Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 15:27
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 39 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 Zvýšenie svetlej výšky 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Ja len tak na okraj. Zvysenim podvozku nezvysis zakonite svetlu vysku a na zvysenie svetlej vysky netreba zakonite zvysovat podvozok :-D

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Str, 17.02.2016, 12:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.05.2012, 12:56
Príspevky: 988
Bydlisko: Povazie
Odpoveď s citáciou
inak si dovolim podotknut este k tym torzkam, ja by som dal urcite silnejsie ak tam chces zavesit naraznik a navijak...
oni to vydrzia, nutne sa neujebu ale budu prepruzovat....bude sa to hompalat a bude to take...no...nap!cu
ja osobne som vdakatomu dokazal odlomit gumennym dorazom tu kovovu protiplochu a podotykam hnile to nebolo :)
no a este bolo to na micine, a neviem ako to ma terrano.

_________________
Patrol & Patrol...

ex: Wrangler JK s talianskym Detroit dízlom
ex: Pajero 2.8


Str, 17.02.2016, 14:34
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 11.02.2016, 21:16
Príspevky: 15
Odpoveď s citáciou
Tak mám dlhe Terrano, a tlmiče mi už bute treba meniť tak či tak, takže tam chcem dať tie Ironman obutie mam BFG Allterain.


Str, 17.02.2016, 17:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
No k tom Iron manu treba čakať ze to bude dosť plávať a nečakat žiadne zázraky ....

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Str, 17.02.2016, 17:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Preco by to malo plavat?

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Str, 17.02.2016, 17:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
To je len môj názor odjazdil som s tym necelé dva roky a dal preč vôbec sa mi to nepáčilo ako funguje...stále som mal pocit ze sa mi auto ide vyvrátiť aj párkrát takmer vyvrátilo hlavne v bočných náklonoch som mal pocit ze ma to nepodrží v zákrutách ako som povedal to plávalo a o hrdzi a výzore po tom relatívne krátkom čase ani nehovorím deto pružiny stav ako by mali 20 rokov...posledná kvapka bola v Rumunsku na konci dňa už som mal pocit akoby ani nemám tlmiče ....takze čistý čas na aute cca 22 mesiacov a 15 000 km

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Str, 17.02.2016, 20:32
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 11.02.2016, 21:16
Príspevky: 15
Odpoveď s citáciou
Tak akú značku by si odporučil ak nie Ironman?


Str, 17.02.2016, 23:20
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
Ondrej, všetky značky tuning podvozkov majú svojich priaznivcov a aj odporcov, najprv si vyšpecifikuj čo chceš jazdiť, o aké vlastnosti máš na aute prioritný záujem, čo by to malo dokázať a hlavne či to bude jazdiť aj cesty a aj terén.... potom oslov niekoľkých renovovaných predajcov (nie je ich veľa a sú viac-menej všetci tu na webe)pre ponuky na požadované jazdenie a vyšpecifikuj si pre teba najlepší pomer vlastností/zriaďovacie náklady (nielen podvozok, ale seriózna prestavba, taká čo k plánovanému podvozku patrí).... Daj si do pozornosti upravovanie auta a STK, či budeš schopný pri súčasnej legislatíve a plánovanej prestavbe prejsť STK a behať po cestách. Potom hľadaj na konkrétne vybraté typy skúsenosti. Ak pôjdeš týmto postupom uspeješ skôr, ako keď ti tu každý povie že tento , alebo onen je najlepší, alebo najhorší.... Pýtam sa najlepší, alebo najhorší na aké používanie , do akého zaťaženia??? Ja som mal IRONMAN a vydržal div sa svete 7rokov a samozrejme nie v stave, ako by som si predstavoval, ale keď chceš mať niečo v kondícií tak sa o to musíš aj starať .. Tuningový podvozok spravidla odchádza v extréme oveľa rýchlejšie ako by si si myslel a preto treba aj meniť opotrebované a poškodené súčiastky za nové a nie to tam nahodiť a čakať že tam bude ok naveky.....
Ono samozrejme, že pláva, keď sa vyhodia stabiky, alebo sú pripojiteľné - majú inú vôľu ako pevné, jasné že pláva, keď dáš väčšie a najmä širšie pneu. A už vôbec sa netreba diviť, keď máš pocit, že to nemá tlmiče, pretože v teréne dostanú na hubu tak, že po roku ich je celkom namieste vymeniť (dosť má vplyv, ako je napočítaný podvozok, s akými uhlami a schopnosťami ho tam vôbec implementovať)... ono doj..ať sa dá aj kovadlina!!!

Takže smelo neboj sa omylov ono to raz určite výjde!!!

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Štv, 18.02.2016, 1:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Citácia:
pretože v teréne dostanú na hubu tak, že po roku ich je celkom namieste vymeniť


To je trochu pritiahnuté za vlasy, aby tlmiče na aute vydržali rok, to by museli byť iné šmejdy. OME má záruku na 60.000km a keďže sú to tlmiče do terénu, tak určite nepočítajú, že s nimi bude niekto jazdiť len po ceste. A u iných značiek to bude obdobné. To že Austrálčania tak troch serú na povrchovú úpravu je fakt, ale vzhľadom na ich klímu je to aj pochopiteľné. Keď chceš mať dlhšie pekný,nie je od veci tlmiče a struny pred montážou prestriekať bezfarebným lakom (nemyslím spray zo supermarketu).

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Štv, 18.02.2016, 7:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
No ja som mal tu sériu čo ešte písalo 60 000 km na tých nových pise už len 30 000 km záruka ... Ako som povedal zmenil som značku všetko sedí pracuje dokonca čo sa mi páci mám možnosť opotrebované tlmiče poslať priamo do fabriky na repas stojí to polovicu obstarávacej ceny s tym ze si ešte viem povedať ci to chcem tvrdšie ci mäkšie ...

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Štv, 18.02.2016, 9:13
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 11.02.2016, 21:16
Príspevky: 15
Odpoveď s citáciou
Tak preto vám tu píšem a otravujem vás, aby ste mi poradili a každý si povedal svoj názor a hlavne skúsenosti s podvozkami.Ja používam auto aj na ceste aj v teréne je to tak na polovicu takže nejaký super extrem trialový podvozok mi netreba. A čo sa týka pevn. nárazníka a navijaku nemám ani jedno a ani neplánujem.


Štv, 18.02.2016, 9:21
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
to Torms : Vážim si tvojho názoru!!! Jedným dychom dodávam, že počítam s tým, že máš niečo odjazdené, tak nepolemizuj o nesmrtelnosti chrústa - 60tis. km záruky v žiadnom prípade nezodpovedá obdobnému počtu km v teréne, je to len relatívne množstvo km, ktoré by mali vydržať na ceste (videl si neikde uvedené na akých pneumatikách-AT, MT-hryzadlá boogre, T3 .....?), keď sme pri tom, svojho času som ročne robil 160tis. km, a tak by tlmiče na letných pneu vydržali 3-4 mesiace ?!? Opotrebenie v teréne je niekoľko násobne väčšie, o tom snáď nebudeme polemizovať. Netvrdím že značka OME je zlá, ale ku príkladu si zober, že som pred 8rokmi kúpil nového Goldwinga, slovenský servisný manuál hovoril, že v predných tlmičoch sa olej nikdy nemusí meniť a ja som menil po 12tis.km podľa servisného manuálu z ameriky. púzdra aj okrúžky(semeringy) vždy boli na sračky, olej bol po daných km vazelína, maras (uplne v prdeli) a o pružinách po 24tis. km ani nehovorím, klesli o 3cm, a aj tuningové progresy išli do "kytek" po takom istom počte km, ako originály. Keď som chcel mať 450kg moto v poriadnom stave, tak to bolo jednoducho tak a kecy o pritiahnutí za vlasy a o tom, ako určite niekto s tým, alebo oným počíta .... V SR máš na všetko záruku 2 roky a po roku ich skús vyreklamovať, som mooooc zvedavý, kto ti reklamáciu uzná a ako budeš dokazovať Tvojich pomyselných 60tis. km ??? Daj vedieť ako si dopadol!
Je to jednoducho spotrebák, ako platničky, kotúče, olej (longlife- ten má interval 30tis a viac-podľa výrobcu auta a po 15tis. daj odmerať viskozitu a budeš moc prekvapený) a s tým sa treba zmieriť!!! Inak by závodné autá raz namontovali jeden motor, jeden podvozok a jazdili by do nemlátom a nie 2okruhy a bolo by jedno či asfalt, alebo terén... popýtaj sa tých čo jazdia závodne, prečo a ako často menia podvozok koľko do toho sypu € a je jedno čo jazdia, či Dakar, alebo okruh!!! Trochu porozmýšľaj, či to náhodou nebude tak dáko... ??? ...

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Štv, 18.02.2016, 9:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
To mi je všetko jasné, ale zas to nemôžeš rovnocenne zrovnávať motošport a priemerné používanie auta. A k tej záruke, je jasné, že na SK nevyreklamuješ tlmič (a asi nič) ak sa vzdiališ na 100m od obchodu. A návody treba brať s rezervou, ja mám v návode na Nissan napísané, že je potrebné meniť pneu každý rok, bez ohľadu na opotrebovanie, pretože dochádza k starnutiu gumy :-D .

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Štv, 18.02.2016, 10:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.05.2007, 10:04
Príspevky: 574
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Pridam len zopar pripomienok k spominanym "problemom" s IM podvozkami, lebo zjavne tu niekto viac mudruje ako tomu rozumie.
a.) ak tlmice alebo akykolvek komponent nevydrzi svoju zarucnu dobu, treba ho reklamovat. Ak vydrzal len 22 mesiacov tak bolo treba prist za predajcom a riesit problem. Za 15 rokov IM v SR si nepamatam nejaku zamietnutu reklamaciu.
b.) ak auto nefunguje spravne, tak casto je to tym ze nepouzije spravne komponenty. Je dobre si nechat poradit, ale su zakaznici ktori maju pocit ze su mudrejsi ako vsetci ktori sa tomu venuju profesionalne. A tu je potom kazda rada zbytocna. Cize ak sa pouzije nespravna kombinacia, alebo nekompletna v snahe usetrit, alebo naopak prehnane megalomanska moze to mat za dosledok nespokojnost.
c.) IM nema a ani nemal nikdy zaruku 30tis ako sa tu pise. Prave naopak, na starsich typoch to bolo 40tis a 2 roky na novych je to 60tis a 3 roky. Toto je ale zaruka prezentovana vyrobcom ktory nieje v EU. U nas sa na vsetko stahuje 24 mesacna zaruka podla zakona. Pocet km vacsinou nikto neskuma, lebo je to komplikovane. Kazdy kto pride nieco reklamovat vzdy tvrdi ze to takmer ani nepouzil....
d.) Je fajn mat tlmice ktore sa daju repasovat a nastavit. A prave preto ma IM uz nejaku dobu v ponuke serio PRO kde je toto vsetko mozne.
e.) uznavam ze povrchova uprava pri IM (ale aj inych) je obcas problem. Ale dokonca aj toto sa da riesit reklamaciou ak je to vazne.

Takze vysledok je ze spokojnost s podvozkom je velmi subjektivny pocit. Venujeme sa nastavovaniu podvozkov (Fox, King, IM.....) uz nejaku dobu ale pre kazdeho zakaznika je to individualne. Casto sa mi stava ze ja s tym niesom spokojny ale zakaznik je nadseny ale aj naopak ze ja si myslim ze je to vyborne a zakaznikovi sa nepaci. Takze vzdy sa snazime vyhoviet poziadavkam konkretneho zakaznika (aj ked obcas ho trochu ukecavame).
Ale 90% popisaneho boli bludy bez realneho podkladu. Samozrejme kazda vec ma svojich priaznivcov a odporcov, ale ak chcem nieco hanit mal by som podavat aspon relevantne informacie.......

A este k Terranu. Najcastejsie problemy ktore riesime su sposobene zlym technickym stavom, bez ohladu aky podvozok tam je. Tlmice a pruziny nevyriesia vsetko. 90% Terran ktore pridu k nam maju zle puzdra na ramenach, spojovacky, capy, stabilizatory. A este hnile sasi ktore sa krutia.
Ja by som osobne torzky vymenil, sam som kedysi na D22 v snahe usetrit vyrazil do Afriky na seriovych. Kazdy den vecer sme ich dotahovali a kazdy den nam auto padlo na dorazy.

_________________
..všetko pre váš OFF ROAD. www.offroad24.sk , orc@orc.sk
Ironman4x4, Rugged Ridge, Asfir, ARB, AEV, SafariSnorkel, BullFace, Dick Cepek, Mickey Thompson, JamesBaroud, IPF, Pro Comp, Bushranger, FoxShox, Eibach, Misutonida, Delta4x4, AVM, ...


Štv, 18.02.2016, 11:00
Profil ICQ WWW
Učeň

Registrovaný: Štv, 11.02.2016, 21:16
Príspevky: 15
Odpoveď s citáciou
To ORC: A práve s tejto stránky offroad24.sk chcem objednať tie tlmiče a pružiny Ironman(Nitrogas). Takže radšej kupiť celú sadu aj s torzkami? Lebo som si včera ešte pozeral aj sadu Trialmaster +50mm ale tam v ponuke torzky niesu ani v sade.


Štv, 18.02.2016, 11:26
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 39 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron