Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 0:56
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
 Vibrácie auta pri jazde 
Autor Správa
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 10.02.2013, 10:45
Príspevky: 138
Bydlisko: Nemšová
Odpoveď s citáciou
Tam volu cítiť nebolo. Možem to v tom výsuve potom namazať?


Štv, 03.03.2016, 21:49
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 9:26
Príspevky: 610
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
ano možeš to namazat...teda skor by si mal:) no a ako to vyzerá teraz? už si skúšal íst z kardanom na ate? ako sa to chovalo?

_________________
Ja cesty nevyhladávam, ja si ich tvorím


Pia, 04.03.2016, 16:46
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 10.02.2013, 10:45
Príspevky: 138
Bydlisko: Nemšová
Odpoveď s citáciou
Objednali zlý kríž. Musím čakať. Dúfam že to zajtra bude.


Pia, 04.03.2016, 20:03
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 10.02.2013, 10:45
Príspevky: 138
Bydlisko: Nemšová
Odpoveď s citáciou
Tak kardan nahodeny ale moc to nepomohlo. Tie vybracie je citit stale aj ked uz menej. Z kerdanom som posmykal ale ziadnu volu tam uz nie je citit. Kde este mam hladat chybu?


Sob, 05.03.2016, 14:45
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 9:26
Príspevky: 610
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Povedal som ako to mas vyskusat....auto na zdvihak,ty pod neho a pocuvat co sa deje pod autom... Samozrejme ze niekto musi v nom sediet a ist cca takou rychlostou pri akej sa auto trasie. Ano ano nema sa nic taketo robit ked je auto na zdvihaku,ale.... Ked sa inak neda tak co uz...

_________________
Ja cesty nevyhladávam, ja si ich tvorím


Sob, 05.03.2016, 20:32
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 10.02.2013, 10:45
Príspevky: 138
Bydlisko: Nemšová
Odpoveď s citáciou
to sa mi zdá dosť nebezpečné. Ešte co ma napadlo tak predný diferencial má volu ale nie že v ložisku ale tak že trochu potočím z kardanom naprázdno asi tak 2 cm ale to bolo tiež aj pred tým. Zadný kardan má tu volu pootočenia minimálnu oproti predku.


Sob, 05.03.2016, 20:38
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 9:26
Príspevky: 610
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Tak podla mna je nebezpecnejsie jazdit z autom ktore sa nekontrolovane trasie v normalnej premavke kde okrem seba ohrozujes aj ostatnych ucastnikov premavky, ako podstupit nejake to riziko a tymto sposobom zistit kde je hlavny problem....ale zalezi od teba. A nemyslel som ze bude auto 1.5 metra nad zemou.. Dat ho len cca 10 cm nad zem aby sa kolesa tocili volne. Ja som tak nasiel problem na prvy sup, nemusel som takto stale tápat a strielat od boku ze de je problem.ak najdes kde je chyba daj vediet.a dif volu v pootoceni moze mat.to s tym nesuvisi.

_________________
Ja cesty nevyhladávam, ja si ich tvorím


Ned, 06.03.2016, 13:52
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 10.02.2013, 10:45
Príspevky: 138
Bydlisko: Nemšová
Odpoveď s citáciou
Tak auto uz netrasie. Chyba bola na diagnostiku dost zlozita ale na opravu jednoducha. Stacilo zobrat WD-cko a dobre nastriekat ten druhy kriz co mi nemenili. Ten sice volu nemal ale bol trochu zaseknuty co pri nizsej rychlosti sposobovalo tie vibracie. Dakujem vsetkym za rady.


Pon, 07.03.2016, 16:57
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 9:26
Príspevky: 610
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
tak ak bol "trošku" zaseknutý je len otázka krátkeho času kedy odíde nadobro, si ho mal vymenit tiež ked už si vymenil jeden.

_________________
Ja cesty nevyhladávam, ja si ich tvorím


Pon, 07.03.2016, 18:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
karel1980 píše:
Tak auto uz netrasie. Chyba bola na diagnostiku dost zlozita ale na opravu jednoducha. Stacilo zobrat WD-cko a dobre nastriekat ten druhy kriz co mi nemenili. Ten sice volu nemal ale bol trochu zaseknuty co pri nizsej rychlosti sposobovalo tie vibracie. Dakujem vsetkym za rady.


No vidíš hlavne ze sa tu filozofovalo dva týždne a dobre ta nenechali rozobrat celé auto ;-)

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Pon, 07.03.2016, 18:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
karel1980 píše:
Stacilo zobrat WD-cko a dobre nastriekat ten druhy kriz co mi nemenili. Ten sice volu nemal ale bol trochu zaseknuty co pri nizsej rychlosti sposobovalo tie vibracie.


S prominutím, ak si si to dával robiť niekde do servisu a servismen pri zložení kardanu z auta prezrel len jeden kríž a na ostatné sa vyprdol, tak asi by som uňho bol asi dva krát prvý a posledný. To že je kríž pridretý zistíš hneď nakoľko s ním v ruke moc nepohneš, alebo sa niekde pridiera čo rozhodne nie je normálny stav. Minimálne Ťa mal upozorniť. WDčkom si to vyriešil veľmi dočasne, nakoľko zachvílu sa WD vyhádže von a kríž sa pridrie ešte viac. Takže doporučujem vymeniť aj druhý kríž nakoľko keď začnú vibrácie neprispeje to ani tomu vymenenému krížu ani ničomu.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 08.03.2016, 9:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Andrej píše:

S prominutím, ak si si to dával robiť niekde do servisu a servismen pri zložení kardanu z auta prezrel len jeden kríž a na ostatné sa vyprdol, tak asi by som uňho bol asi dva krát prvý a posledný.

Nechcem sa nikoho dotknut ani urazit kedze presne neviem ako to v servise bolo.Ale vecsina z nas to vie ako servis slape.Robi sa len to co je v poziadavke,robota navyse nie je zaplatena a na kontrolu inych veci ako co je v ukolaku nie je cas.Takze ak je kontrola predneho kardanu,nic ine sa nepozera.Upozornit sa moze aj na ine zavady,ale vecsinou sa neriesia.Nie su € a cas je drahy z pohladu majitela auta.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 08.03.2016, 10:14
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 10.02.2013, 10:45
Príspevky: 138
Bydlisko: Nemšová
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
Andrej píše:

S prominutím, ak si si to dával robiť niekde do servisu a servismen pri zložení kardanu z auta prezrel len jeden kríž a na ostatné sa vyprdol, tak asi by som uňho bol asi dva krát prvý a posledný.

Nechcem sa nikoho dotknut ani urazit kedze presne neviem ako to v servise bolo.Ale vecsina z nas to vie ako servis slape.Robi sa len to co je v poziadavke,robota navyse nie je zaplatena a na kontrolu inych veci ako co je v ukolaku nie je cas.Takze ak je kontrola predneho kardanu,nic ine sa nepozera.Upozornit sa moze aj na ine zavady,ale vecsinou sa neriesia.Nie su € a cas je drahy z pohladu majitela auta.


Bolo to presne tak ako pises. Do servisu som doniesol iba kardan s tym, ze chcem vymenit ten kriz co ma volu. Je pravda ze na ten druhy zaseknuty ma mohli upozornit ale to som si vsimol aj ja a myslel som, ze po vymene toho z volou bude vsetko ok no nebolo. Pred montazou naspat som tomu pridretemu krizu uz pozornost nevenoval. Teraz uz viem, ze som mal dat vymenit radsej ten a najlepsie hned obidva :D len som teraz tak trochu bez penez :D . To WD-cko bol uz len taky zufali pokus ale pomohlo to sice vydrzi to tak asi do prveho dazda :D . Tak ked to zacne robit nieco podobne zas pojde hned vymenit aj ten druhy kriz,


Uto, 08.03.2016, 12:03
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: