,vybrus a zlozenie a namontovanie motora,sadu piestov,zavarenie a zrovnanie hlavy....to vypada,ze si to meno bude musiet fest cenit.Som naozaj zvedavy,ako to dopadne.


Pon, 25.02.2019, 21:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
.ak by sa dal pouzit povodny piest,tak ta vlozka by bol dobry napad.Len piest sa musi najprv vybrat a pozret,ci nema zdeformovanu aj drazku pre kruzok,alebo ci nema nabeh na prasknutie.

Presne takto som to myslel.Otazne je v akom stave je piest.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 25.02.2019, 21:06
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Ved to.Uvidim,ako sa dohodnu.Ci sa bude rozoberat tento motor a robit vybrus,alebo majster zozenie iny motor a ten sa rozoberie a skontroluje.
Kua,clovek si chce usetrit den roboty a nakoniec to bude dni a dni a penazi a penazi.Pritom moja prva rada znela,:-vyser sa na ten zhavic....startuje dobre aj na 5 valcov a ten 6ty sa chyta za chvilu.Lenze kazdy chlap sa musi poucit na vlastnej chybe....to je zakon prirody.


Pon, 25.02.2019, 21:21
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Bahno len tak narýchlo...
pre RD28 boli 3 rozmery sériového piestu (asi nejaké tolerancie) a potom piesty a krúžky s výbrusom +0,5 a +1mm

len cenoffka je nie úplne ľudová

ale ak ti to pomôže tak piesty majú takéto nissanie čísla:

A2010VB300 STD GRADE 1
A2010VB301 STD GRADE 2
A2010VB302 STD GRADE 3
A2010VB372 + 0.50
A2010VB373 + 1.00

a krúžky
1203381T10 Standard
1203681T10 + 0.50
1203881T10 + 1.0

nech vieš čo hľadať

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 25.02.2019, 22:25
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Bahno zozen radsej druhy motor . Alebo urob swap za neaky nisanacky 3,3td -nech sa mlady zabavi ked uz poucenie ma :-D Alebo rovno kup mercedesacky OM 606 a mozes aj kone neake navrch pridavat :smt162


Pon, 25.02.2019, 22:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
A ako to je z vlozkami,daju sa vybrat alebo sucast motora? :smt017

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 25.02.2019, 23:04
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 52 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: