Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 2:55
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
 Y61 problém s prevodovkou? 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 12:24
Príspevky: 132
Bydlisko: Dúbravka-BA
Odpoveď s citáciou
Zdravím páni, najazdené na Y61 187 000 Km cca pred tromi rokmi menená spojková sada najazdila cca 30 000Km tak isto menené hlavné ložisko prevodovky (príčina pri vymačknutej spojke len šepot 6 valca po pustení spojky rušiví zvuk- taký T T T T T) po výmene všetko v poriadku. Pri cca 183 000 Km sa mi posrala nejaká pružinka na mekáne ,nasledovala výmena spojkovej sady a nastali problémy, ten zvuk sa objavil znova ale už aj pri zaradených rýchlostiach okrem 4 prevod. stupňa (tam sa to prejavovalo iba veľmi potichu). Po 3 000 Km prevodovka znova von- zistenie vymedzovací medený krúžok na spoji medzi kľukovkou a predlohovou hriadeľov záhadne poškodený chýbala ho tam skoro polovica v spojkovom koši ani zrnko s takého materiálu, nasledovala ďalšia výmena spojkovej sady 25% zosilnenej vrátane jedno hmotného zotrvačníka následne montáž a hneď aj demontáž ten rušivý zvuk je tam stále demont.prevodovky rozborka výmena troch ložísk znova montáž a ten rušivý zvuk je tam stále. Nie som mechanik moc sa v tom nevyznám len už som zúfalí lebo veškeré financie idú stále do tej istej závady a za 4 roky som ešte nebol ani na žiadnej offakcii kde by som tej spojke mohol zavariť. Tak že ak má nikto potuchy čo tam môže škodiť, pekne poprosím o Vaše skúsenosti.
S pozdravom Michal.


Str, 25.08.2010, 19:48
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ten zvuk Ti robí trecí krúžok v prevodovke. Zoženieš ho v Nissane.

Je to zle vidieť, ale pred ozubeným kolesom je trecí krúžok č.1, ktorý má o jeden zub menej - vyrovnáva vibrácie medzi hriadeľmi = zaisťuje neustály preklz a tým vymedzenie vôlí

č2 za vstupným ložiskom 6308 je ložisko, ktoré tiež vezmeš len v nissane a je do hriadeľa strčený vstupný hriadeľ č.3 - proste dva hriadele v sebe na ložisku

vstupné gufero keď tak 30x45-8 kúpiš tak ako aj 6308 kdekoľvek

-ka-

Obrázok

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Str, 25.08.2010, 22:50
Profil WWW
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Toto je z dielenskej príručky - v ľavo dole NEBENRAD

-ka-

Obrázok

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Str, 25.08.2010, 22:57
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 12:24
Príspevky: 132
Bydlisko: Dúbravka-BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ahoj Karlito, tak dáko som v duchu veril, že sa vyjadríš k mojej problematike práve Ty, email preposielam mechanikovy a pevne verím, že už to nejako doklepe k šťastnému koncu a mojej spokojnosti.

Veľmi pekne ďakujem za Tvoju ochotu pomôcť.
S pozdravom Michal.


Štv, 26.08.2010, 16:50
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Niet zač, doporuč mekánikovi, nech utesní prevodovku a aj spoj k prídavke (je tam olej z hlavnej a prídavka má svoje gufero) kvalitným tesniacim prípravkom - silikón nie je najvhodnejší :wink:

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Štv, 26.08.2010, 21:45
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 12:24
Príspevky: 132
Bydlisko: Dúbravka-BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ahoj Karlito, tie diely prevodovky mechanik nemenil, preto že sa stala taká vec :vymontoval prevodovku osadil starú spojku a starý zotrvačník namontoval späť a tie rušivé zvuky zmizli ( teda ja ich tam počujem no v percentách je to o 98% menej počuteľnejšie- takmer nepočuteľné) predajca spojkovej sady Xtreme Outback mi povedal že ešte taký problém nemali a že asi prevodovka pôjde do kytek -vraj uchytenie predlohovej hriadele. Tak tiež sme si všimli dosť viditeľné ryhy na novom zotrvačníku a to nabehal na aute necelých 300 m. Rád by som vedel či aj napriek týmto zisteniam mám nechať vymeniť spomínané diely, alebo začať zháňať lepšiu prevodovku.

Viem že je to ťažké radiť na diaľku, a bez toho aby si to videl a počul no poprosím Ťa o radu a zaujímalo, by ma najmä čo mohlo podľa Teba spôsobiť poškodenie tých ložísk.

Za odpoveď vopred vďaka.
S pozdravom Michal.


Uto, 07.09.2010, 17:55
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ahoj, no možné je všetko, tie diely teda vyreklamuj, ak sa zvuky stratili po namontovaní starých, tak nové majú problém, vyváženie, nesúososť, zlé zlícovanie.

Ničmenej, ak nemáš problémy pri radení a rozjazdoch, tak prevodovku nerieš, tá na Patrole znesie strašne moc - hlavne tam musí byť dosť a správneho oleja - cca 75W - 80 GL4 v množstve 5,3l. Stav oleja pri výmene mnoho napovie.
Zotrvák/prítlačák/spojka s 300metrami jazdy je opotrebená asi ako brzdové doštičky pri výjazde z garáže :-D Zachovávaj paniku rýhy sú v norme - nedošlo k spontánnemu opotrebeniu - hovorí sa tomu zábeh, to jest okopírovaniu trecích povrchov dielov. Spojka de facto má vydržať cca 250.000 km čo je 250.000.000 metrov, takže si ju trápil neuveriteľných 0,00012% životnosti. Zábeh trvá aj rádovo niekoľko % životnosti.

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Štv, 09.09.2010, 9:18
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron