Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 21:43
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Hadica na chladič 
Autor Správa
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 10.02.2013, 10:45
Príspevky: 138
Bydlisko: Nemšová
Odpoveď s citáciou
Zdravím. Praskla mi hadica z chladiča na terrane na vodičovej lavej strane. Je to motor 3,0 diesel. Nevie mi prosím niekto poradiť kde sa dá kúpiť alebo nema ju niekto na predaj. Už som v koncoch. Nikde ju nemožem zohnať a nissan by bola až posledna možnosť. Prípadne by mi moc pomohlo či niekto nevie či 2,7 a 3,0 maju tie hadice rovnake.


Pon, 05.10.2015, 17:24
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Ak ju fakt nezoženeš a v Nissane bude mega drahá, dá sa improvizovať.

Zeber hadicu, a ic do mototechny - šanca je že nájdu niečo zhruba podobné, alebo podobné časti - proste ju vyskladáš z dvoch alebo troch, rovnakého priemeru samozrejme, a spojíš kúskom trubky a SKpásky, bude to fungovať úplne normálne.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Pon, 05.10.2015, 17:42
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 10.02.2013, 10:45
Príspevky: 138
Bydlisko: Nemšová
Odpoveď s citáciou
Tá možnosť napadla aj mňa. Pozriem presne kde je prasknutá a ak by sa dala prerezať a nadpojiť tak by to bolo super. Ale to až posledná možnosť. Zatial sa ešte dá jazdiť, je to len občas nejaká kvapka tak ešte nič hrozné.


Pon, 05.10.2015, 18:07
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Rozrezať starú (hadicu, nie Starú! :-D ) a nadpojiť ju trubkou je síce funkčné, ale nespoľahlivé.

Ja som myslel kúpiť nové, podobné, z ktorých to pôjde vyskladať. Stará hadica keď praskla na jednom mieste, tak je zrejme preslabená celá, a v dohľadnej budúcnosti praskne aj inde. Na dôjdenie domov, a nejaké behanie okolo, pokiaľ si môžeš dovoliť pokaziť sa, je to ok, ale ako trvalé riešenie to ném veľmi dobre.

Jo, a je to isto hadica? Lebo hadice zas len tak nepraskajú, najčastejšie to teče tam kde je nasadená na niečo, buď pre nedotiahnutú SKpásku, alebo pre vzniknuvší mrdník medzi hadicou a nátrubkom. Sundať, vyčistiť, zložiť, najlepšie s novou (kvalitnou!) sponou.

Ešte je možnosť že spona presekla hadicu, odrezať a skrátit, tie dva cm väčšinou nie sú problém.

Každopádne treba najprv definovať závadu, a potom sa dá hľadať riešenie. A skontroluj aj druhú hadicu.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Pon, 05.10.2015, 18:27
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 10.02.2013, 10:45
Príspevky: 138
Bydlisko: Nemšová
Odpoveď s citáciou
Aby som to upresnil. Hadica praskla koli vibráciám motora. Ona sa tolko dotykala jedneho šrobu až ju predralo. Poriešim aj to keď to už budem robiť.


Pon, 05.10.2015, 18:33
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Jo tak, no to je ale niečo iné, to je predratá, nie prasknutá.

To by som kludne zospojkoval kúskom trubky, bez výčitiek svedomia.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Pon, 05.10.2015, 18:37
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 10.02.2013, 10:45
Príspevky: 138
Bydlisko: Nemšová
Odpoveď s citáciou
Dám tomu ešte pár dní a keď nezoženem tak to urobím ako radíš. Budem len dúfať aby nebola predratá rovno v ohybe.


Pon, 05.10.2015, 18:43
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 10.02.2013, 10:45
Príspevky: 138
Bydlisko: Nemšová
Odpoveď s citáciou
Ešte ma napadlo, že ak to budem spájať tak tá trubka nemože byť asi železná koli korozii. Že? Ideal bude asi plast, hliník alebo antikor.


Uto, 06.10.2015, 9:25
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
IMHO - moze. LEbo zvnutra je zaliata nemrznucou zmesou, a bez kyslika korodovat nebude.
Myslim si ..


Uto, 06.10.2015, 14:56
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Ocelová, si myslel :-D

Môže. Ona samozrejme časom zhrdzavie, takže tenkostenná logicky výrazne rýchlejšie. Kúrenárska petištvrťka ťa prežije.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Uto, 06.10.2015, 16:44
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 10.02.2013, 10:45
Príspevky: 138
Bydlisko: Nemšová
Odpoveď s citáciou
Tak som bol dnes v nissane. Cena 45 eur. Objednal som ale ani tam mi nevedeli povedat ci objednali spravnu. Ak bude ina a ta co potrebujem bude drahsia tak sa bude nadpajat. Som to pozeral a je to v miernom ohybe tak by to mohlo ist este aj spojit.


Uto, 06.10.2015, 17:06
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
akurat dnes sa toto podobne stalo kamaratovi na octavke a nemali ani original a ani na vrakaci a ocelova trubka zasunuta vo vnutri stiahnuta sponami a robota na 2 hodiny aj s poskladanim :-D akurat bola sranda,ze doma po alejuja trubiek ale jedna hrubsia a druha tensia ale nasla sa nakoniec herecka jedna :smt126


Uto, 06.10.2015, 18:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
..ja len doplnim ,ak potrebujete hadicou riešit ohyb,tak sa do hadice kupuje špeci pružina /resp. može byt aj klasicka hrubšia tlačna/,ktoru zasunieš do hadice a možeš ohybat bezproblemov resp. ju rozne tvarovat a nebude sa lamať v ohybe :smt151

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Uto, 06.10.2015, 19:29
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 10.02.2013, 10:45
Príspevky: 138
Bydlisko: Nemšová
Odpoveď s citáciou
Tak hadica vymenena ale teraz sa mi nezda chladenie. Urobil som chybu ze som nezmeral kolko vody vytieklo. Nalial som tam len priblizne 6.5 litra nariedenej kvapaliny a vyzera ze uz je to plne. Ako je to mozne ked tam ma byt asi 10.5 litra? Mohlo pri odpojeni spodnej hadice zostat v motore este 4 litre vody? Bol som sa aj previest asi 15 km niekolkokrat som po ceste kontroloval stav a stale rovnako. To co mi vadi je ze spodna hadica odkial by mala ist voda do motora bola stale uplne studena, vrchna co sa vraca do chladica horuca aj hadice na kurenie. Na tych sa ani nedala ruka udrzat. Auto vsak kurilo uplne normalne a teplota bola tiez v norme. Moze to byt zavzdusnene alebo uz je to v poriadku? Este dodam ze aj v nadobke bolo stale rovnako vody aj po 15stich km.


Sob, 10.10.2015, 16:29
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Podla toho čo píšeš je všetko v cajku.

V motore ti vždy nejaká voda ostane, plus v kúrení. Predpokladám že je niekde vypušťák na bloku motora, ak si neotvoril aj ten, tak 4 litre sú úplne reálne číslo.

Horná hadica prepúšťa po otvorení termostatu vodu do chladiča, tá by mala byť do cca 80 stupňov studená, a potom sa naraz ohriať. Hadice kúrenia idú spred termostatu, tie sa budú ohrievať prvé a priebežne.
Spodná hadica púšťa vychladenú vodu z chladiča spátky do motora, tá MÁ byť studená (ok, nanajvýš mierne teplá, ale nie v takejto kose a po jazde po ceste). Horúca by bola vtedy, keď chladič pracuje na hranici svojich možností, teda v lete a/alebo jazde v teréne na redukcii, napríklad.

Ak kúrenie kúri (často prvý príznak zavzdušnenia, že prestane cirkulovať voda cez radiátor kúrenia) a teplomer neukazuje divné hodnoty, tak je všetko OK. Každopádne sleduj priebežne teplomer (to dobrý mašinista vždy) a občas skontroluj vodu. Trochu viac vody vo vyrovnávacej nádržke nevadí ničomu, málo vody ano.

Edit: ešte ma napadlo: ak si tam mal predtým čistú vodu alebo nezistenú starú zmes, a mal si nachystaných 10 litrov nariedenej novej, je dosť možné, že to čo vzniklo zmiešaním zbytku v motore s doliatou zmesou, bude mať vyšší bod tuhnutia ako si chcel. Najjednoduchšie je vyčerpať liter vody z chladiča (ak má štupel) a vyliať tam liter čistého fridexu.
Ja to robím tak, že po vypustení chladiacej sústavy tam najprv nalejem kýžené množstvo fridexu, a potom ho dolievam vodou až do plna, ono sa to rozmieša.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Naposledy upravil MoostanQue dňa Sob, 10.10.2015, 17:12, celkovo upravené 1



Sob, 10.10.2015, 16:54
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: