Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 16.04.2024, 22:29
Dnes je utorok 16. apríla 2024, meniny má Dana, Danica a zajtra Rudolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 31 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 max.2700 ot. Patrol Y60 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
No caute.Zrazu mi auto prestalo na dialnici pred 3 tyzdnami tahat,rychlost padla na 80 km/n a po pridani plynu akoby motor nieco obmedzovalo.Zo zavzdusnovanim som mal problemy uz davno a postupne som vyhadzal pridavny filter aj sklicko a vsetko je teraz original ako z fabriky.Ale teraz som u tatka vytiahol nadrz,prefukol aj natlakoval sacie potrubie a po ceste domov vyskusal otacky.Bol som vo svete a tak 3 tyzdne auto u tatka stalo.U mna na dvore 2700 ot a dalej ani o otacku.Nieco ten motor obmedzuje do otacok.Do 2 700 ot masina ide ako ma.Ze by egr?

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 19.04.2022, 17:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Povytahoval som hadicky zo vsetkeho mozneho aj nemozneho a otacky stale take iste.Mam uz aj svoj nazor v com bude problem a snad niekto skusenejsi v tychto motoroch mi to potvrdi alebo sa to uz niekomu stalo.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 19.04.2022, 19:21
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2491
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Regulator?


Str, 20.04.2022, 12:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Neviem ci regulator.Take podivne zvuky isli z cerpadla a skusil som sytic ci neako reaguje.Absolutne nic.Takych jeblych paciek tam je tak som syticove lanko odpojil pretiahol do budy a taham-tlacim absolutne lanko na nic nereaguje.Netusim ani ako by to malo fungovat to co je v kabine take kolecko.No a nastartoval som bez toho a motor ide na 4 200 ot aj startuje ako predtym.Tak uz som z toho cocot :smt017 Tie podivne zvuky z cerpadla prestali a ked pohnem packami na sytic znova zacnu take hrkotave.Zhasnem,nastartujem a zase bez hrkotu.
Otazne je ci mi tie otacky na stk budu stacit.Nemalo by tocit viac ako 4 200 ot?

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 20.04.2022, 12:45
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2491
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Tak sa ti asi rozsypa ten sersam,co nataca mechanizmus predstihu,ak ti teda len nezadiera lanko.Ale keby to bolo lankom,nestalo by sa ti to za jazdy,ale po nastartovani a zohriati motora.Radsej rozhod a skontroluj cerpadlo,nech ti nezajebe trysky pilinkami.Dobre trysky na y60 sa tazko zhanaju.


Str, 20.04.2022, 13:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Praveze to syticove lanko cely ten mechanizmus tahalo.Ja som to nikdy neskusal a ani netusim ako ma byt lanko nastavene.Ale vyzera to na ten predstrik ze sa serie :smt139

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 20.04.2022, 13:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
ak ti teda len nezadiera lanko

Z lankom sa neda hybat,skusal som z kazdej moznej aj nemoznej strany.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 20.04.2022, 13:32
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2491
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Tak lanko odpoj,skus zahybat tou packou co ju ovlada lanko a ak nepojde vyber cely ten mechanizmus a pozri,ci sa hriadelka volne otaca.Ak ano,skus potocit tym vackovym kotucom,ci sa da.Mozes mat aj zahrdzaveny piestik tlakoveho ovladania predstriku na spodku cerpadla,ak si mal vodu v nafte.A ten nemusi dovolit pootacaniu toho vackoveho kotuca.Takze najprv kontola lanka,potom mechanizmu rucneho predstriku a potom asi cerpadlo von a kontrola toho piestika.Neviem si to teraz dobre predstavit.Cerpadlo som(po ''generalke'' u ''odbornika'') reparoval asi pred rokom,ci dvomi.


Str, 20.04.2022, 13:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
.Cerpadlo som(po ''generalke'' u ''odbornika'') reparoval asi pred rokom,ci dvomi.

Praveze takych sa bojim najviac.Mam skusenosti z alternatorom aj startrom.Do mojeho cerpadla este europska ruka nerypala ale bol som sa previezt a ostal som mierne v soku.Lanko som vydrbal,packy ulozil ako sa pytali a kolko pruzinky dovolili,cerpadlo prestalo hrkotat a na pocudovanie masina tahala ako kedysi jak jebla.Este ze som mal kapotu zatvorenu :-D Na rolach som tomu jebol samozrejme pri stati a 4 600 ot.Presne po cervene pole.
Ale aj tak sa budem musiet pozriet ako ma to syticove lanko fungovat.Lebo sa s nim neda ani tocit,hybat tahat jednoducho lanko pri motori stoji.Asi bude mechanizmus v prdeli.Ale uz ho tam ani nedam ked to ide aj bez neho.
V Nitre som nasiel servis,ale najprv sa behnem poriet ci take budu vediet spravit alebo nastavit.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 20.04.2022, 15:09
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2491
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Ved ti vravim :wink: v prvom rade odpoj lanko a skus ci beha packa ktoru to lanko ma tahat.Najskor mas to lanko zadrete v bovdene.


Str, 20.04.2022, 16:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Nemam packu,taky neaky valcek ktory sa neda rozobrat bez poskodenia a vo vnutri to bude zle.A na tom je take male kolecko.Z kabiny sa neda dostat ani k lanku.Len pri cerpadle a tam lanko vyzera ze chodi.Ale uz to nebudem riesit ked motor ide aj bez toho.Som si dokonca pozrel aj navod ale aj tak sa z tym neda pohnut.
By som ti to odfotil ale netusim ako sem dat foto.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 20.04.2022, 18:16
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2491
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Myslel som packu na boku cerpadla,ktora ovlada vacku pohybujucu platnicku s vackami po ktorych sa odvaluju valceky.Ked odpojis lanko od tej packy,prestanes rucne regulovat predstrik(sytic) a on bude v zakladnej polohe.Predstrik bude regulovat len piestik v spodnej casti cerpadla.


Str, 20.04.2022, 20:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
Myslel som packu na boku cerpadla

Ahaaa :smt017 som ta zle pochopil,no to som odpojil a ako som za chodu motora tymi packami pohol akoby si chcel dat sytic tak z cerpadla isiel hrkot.V kazdom pripade sa mi to nezda ale momentalne som na tom tak zle z volnym casom ze ho mam malo aj ked nic nerobim :-D zopar veci musim porobit na Patrole a caka ma stk.A na to cele mam asi tyzden a este kopu inych veci treba spravit .

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 21.04.2022, 21:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Zdravim chalani,cerpadlo na ponku a teraz rozmyslam ci ma zmysel ho davat na repas alebo rovno vrazit do motora neake druhe cerpadlo :smt017 Podotykam ze je origo Japonske ZEXEL co mi vo vecsine servisoch povedali ze take nerobia.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 25.04.2023, 23:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Tak cerpadlo namontovane ale kedze som nehovoril zo sefom tak ani neviem co na nom robili.Vykopli immobilizer,trochu horsie startuje a pri preradovani sa len pomaly vracia z otacok,ale inak ide do otacok priam ukazkovo :smt023
Len mi asi prestal otvarat termostat,motor na 90 a spodne hadice do chladica studene.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 04.05.2023, 21:07
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 31 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron