Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 29.04.2024, 13:21
Dnes je pondelok 29. apríla 2024, meniny má Lea a zajtra Anastázia




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
 Terrano II - nefunguje ostrekovac 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Ma niekto predstavu, ci ide z packy ostrekovaca elektrika do motorceka priamo, alebo este ma v ceste nejake rele ?
Podla schemy je elektrika stieracov spolocna (a sucastne nadradena) ostrekovacom.
Stierace idu. (predne aj zadny). Pri podrzani packy v polohe ostrekovania, stierace 4x zotru, tak ako maju. Ale do motorceka nic nejde. Po ceste som nasiel len 1 spolocny konektor (vyzera ok, vyskusam zajtra, treba na to 2 ludi).
Ak to nebude v nom, tak neviem.
Original rele som nenasiel, poistka vyhradne na wash pump tiez neexistuje.
Schema je divoka, stale sa na nieco odvolavaju, to je des.


Pia, 01.11.2013, 18:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Keby si sem zavesil aj komplet schému, poštudoval by som. .......... :? Lenže ty si nepísal, či samotné čerpadlo pracuje. Keď na neho napojíš elektriku pomocnými káblikmi. Niekedy uhynie motorček, a ty aby si potom skúmal jak pes.

Edit: Takže po chvíli googlenia som našiel nejaké možné chyby. Píšeš , že po podržaní páčky v polohe na ostrek nejde elektrika do motorčeka. Meral si, alebo si len skonštatoval, keď sa motorček netočil?

Ak tam po pritiahnutí páčky nejde prúd, je chyba v kontaktoch páčky (alebo poistka 21). A ak sa netočí motorček a prúd doň tečie, tak ........ . Po pritlačení páčky by sa mal točiť, aj keĎ je v háji časovač stieračov. Ináč....má samostatnú poistku (asi tá 21)

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Pia, 01.11.2013, 19:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
najprv by som vyskúšal ten motorček napojením priamo na baterku. Z mojej skúsenosti väčšinou bola chyba v motorčeku čerpadla. Ak je KO dá sa kúpiť núdzovo škodovácke čerpadielko a napojiť ho na hadičku medzi pôvodné čerpadielko a hadičku k ostrekovačom.
Švagrinej na Toyote tiež klaklo tak som jej prehodil čerpadielka zadného ostrekovača za predné keďže vravela že zadné okno neostrekuje a nové čerpadielko nekresťansky drahé :wink:

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Pia, 01.11.2013, 20:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
On tam má asik čerpadielko s reverzným ťahom. Keď prepóluješ ide voda do zadného stierača.

Podobné jak z fábie.

EDIT: Nemá. :oops:

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Naposledy upravil Tunki dňa Pia, 01.11.2013, 21:42, celkovo upravené 1



Pia, 01.11.2013, 20:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
som myslel že sú dve...na jeepke to tuším tiež tak mám

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Pia, 01.11.2013, 20:45
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Samotne cerpadlo origo som neskusal, ale zaroven som vcera po ceste poriesil nove (resp. stare nahradne), predajca ho predomnou vyskusal na baterke, ide. Usudzujem teda, ze stare je ok. (nove sa po pripojeni tiez netoci)
Dalsia vec, co som skusal, je, ze som si do konektora cerpadla pripichol voltmeter - nula bodov.

Poistka 21 - heh... Prikladlam foto ako to u mna vyzera, cisla tam nenajdes.
(3 poistka, prvy stlpec je ostrekovac svetiel, ak dobre pozeram schemu, ostrekovat sa viaze na stierac, co je 2. stlpec, 3. poistka od konca).

Inac vsetky poistky su vizualne ok.

Packa - mam tomu chapat tak, ze obe polohy packy (k sebe aj od seba, predny/zadny ostrerekovac) zdochli naraz ? uff ...

Inac, uz ma napadlo, ze ak je packa off (a nepojde to spravit, peipadne nezozeniem novu), pribastlim tam nejaky pidi pripinac, a budem spinat akoze manualne (osve od originalu).

manual je http://www.uloz.to/xQVAAPJ/terrano-td27-ka24-rar
ostrekovace.pdf, strana 20.
na danej strane zaroven uvidis, ze je to zapojene na vyssiu uvedenu poistku (2 stlpec, 11.pozicia)

Tak jo, skusim zajtra rozobrat volant.

Obrázok


Pia, 01.11.2013, 21:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Už cucám schému. Počíham na to. Aj ja som zvedavý ako to tam je podľa nej. ....... A nerozoberaj predčasne. Móže byť aj drbnutý káblik v prepoji pod volantom abo v konektore.

Ked stlačíš páčku aby umývalo, mala by sa na "P" fialovom (podľa schémy) kábli pri čerpadielku zjaviť zem. Nieje to cez relé. Plus "LG" by mal byť vždy (po zapnutí ACC)

Čiže na tom konektore pri čerpadle skontroluj merákom či je na jednom kábliku +12V a na druhom po pritiahnutí páčky - , kostra.

finder píše:
......
Packa - mam tomu chapat tak, ze obe polohy packy (k sebe aj od seba, predny/zadny ostrerekovac) zdochli naraz ? uff ...


Ja som vychádzal zo schémy, čo som stihol na nete nájsť za 5minút. Podľa tebou dodanej je to tak ako má byť :-D . Predný a zadný stierač majú oddelené okruhy a fungujú nezávisle. A aj zdochýnajú nezávisle.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Pia, 01.11.2013, 21:27
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Hanba mi. Debil,skusal som napetie na motorceku ostrekovacov prednych svetiel. Nejak mi nesedeli farby, ked som rozkuchal packu, tak som sa na to pozrel este raz, a 2 droty mi isli stale niekde, kde som nevidel, kde koncia. Naozaj bol vykapaty motorcek. Sranda dna- sused od svojho golfa sa pyta, co robis ? Ostrekovac. Aj ja :-)


Sob, 02.11.2013, 15:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
JJ ...... ide zima ...... Treba ostrekovače. Jak soľ :-D :-D :-D

A jaká hanba.. Ja som na Patrole zablúdil od NATS pod volantom až ku stieračom na svetlách. Darí sa!

:mrgreen:

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Sob, 02.11.2013, 22:44
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 9 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: