Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 18.04.2024, 7:59
Dnes je štvrtok 18. apríla 2024, meniny má Valér a zajtra Jela




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 45 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 VIN na Patrole GR Y61 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pon, 25.02.2008, 22:55
Príspevky: 43
Bydlisko: Slovensko
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...


Naposledy upravil fronterman dňa Str, 23.11.2011, 12:47, celkovo upravené 1



Sob, 29.03.2008, 17:51
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 18.01.2008, 23:18
Príspevky: 172
Bydlisko: Dolna Poruba
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hmm a nenapadlo vas vyrezat ten plech aj z VIN a zalozit ho do dokladov?? potom pri stk ho len ukazte ze ho mate a bude klud :smt033 :smt132

_________________
UAZ 469...


Ned, 30.03.2008, 0:06
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 08.11.2007, 17:17
Príspevky: 32
Odpoveď s citáciou
Poslať 
na fiate mam toto cislo len tak "vybodkovane" - je to sice v kufri a chranene kobercom, ale po prestriekani auta to takmer nevidno(k tomu je to trblietava metaliza cez ktoru je to tazko citatelne)-zatial ma to netrapi, stk je po znamosti, prehlasit neplanujem-takze tak...


Str, 14.05.2008, 17:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mne sa po cviceni s prepisom na fizlarni (Y60) osvedcila uprava sprejfarbou - sice cislo neni hned viditelne ale jemne pretretie riedidlom alebo toluenom to odokryje a hlavne ich hrdza nezerie tie cisla....


Str, 14.05.2008, 18:01
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Uto, 21.08.2012, 11:45
Príspevky: 150
Bydlisko: okres BJ
Odpoveď s citáciou
Toto síce nebude o Patrole, ale je sem presmerovaný odkaz o starostlivosti o VIN a myslím, že to platí všeobecne:
Na Disco I je VIN na ráme tiež tak spektakulárne vypálené laserom, že s tým nemôžeš spraviť vonkocom nič, len sa o to pekne starať, lebo to ani nie je vyrazené do hĺbky (aspoň na mojom teda nebolo), len ako keby napísané takým bodkovaným písmom. Pri prepise príslušník svietil tou baterečkou za kolesom, svietil, svietil a keď rozlúštil asi polovicu VIN, vzdal to a dal mi štempeľ na starý techničák, že akože ok (zase som raz mal štastie), ale odkázal ma na odbor dopravy na okresnom úrade, kde mi dajú nejaký papier na nové vyrazenie VIN, s tým pôjdem do nimi určeného servisu a tam mi to vyrazia. Takže zas až taká tragédia to nie je, ale je s tým oštara. Na STK mi zase technik povedal, že ho ešte pekne vidno, tak som to už neriešil a potom som ho aj tak predal. A poznámka k štítkom (prinítovaným, nalepeným, neviemakým,..) - tie naozaj nikoho nezaujímajú.


Ned, 10.03.2013, 14:53
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7906
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
[quote="sahara04" ale odkázal ma na odbor dopravy na okresnom úrade, kde mi dajú nejaký papier na nové vyrazenie VIN, s tým pôjdem do nimi určeného servisu a tam mi to vyrazia. Takže zas až taká tragédia to nie je, ale je s tým oštara. Na STK mi zase technik povedal, že ho ešte pekne vidno, tak som to už neriešil a potom som ho aj tak predal. A poznámka k štítkom (prinítovaným, nalepeným, neviemakým,..) - tie naozaj nikoho nezaujímajú.[/quote]



-celkom tomu neni tak,,,,,,, este pred tym musis absolvovat KO, potom odbor dopravy, pak nasleduje ziadost na MDPT, oni opotom pridelia cislo nove,,,potom dat vyrazit urcenym pracoviskom nove VIN cislo, co je uz dneska pridelene to iste povodne cisloooo sa dava,,,,, potom zas na KO a pak na DI,, a vsade budes cvakat za kazdy ukon....

a k vyrobnemu stitku plati to iste!!!!!!
-skus stratit stitok z auta a uvidis ci na STK, EK, alebo na KO prejdes,,pochybujem ak len nemas znamych,, a takisto bys neuspel pri prepise vozidla na DI,,musel bys to iste absolvovat ako pri ziadani noveho VIN cisla,,, :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Ned, 10.03.2013, 15:15
Profil
Koumák

Registrovaný: Uto, 21.08.2012, 11:45
Príspevky: 150
Bydlisko: okres BJ
Odpoveď s citáciou
efendi: určite máš pravdu. veď píšem, že som to nakoniec neabsolvoval, ale že sa to dá vyriešiť a dokonca oficiálne a v súlade so zákonom (aj keď to človeka bude stáť peniaze, čas a nervy, ale zas lepšie, než mať napríklad zhabané auto).

čo sa týka iných štítkov - chcel som naň upriamiť príslušníkovu pozornosť, keď mal problémy prečítať to na ráme, ale ani sa na neho nepozrel, že "tamten ho vôbec nezaujíma". to isté bolo na STK. netvrdím, že je múdre dávať ho preč, ale keď príde na lámanie chleba, každého zaujíma len to na ráme.


Ned, 10.03.2013, 15:39
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7906
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
sahara04 píše:
efendi: určite máš pravdu. veď píšem, že som to nakoniec neabsolvoval, ale že sa to dá vyriešiť a dokonca oficiálne a v súlade so zákonom (aj keď to človeka bude stáť peniaze, čas a nervy, ale zas lepšie, než mať napríklad zhabané auto).

čo sa týka iných štítkov - chcel som naň upriamiť príslušníkovu pozornosť, keď mal problémy prečítať to na ráme, ale ani sa na neho nepozrel, že "tamten ho vôbec nezaujíma". to isté bolo na STK. netvrdím, že je múdre dávať ho preč, ale keď príde na lámanie chleba, každého zaujíma len to na ráme.



ono dnes uz aj stitok-hlavny, nie tie pomocne,, pozeraju velmi a ak ho nemas, mas smolu, takties kontroluju ci vaha vozidla na stitku sa zhoduje s vahou uvedenou v dokladoch,, ak nieee, dalsia smola :mrgreen:

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Ned, 10.03.2013, 17:27
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 08.06.2010, 22:49
Príspevky: 48
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Inak ked ste to tu uz zacali rozoberat ako to je z upravenymi autami nerobia pri tom problemi .... lebo to moje vinko bude treba raz dat vyrazit nove ...chystam sa dat ram opieskovat a do zinku a vtedy to vinko neprezije

_________________
Patrol Y61


Ned, 10.03.2013, 21:40
Profil
Koumák

Registrovaný: Uto, 21.08.2012, 11:45
Príspevky: 150
Bydlisko: okres BJ
Odpoveď s citáciou
enemysvk: viď. čo písal efendi vyššie (žiadosti, kolky, úrady a iné rozkoše.... začal by som asi na odbore dopravy príslušného okresného úradu) a čo sa týka pieskovania, videl som aj také, že pred pieskovaním sa VIN niečim zakryje (síce sa to netýkalo offroadov, ale možno by to stálo za úvahu, keď je VIN ešte v schopnom (čitateľnom) stave).


Ned, 10.03.2013, 23:23
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 02.02.2018, 0:44
Príspevky: 29
Bydlisko: NO
Odpoveď s citáciou
Caute, 1 cislo je teda na rame vacsinou na pravej strane a kde je potom cislo na kasni?


Pia, 02.03.2018, 22:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
je len na ráme, na kasni je len nanitovaný štítok v motorovom priestore, kasňa nemá vyrazené číslo. Tak to majú všetky autá s rámom.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Pia, 02.03.2018, 22:53
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.01.2010, 21:01
Príspevky: 308
Bydlisko: GA Jelka
Odpoveď s citáciou
Ak ste dávali opravovať číslo na rame ako vam to zapísali do tp ?


Pon, 04.02.2019, 21:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Dat si ho opravit je trochu zlozitejsie.Odbor dopravy -ziadost,firma co to robi,STK kontrola,odbor dopravy zapis do technicaku.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 04.02.2019, 21:49
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.01.2010, 21:01
Príspevky: 308
Bydlisko: GA Jelka
Odpoveď s citáciou
Poatup poznám len ma zaujíma ako je to zapisane do tp doslovne


Pon, 04.02.2019, 21:52
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 45 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: