Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 18:16
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 
 alternator 
Autor Správa
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 10.02.2013, 10:45
Príspevky: 138
Bydlisko: Nemšová
Odpoveď s citáciou
Zdravim. Nedavno mi zacalo v motore nieco piskat, nejaka kladka. Teraz uz viem ze to bol alternator. Prisiel som dnes domov a viac terrano nestartuje. Baterka ma 12,3 volta tak neviem ci je to dost. Kontrolka dobijania nesvietila tak neviem. Ta by asi mala svietit keby to nedobija? Baterku som dal nabijat a uvidim. Uz asi rok som pozoroval ze mi niekedy svietili slabsie svetla tak asi odchadzal dost dlho. Prosim vas, ako zhodim klinovy remen na terrane? Je lepsie dat alternator opravit alebo zohnat druhy? Dakujem za odpovede.


Sob, 10.09.2016, 11:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
Na remen tam mas isto daky spanovak trn povolis a remen das dole... Zhanat pouzity nahradny diel je loteriacale obcas sa oplati, samozrejme aj cena zohrava ulohu :) oprava nvm co to stoji ale mozno sa to oplati... Asi je to otazka dukatov v mojich ociach... Ja taketo veci predavam aj kupujem pouzite a zatial pohoda

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Sob, 10.09.2016, 14:12
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 10.02.2013, 10:45
Príspevky: 138
Bydlisko: Nemšová
Odpoveď s citáciou
Len neviem ako ten sponovak povolim ked tam nie je miesto. To som chcel vediet.


Sob, 10.09.2016, 22:19
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
karel1980 píše:
Len neviem ako ten sponovak povolim ked tam nie je miesto. To som chcel vediet.


na niektorych motoroch spanovak neni,, spanuje to tociaca sa spanovacia kladka,, pozry sa nato,, a druha vec ze oprvava alternatora je vzdy lacnejsia verzia,, teda spravidla,,alebo kupit dobre pouzite,, avsak tam nemas istotu ze dokedy vydrzi,, preto skus dat zrepasovat ,, osobne by som sa k tomu priklonil,,mozno budes mat uhlikove kefky posmrti co je velmi lacna zalezitost,, a komutator precistit, popripade na sustruhu ho zrovnat,,a bude vsetko OK..pokial na mostiku neodisla niaka dioda, ale aj ked je to lacne,,takze ziadne strachy,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 10.09.2016, 22:50
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 10.02.2013, 10:45
Príspevky: 138
Bydlisko: Nemšová
Odpoveď s citáciou
Mala by tam byt napinacia kladka. Tu som pozeral a som z toho v prdeli ako sa to sponuje. Dufam ze nebudem musiet nakoniec zhadzovat aj chladic aby bol k tomu vobec pristup. Este nieco. Na tom alternatory je nejaka volnobezna remenica. Nemoze byt zla len ta? Ak ano ako to zistim?


Ned, 11.09.2016, 9:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 22.12.2013, 13:28
Príspevky: 544
Bydlisko: Moravske Lieskove tel:0903790668
Odpoveď s citáciou
ked remen niecim zasponujes zistis ktora kladka sa hybe a ta je sponovacia vedsinou sa nasadi na kladku 15 klus a potocis skrutku smerom ktorim sa kladka pohla ak tam taku pohyblivu kladku nemas tak hladaj sponovaciu skrutka ktora sa opiera o cast neakej kladky a ked ani to neni tak byva este elasticky remen ale to asi nebude tvoj pripad :wink:


Ned, 11.09.2016, 10:33
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 10.02.2013, 10:45
Príspevky: 138
Bydlisko: Nemšová
Odpoveď s citáciou
Tak alternator zhodeny. Remen sa povoloval podobne ako na fiate co som mal predtym len 19 klucom. Na alternatore je zla volnobezna kladka a tu doma aj tak asi nevymenim tak ho donesiem zajtra do servisu.


Ned, 11.09.2016, 13:28
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 22.10.2014, 10:44
Príspevky: 54
Bydlisko: Nové Zámky
Odpoveď s citáciou
karel1980 píše:
Zdravim. Nedavno mi zacalo v motore nieco piskat, nejaka kladka. Teraz uz viem ze to bol alternator. Prisiel som dnes domov a viac terrano nestartuje. Baterka ma 12,3 volta tak neviem ci je to dost. Kontrolka dobijania nesvietila tak neviem. Ta by asi mala svietit keby to nedobija? Baterku som dal nabijat a uvidim. Uz asi rok som pozoroval ze mi niekedy svietili slabsie svetla tak asi odchadzal dost dlho. Prosim vas, ako zhodim klinovy remen na terrane? Je lepsie dat alternator opravit alebo zohnat druhy? Dakujem za odpovede.


Nazdar, ja som dal vymeniť alternátor po brodení v rieke za repasovaný s previnutými cievkamy z 100 na 140W, robili to v Nitre, ak ťa to zaíjíma daj vedieť, pošlem kontakt.

_________________
Disco ´97. 300tdi
www.profimotor.sk


Ned, 11.09.2016, 21:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Asi nie 140W, ale 140A. Pošli kontakt, mňa takéto navýšenie zaujma.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Pon, 12.09.2016, 6:09
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 21.03.2010, 19:25
Príspevky: 251
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
predpokladam, ze ti to robili v diesel plus na spojovacej ul. v NR, teraz nedavno som tam mal aj ja moj z pajera, ale neboli dostupne diely tak mi odratali za moj nefunkcny a kupil som druhy. Inak spokojnost s ich pracou robia aj startery a zatial ziaden problem s opravami, vzdy dopredu daju vediet ci sa to da alebo neda urobit a aka je cena

_________________
Pajero 2,8 TD LWB, 31x10,5 r15 MT, gurtne, ryl, lopata a 10l nafty keby daco :D

Deti, ktoré jedia skrutky, majú bližší vzťah k matke.


Pon, 12.09.2016, 16:18
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 10 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: