Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 12:46
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 
 Y61 2003 - naprogramovanie klucov dialkoveho otvarania 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Servus, dnes som sa troska vytrapil s nakodovanim dialkoveho otvarania, postup, ktory pisu v servisnom manuali co mam, aj co boli videa na internete, nefungoval, tak som musel troska laborovat, skumat a porovnavat ine auta od Nissanu, aby som to nejako zvladol. Tak sa podelim o postup co isiel mne (nerucim ze to je jediny spravny pre vsetky Y61, ale mne fungoval)
Mal som 1 kluc 2jtlacitkovy, bez odskoku (NSN14, vid http://www.novykluc.sk/sk/kluce-s-elekt ... tkovy.html),
dal som si spravit novy kluc s imobilizerom a dialkovym otvaranim na moj Y61 rocnik 2003.

Mala odbocka: musim spravit reklamu firme www.novykluc.sk a jej majitelovi Viktorovi Madlenakovi, minulu sobotu som bol doma na Orave v Namestove, a len tak ma to napadlo, rano o osmej (kedze ma na stranke kontakt medzi 08:00-20:00) mu volam, este omylom z cisla s CLIR ze ci by mi nevedel spravit kluc na pockanie. Som cakal ze ma posle niekam alebo max ze zaplatim a kluc pride postou, ale vravi: pockajte, len doranajkujem a hned sa do toho pustim. Do polhodiny ho mate. (aj ked normalne v soboty nerobi) A tak aj bolo - nahodou mal vsetko skladom, takze vyrezany kluc, vnutro na dialkove ovladanie s baterkou a imobilizer (separatny maly cip co sa nalepuje dovnutra kluca). Neviem presne kolko som uz za vsetko platil, tusim nieco cez 50E. Este skoda ze som bol druhym autom, lebo by mi ho aj sparoval s Patrolom. Ale prelozil mi do slovenciny postup (kedze nevedel ze viem po anglicky lepsie ako slovensky, lebo som prisiel az po tej polhodine ked uz mal kluc spraveny) a vytlacil mi ho. Padal som na zadok z takeho ochotneho pristupu. Viktor sa aj poriadne vyzna co sa tyka klucov, aj kodovania pre rozne auta, hovoril mi ze robia dost aj pre autoservisy aj velke po Slovensku, ktore nevedia alebo nemaju moznosti riesit vsetky mozne kluce a dialkove. Kym sme este dorabali imobilizer (lebo ten som mu cez telefon zabudol povedat) tak sme kecali o radiostandardoch, kedze ja som cez radio komunikacie, tak sa v tom trochu vyznam, bol som naozaj prekvapeny, ako tomu dobre rozumie.
Takze za mna, ak budem niekedy riesit nejaky problem s klucom do auta, volam jedine jemu a odporucam. Dobre sluzby treba pochvalit.

Naspat k synchronizacii klucov:
Original manual hovori:
1. Get in your vehicle and close all the doors.
2. Using your drivers lock button, lock all doors.
3. After doors are locked take your ignition key and insert it and remove it from ignition
switch approximately 6 times within a 10 second period a reasonably quick way. Make
sure the key is all the way out before inserting again.
4. The hazard lights should flash and the doors will unlock.
5. Re-lock the doors using the drivers lock button.
6. Put the key in ignition switch and turn to the on position. Do not start the engine or
you will have to start again.
7. When in the on position hit the lock button on the remote, one time, the hazard
lights should flash.
8. Turn the ignition off and remove the key, open the drivers door and close, then test
the key.

Note: You will have to reprogram all your remotes at once, if you do not your old remotes
will not work. If you have other remotes press their buttons within 7 seconds of the
first one.

Nebudem to prekladat, google translate poznate. Mne ale tento postup vobec nefungoval. Takze som zacal na mobile v aute hladat a pozerat videa, nakoniec mi zafungoval postup z videa https://www.youtube.com/watch?v=ucR5bAN0A64

Mame dvojtlacitkovy kluc, bud 1 alebo viac, z ktorych ziadny kluc alebo niektory z nich nefunguje a chceme naprogramovat vsetky.
Teda takyto postup:
1. Sadnut do auta, ODOMKNUT vsetky dvere, bud tlacitkom na dverach alebo na fungujucom kluci
2. Strcit kluc (ten ktory funguje alebo aj ten co nefunguje, to je jedno) do zapalovania.
3. Otocit klucom medzi polohou off (ked sa da vytiahnut) a AUX (rozsvietia sa kontrolky, ale nestartuje sa) 6 krat rychlo za sebou (pozrite si video) a potom vytiahnut kluc zo zapalovania
4. Ak sa proces podaril, auto 2x blikne smerovkami - teraz sme v programovacom mode.
5. Mozeme zacat programovat kluce. Stlacime a DRZIME tlacitko odomykania a kym drzime tlacitko odomykania, stlacime tlacitko zamykania 3x rychlo za sebou. Pri tretom stlaceni tlacitka zamykania pustime sucasne aj tlacitko odomykania. Ak bol proces uspesny, auto 1x blikne smerovkami.
6. Krok 5 opakujeme pre vsetky dalsie kluce, ktore chceme naprogramovat. Musime naprogramovat aj tie kluce, ktore predtym fungovali, inak sa vymazu a po skonceni programovania fungovat nebudu.
7. Ked mame vsetky kluce naprogramovane, strcime jeden z nich do zapalovania, nastartujeme, chvilocku pockame a vypneme motor, vytiahneme kluc zo zapalovania. Tym je proces programovania skonceny.

Mozeme otestovat vsetky kluce, ci funguju spravne.


Uto, 17.10.2017, 21:18
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevok: 1 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: