Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 29.04.2024, 17:00
Dnes je pondelok 29. apríla 2024, meniny má Lea a zajtra Anastázia




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Vlhkost v aute 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Som sam s vlhkostou v aute teraz cez zimu, ci riesite tento problem viacery ?
Vcera som (neviem akym mimozemskym stvorenim vedeny) nakukol do terra ...
Z ovladania sibru a lampiciek kvapkala voda.
(podotknem, ze auto je pod modrou plachtou, cize aspon ako tak prikryte, a komplet pozatvarane).
Sice sa topil sneh, ale uz toho nebolo moc, ale aj tak :-(

No nic, strhnut ovladanie, ususit .. ok ...
Siber som otvoril, jeden z odtokovych otvorov A-stlpika, zamrznuty (ale v tom problem nebol).
Obvodovy filc + guma bola trochu prasknuta, letel tam asfalt z BODYcka.

A fajn ..porobene ... A dam vysusit aj rohoze ... Nechtiac som sa dotkol koberca pod nohami spolujazdca ..Čvach ..
A kua .. odtrhat prahy, koberec naopak ... tipujem to tak na 10 litrov (zdimat handry ma prestalo bavit, prasknul som tam teplovzdusny ohrievac).

Odtrhal som aj vodica ..tiez vlhko (uz nie mokro, ale rozhodne neziaduci stav).

Auto sa jazdi prilezitostne 1x tyzdenne a menej ... (Cize ziadne prehrievanie interieru).

To mi tam tolko natieklo cez ten krepy siber, alebo sa aj nieco nakondenzovalo ?
A ako sa dostala voda na obe strany auta ? Hm ...


Pon, 25.02.2013, 15:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 28.01.2009, 23:51
Príspevky: 791
Bydlisko: Preßburg
Odpoveď s citáciou
Mne dvere tesnia zatiaľ výborne, aj po brodení je v aute sucho. Šíber tiež OK, akurát sa kondenzuje zvnútra, ale to je normál. Akurát u spolujazdca je pravidelne mokrý koberec, skoro ako u Teba, myslím, že presakuje niekde od blatníka, alebo cez okno popri skle, keď naňho prší. Zatiaľ to len suším zvrchu, ešte som to nedemontoval, čo by som asi na jar mal.... :?

_________________
MITSUBISHI PAJERO WAGON 3.5 V6 GLSA
Ex: MITSUBISHI PAJERO WAGON 3.0 V6 GLS


Pon, 25.02.2013, 15:53
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
no, dobre to nie je (skor az zle)
mohlo cez siber, mohlo okolo skla, a mohlo napriklad aj okolo dverovych tesneni.
Tymto napriklad trpi XJ, ZJ a spol - stare tesnenie,vymacka sa... navyse originalne je
okrem nacvaknutia na tom falci aj nalepene. Po rokoch to tak zvetra, ze tadial leje dovnutra.
hlavne ked na aute dlho stoji sneh, pripadne ked dlho prsi na odstavene auto

Takisto vie natiect dovnutra cez sanie vzduchu do kurenia. Neviem ako Terrano,ale napriklad TJ Wrangler je tymto velmi znamy. Listie ihlicie, bahno bordel....zalepi odvodnovaci otvor priestoru pre stierace, vytvori s apekny bazenik a zrazu clup a 5 litrov vody v aute .....

ad ohrievac: pomoze ale cim viac vody z toho dostanes, tym lepsie. Nemas vysavac "na mokro" ? Ak nie tak pripadne dobehni (kludne aj vecer) a "povysavas" si to u nas.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 25.02.2013, 15:53
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
No neviem, ci mas taky maxi vysavac, co vysaje henten debilny filc ... to nie je centimentrovy koberec :(


Pon, 25.02.2013, 16:01
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
finder píše:
No neviem, ci mas taky maxi vysavac, co vysaje henten debilny filc ... to nie je centimentrovy koberec :(


a ty si myslis ze ja tam ma co? Gumu ?

a ked to vysalo vazsku vodu tak to vysaje aj dazdovu

jedine ta rumunska rieka uschla sama :-)

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 25.02.2013, 16:03
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Urcite skus pretesnit siber pripadne (ak ho nepouzivas) ho zasilokonuj okolo dveri by ti voda nemala tiect maximalne ak mas tesnenie roztrhane alebo upchate kanaliky....a takisto pri tej vlhosti aka je momentalne v tomto rocnom obdobi sa kondenzu nevyhnes... tiez som v jednom kuse mokry hlavne koberce pod vodicom a spolujazdcom ....ja som navrtal na najnizsie body v podlahe dva diery s 10tkou vrtakom a ako to tam natecie tak aj vytecie....(pri brodeny to vodu tlaci dovnutra minimalne) a do kufra som dal ceresit proti vlhkosti a ked auto stoji cely tyzden tak to nataha 2-3 deci vody do nadobky

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Pon, 25.02.2013, 16:11
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Nad ceresitom rozmyslam, ale to nie je riesenie voci vode, len voci vlhkosti.
No nic, par dni po par hodin to tym fukarom hadam vysusim ...


Pon, 25.02.2013, 16:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
ale vysusenim odstranis problem maximalne do prvej jazdy .... hmmm

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Pon, 25.02.2013, 16:29
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
ak to islo sibrom, tak dufam ze nie, uz je zalepeny asfaltom .. len treba odskusat ci dobre ...
a ten otvor na cesrtvy luft z vonku napadol aj mna ..ale terro to ma celkom dobre riesene, tak priamo voda isto netecie, skor kondenz ked uz tak ..ale takto mnozstvo je trochu nerealne, to musel ist direkt z vonku ...


Pon, 25.02.2013, 16:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
a ako tak rozmyslam ci aj nie kvoli tej modrej plachte ti to tak silno nekondenzuje.....

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Pon, 25.02.2013, 16:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Teraz cez zimu je najhorší sneh. Neveril by si koľko vody si dokážeš nanosiť dnu na topánkach. Kým som parkoval vonku mal som mokré koberce skoro stále - podotýkam, do auta mi netečie. A veľa spraví aj kondenzácia vodných pár pri dosiahnutí rosného bodu. Najlepšie je dať auto do nejakej garáže, koberčeky vyhádzať a nechať auto vyvetrať. Ohrievač je tiež fajn, ale treba aby ohriaty vlhký vzduch išiel preč.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Pon, 25.02.2013, 16:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.05.2012, 12:56
Príspevky: 988
Bydlisko: Povazie
Odpoveď s citáciou
ceresit urcite pomoze, aj ked to nieje nejaky extra vykon. znizujes relativnu vlhkost v aute, a tym padom sa ma kde odparovat vlhkost z kobercov...najlepsie vsak pracuje ked je v priestore teplo (logicke)
inak na nete som videl odvlhcovace kondenzacne, take do malych priestorov to urcite pomoze.
a martinoff ma pravdu,na nohach nanosis mrte snehu jedno pojazdenie a v pajere som mal bazenik.
inak celkom sa mi osvedcilo, ked chodim jazdit a mam mokro v aute pootvorim okna a na nohy vypeckujem kurenie naplno, vlhkost sa odparuje a kedze mas otvorene okna aj ju odvetras a mozes aj dychat.

_________________
Patrol & Patrol...

ex: Wrangler JK s talianskym Detroit dízlom
ex: Pajero 2.8


Pon, 25.02.2013, 17:34
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 06.12.2009, 16:26
Príspevky: 316
Bydlisko: Liptovsky Hrádok
Odpoveď s citáciou
Ja už roky davam každu zimu pod koberčeky noviny, ktore menim 1x týždenne, aj keď nejazdím každý deň, plus nechám voľne položené noviny v aute. Celkom dobre zbierajú pary zo vzduchu.

_________________
čo neurobím,obkeciam


Pon, 25.02.2013, 18:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
finder, jazdi so zapnutou klimou a kurenie na max smer podlaha, v zime je extremne suchy vzduch po zohriati a klima ho odvlhci

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Pon, 25.02.2013, 18:51
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 07.11.2012, 18:11
Príspevky: 11
Bydlisko: Podbrezová
Odpoveď s citáciou
roman lh píše:
Ja už roky davam každu zimu pod koberčeky noviny, ktore menim 1x týždenne, aj keď nejazdím každý deň, plus nechám voľne položené noviny v aute. Celkom dobre zbierajú pary zo vzduchu.

Stará škola. :-) tiež to s obľubou aplikujem ale ešte dodám dva recepty. 1. Pred jazdou zatlieskať autiaku nohami nech opadá sneh z kapcou a až tak pedáľovať. :-D 2.pootvoriť po jazde aspoň na 1mm okná keď je + . Avšak v mraze neodporúčam. Ráno sa nemusia dať zavrieť. Každopádne aj zbytočné handry v kufri držia vlhkosť.

_________________
Suzuki Grand Vitara 2,0TD , 99r.v. , 4cm lift (vpredu podlozky, vzadu podlozky + struny Š120), pneu Yokohama Geolandar Ice/teren 235/80 R16


Pon, 25.02.2013, 22:54
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: