Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 10:02
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Terrano 2 kontrolka motora 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
1. aj chladiaca kvapalina ma bod varu, zalezi ci tam mas zmes, alebo len cistu destilku ... (nerobim si srandu).
2. mas istotu, ze je ukazovatel ok, a nema pravdu pc ?
Ak tam mas tretinu, tak by si mal mat teply ale nie horuci chladic .. Ak ti stupel po pootvoreni takmer vyrazi z ruky, tak ma pravdu pc.
(bacha na obarenie) (resp. ak je chladic horuci, a ukazovatel nie je na polovicy, tak ukazovatel keca ...
(este ma napadlo, ze nie je zavzdusneny, ale mal by sa odzvdzusnit sam ...)
3. nemoznost dostat otazky viac na vyssom stupni, by mohlo ukazovat naozaj na chybu, teda nudzovy rezim ....


Ned, 10.05.2015, 19:39
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 10.05.2015, 11:39
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
finder píše:
1. aj chladiaca kvapalina ma bod varu, zalezi ci tam mas zmes, alebo len cistu destilku ... (nerobim si srandu).
2. mas istotu, ze je ukazovatel ok, a nema pravdu pc ?
Ak tam mas tretinu, tak by si mal mat teply ale nie horuci chladic .. Ak ti stupel po pootvoreni takmer vyrazi z ruky, tak ma pravdu pc.
(bacha na obarenie) (resp. ak je chladic horuci, a ukazovatel nie je na polovicy, tak ukazovatel keca ...
(este ma napadlo, ze nie je zavzdusneny, ale mal by sa odzvdzusnit sam ...)
3. nemoznost dostat otazky viac na vyssom stupni, by mohlo ukazovat naozaj na chybu, teda nudzovy rezim ....



1.Tak že v chladiacej sústave je zmes (ružová)
2.Neviem akú teplotu ma chladič keď ukazovateľ ukazuje tretinu, no keď ukazuje takmer polovicu he horuci
3. dúfam že to bude len núdzový režim.

Zistenie: ak je chladič horúci a teplomer ukazuje takmer polovicu prečo je chladiaca kvapalina v nádobke na dolievanie vlažná? :roll:


Sob, 16.05.2015, 7:27
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Pri horucom chladici by si mal mat obe hadice horuce, ak je jedna studena, neotvara termostat, auto by sa malo prehrievat.
Pre zmenu, ak su obidve hadice teple, a rucicku v tomto pocasi nevies dostat na polovicu, termostat je pootvoreny (nie na skodu, ale nie je to optimalne).

Vyrovnavacka nema byt preco horuca ... Toto by mal byt normalny jav ... Ked pri horucom chladici otvoris stupel, vyrazi von trochu vody ? Stupel by mal byt natlakovany ...

Treba zistit, ci nekeca ukazovatel ... V kazdom pripade, ak je elektronika v poriadku, teoria hovori, ze ta moze hodit do nudzoveho rezimu, vtedy sa auto javi ze netaha (ako ked nemas turbo).


Sob, 16.05.2015, 12:48
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 10.05.2015, 11:39
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
finder píše:
Pri horucom chladici by si mal mat obe hadice horuce, ak je jedna studena, neotvara termostat, auto by sa malo prehrievat.
Pre zmenu, ak su obidve hadice teple, a rucicku v tomto pocasi nevies dostat na polovicu, termostat je pootvoreny (nie na skodu, ale nie je to optimalne).

Vyrovnavacka nema byt preco horuca ... Toto by mal byt normalny jav ... Ked pri horucom chladici otvoris stupel, vyrazi von trochu vody ? Stupel by mal byt natlakovany ...

Treba zistit, ci nekeca ukazovatel ... V kazdom pripade, ak je elektronika v poriadku, teoria hovori, ze ta moze hodit do nudzoveho rezimu, vtedy sa auto javi ze netaha (ako ked nemas turbo).


Vdaka za rady

Tak po dlhšom čas som sa k tomu opäť dostal 8-)
1: Obe hadice su rovnako horúce keď ukazovateľ ukazuje takmer polovicu
2: ak otvorím štupeľ chladiča tak nie je tam žiaden tlak ?!
snad postupne najdeme problem :-D


Sob, 13.06.2015, 17:20
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Motor by mohol vytlacit nejaky stamprlik-2 vody, ale mozno to bude mierne individualne ...
Otazka znie, ci je voda az po stupel, ale ju v hrdle nevidis ... (a pred startom tam bola).

Cidlo teploty je jednodrotovy bazmek, pravdepodobne niekde umiestneneny v okoli hornej hadice na motore.
(vela drotov tam nemas, najdes ho, v mojom pripade nieco taketo).
Obrázok

Vysrobovat ho mozes, unikne trochu vody, pripadne to mozes skusit zasrobovat srobikom, ktory si nachystas vopred, ci zastruhanym mekkym drievkom atd ... Cidlo ocisti smirglom (nie nevyhnutne, ale nie na skodu, zalezi v akom je stave).
Chyba prekrocenia teploty vody mohla a nemusela byt sporadicka ...
Vymaz chyby, a sleduj ci sa to objavi zase ...

Ako na kazdom aute, kostra vie robit zazraky, takze: Popovolovat vsetky kostriace body, ktore najdes (ak nehrozi rizko utrhnutia), vysmirglovat ci ocistit kartacom, niecim naimpregnovat (wd40 nie je dlohodobo spravna volba), a zmontovat.
Ludia tuto vec zbytocne podcenuju a potom sa cuduju (a to auta tohoto veku s na tom este veeelmi dobre).

Tak isto nic nepokazis, ked prestriekas vsetky mozne a nemozne poistky (v motorovom aj kabinovom priestore), relatka, a droty, ku ktorym sa je mozne dostat (ako v pripade teplomeru), petice ziaroviek nevynimajuc ...
(v kabine s poistkami pozor, neulahcuj si robotu tym, ze ich vyberies vsetky naraz .. a presvedci sa, ci bola zase spravne osadena nadoraz).


Ned, 14.06.2015, 9:57
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 10.05.2015, 11:39
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
Motor po jazde nevytlači ani kvapku ak otvorim štupeľ, hladina chladiacej kvapaliny je pred jazdou aj po jazde v rovnakej úrovni viď foto.

Obrázok 

To čidlo je asi to čo som označil v krúžku ?

Obrázok 

To čidlo som vybral je presne také aké si poslal foto bolo čierne tak som to prebehol zľahka drôtenou kefou a je opäť pekne lesklé,
Na tie káble a kostry sa budem musieť tiež pozrieť


Ned, 14.06.2015, 10:29
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 06.03.2017, 16:09
Príspevky: 1
Odpoveď s citáciou
Chcem sa spýtať na kontrolku motora Nissan Terrano 2 2,7 92 kw, ktorá mi svieti len v zimnom počasí pri naštartovaní auta, nie vždy. Auto ide normálne, keď vypnem motor a znova naštartujem kontrolka už nesvieti. Kto by mi s tým poradil v okoli PB? Ďakujem za odpoveď


Pon, 06.03.2017, 16:14
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 10.02.2013, 10:45
Príspevky: 138
Bydlisko: Nemšová
Odpoveď s citáciou
Ja mam spodnu hadicu na chladici stale studenu a motor sa neprehrieva vobec ani teraz v lete. Tiez tomu nechapem preco je spodna hadica stale studena.


Str, 19.07.2017, 8:48
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: