Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 07.06.2024, 1:46
Dnes je piatok 7. júna 2024, meniny má Róbert a zajtra Medard




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Vyfukove tesnenie 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hrabem sa starymi vecami, doplnim:
Pouzil som aj origo jednorazove O kruzky (take co sa zlisuju a uz sa druhy krat nedaju pouzit - vraj nissan sunny). Nepomohlo.
Potom origo tesnenie, vlastne plech, z TD verzie. Nepomohlo (a bolo ho treba pracne dobrusovat).
Ten klingerit som dokazal zohnat za prijatelnu cenu v rozmeroch o 1x50 cm do 100x50 cm (proste by mi odstrihli kolko potrebujem, min vsak 1 cm).
Nemal som cim vyrazit. (vlastne si spominam, ze som to rezal lupienkou pilkou. Otrocina, a netesnilo to poriadne).

Kupil som nehorlavu snuru na kominy.
Vlastne 2. Jednu gulatu (taku meksiu) a druhu hranatu (tvrdsiu).
Gulata isla srat este v ten tyzden, hranata vydrzala dlhsie, ale casom bolo neustale treba potrebne dotahovat matice na stiftoch (ako to pracovalo), a casom si to aj tak naslo slabe miesto, a proste to tam postupne vytrhalo dieru.

Posledny tuning bol, ze som snuru cca rovnomerne omotal medenym drotom (ani husto, ani riedko, musi to plnit ucel vystuzenia a zaroven sa to musi vediet zdeformovat).

Takuto snuru som praskol za zvody, asi tyzden poctivo kontroloval matice a priebezne dotahoval, a tak je to az doteraz...

Cenu drotu odhadnut neviem (je na spulke), a snura - 1.80 E ?
Robota tak max na 1 h. (treba povolit vsetky mozne uchytenia vyfuku, vytvarovat, nasadit, a zase zosrobovat).


Ned, 05.02.2012, 21:11
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Pokracovanie.

Origo - hlinikovy jednorazovy kruzok. Treba 2 ks. Naprd, ak vam netesnia priruby, resp. je fuga vecsia.

Obrázok

Ten plech co tam je, je sice super, vyzera tvarovo origo, ale nepasuje na benzin a pravdepodobne je z felicie, alebo niecoho podobneho.

Pasta - nesplnila ucel 100% ... (mozno chyba montaznika, cize mna, nehadam sa).

Zaver:

2ks lisovanej drotenky zo stredoveho dielu vyfuku felicie. Pasuje skoro jak rit na serbel.
Obrázok

Malicko som ju roztiahol na tyci cez paku za pomoci srobovaka (zdeformoval som ju, trebalo ju natiahnut az sedi priemer), a zase na flasi od sampanskeho upravil do kruhu :-D, a sup s tym na zvody. Drzi jak hluchy dvere.

3 evri za 2ks. Aj keby to malo vydrzat len rok (co si myslim, ze viac).


Pon, 03.06.2013, 17:49
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: