Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 29.04.2024, 14:09
Dnes je pondelok 29. apríla 2024, meniny má Lea a zajtra Anastázia




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
 Ručná brzda. 
Autor Správa
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 10.02.2013, 10:45
Príspevky: 138
Bydlisko: Nemšová
Odpoveď s citáciou
Zdravím. Na terrane mi slabo brzdí ručná brzda. Brzdiť začína asi až niekde na šiestom zube a aj keď ju zatiahnem naplno stále brzdí slabo. Treba vymeniť obloženie alebo sa dá aj nejako došponovať lanko?


Uto, 17.06.2014, 5:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Pod autom je na lanku šponovák, ten povoľ, potom zhodíš brzdový bubon je tam taká rozperka s ozubeným koliečkom (samoštelovací mechanizmus, ktorý je väčšinou v dôsledku prachu a špiny nefunkčný). Tým koliečkom musíš točiť tak, aby sa tyčka roztiahla (na jedom kolese je pravý a na druhom ľavý závit), ale zas ju nesmieš roztiahnuť priveľmi - brzdový bubon musí ísť ľahko nasadiť späť. Nakoniec došteluješ tým šponovákom na lanku pod autom. Ručka by mala chytať tak na 2-3 zub, ale aj 4-5 je v pohode. Po jazde si skontroluj či sa ti nehrejú bubny - či si nedotiahol príliš, ak áno treba mierne povoliť.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Uto, 17.06.2014, 7:39
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 10.02.2013, 10:45
Príspevky: 138
Bydlisko: Nemšová
Odpoveď s citáciou
A ako sa zhadzujú bubny? Treba na to nejaký zhadzovák, alebo ich len vysuniem? Tie asi nepojdú ľahko?


Uto, 17.06.2014, 11:53
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Ak mas v bubnoch uz vydrate pasy od oblozenia, pojde to mozno mierne naprd.
V bubnoch su (u mna) dve diery, do ktorych pasuje neviem aky srob, sroby natocis, a zacnes na striedacku zatahovat. Po pritiahnuti srobov priebezne bubnom otacaj a pobuchavaj kladivom (isto tam bude kopec bordelu a hrdze) a zase pritahuj. Po nejakej dobe ti to vyskoci ... Urob ako je napisane vyssie (Tomrs). Automechanik mi poradil bubny zvnutra zobrat do hladka na bruske (Zrovnat tie vydrate vycnelky).

diery by tam mali byt - ak nie su zanesene bordelom (ja som mal).

Toto nie je presne, ale na ukazku staci ...

http://www.nissanclub.cz/graphics/msgbo ... 008151.jpg


Uto, 17.06.2014, 12:49
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 4 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: