Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 18:46
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 
 Relé -prerušovač smerovkovich svetiel nefunkčné smerovky 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Pia, 29.03.2019, 10:58
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
Borci mam nefunkčné smerovky hľadal som relé alebo prerusovac a neviem ho nájsť všetky relé som skúšal a cválajúcemu poistky sú ok nejdú smerovky a naši výstražné už som zúfalí a neviem ktoré relé je presne preto.. pomôžete mi


Štv, 06.06.2019, 5:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Dusan Kvacek píše:
a cválajúcemu poistky sú ok nejdú smerovky a naši výstražné

Co si to vlastne napisal ? :smt017
A co mas vlastne?Nissan Terrano alebo Ford Maverick?Ospravedlnujem sa ak je to z niecoho jasne :smt139 :smt139

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 06.06.2019, 19:43
Profil
Čumil

Registrovaný: Štv, 27.06.2019, 21:35
Príspevky: 2
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Ahojte. Kúpil som si teránko a mám ten istý problém.
Nefungujú smerovky - rozobral som a vyčistil konektor na ľavej páčke pod volantom a závada trvá
a nefungujú ani výstražné svetlá - biely kábel do vypínača má stály prúd a po zapnutí ide prúd aj do ostatných káblov vo svorke. Keď zapnem výstražné smerovky, tak bliknú asi 2x a potom to zdechne. Po opätovnom zapnutí už nefungujú vôbec.
Predpokladám, že to bude niekde kostra, alebo prerušovač či relé (neviem čo tu je). Vie mi niekto poradiť kde mám hľadať ? Ďakujem

Dnes štvrtok som to opäť vyskúšal a výstražné svetlá idú, aj cvaká relátko (vyznačené na fotke) ale smerovky stále nejdú a ani relé necvaká.
Ten modrý a hnedý drát sú na prídavné predné svetlá. ďakujem
Obrázok

Nedalo mi to a pozrel som to zasa...po zapnutí páčky smeroviek sa nič nedeje, relé nereaguje a nejde doň ani žiadny prúd (na relé by to mal byť zeleno-hnedý kábel s dvoma bodkami) Vie mi niekto poradiť, ktorý kábel by mal byť pod napätím, ako výstup z páčky keď dám smerovku? (je to jeden kábel alebo sú na L a P stranu zvlášť?)
relé ma 3 kable: 1-kostra, 2-výstup z relé a 3-vstup do relé (zeleno-hnedy s dvoma bodkami, ale tento som nenašieľ na páčke smerovky)
červenou šipkou som vyznačil trvalý prúd aj po vytiahnutí kľúča zo zapaľovania
Obrázok

Piatok som vymenil páčku, prepínač smeroviek a relé smeroviek a závada trvá...keďže nemám kontrolku na svetlá na príves, nemal by som mať ani relátko čo súvisí s prívesom? či?
Napadlo ma, že keďže je iba jeden prívod do relé, tak potom musí existovať niekde spojka kde je napájanie od páčky smeroviek a výstražných? Je to tak? ďakujem

_________________
Nissan Terrano 2, 2,7 TDI, 92kW, 1999


Str, 24.07.2019, 19:54
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 3 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: