Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 18:47
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 59 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 terrano II 3,0 d a max rýchlosť pri zapnutom 4x4 
Autor Správa
Legenda Offroadu

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 12:05
Príspevky: 1316
Bydlisko: Wychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
lubo augustinský píše:
pt...šmyklo ma ..

... šak še poc dakedy pošmykac , ked chceš... :smt148


Ned, 25.11.2007, 22:25
Profil
Legenda Offroadu

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 12:05
Príspevky: 1316
Bydlisko: Wychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Heh...
Kukam - Bardejov.

...

..... mnooooo, kukas, ze Bardejov? :smt139 Ja nevidzim. Mna snad len meno zaujalo/povedome/,ale bydlisko nevidim. Tak snad doplnit to bydlisko by bolo treba....plati pre kazdeho :smt148


Ned, 25.11.2007, 22:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Ked pise o tych listoch, tak ma napadlo, ci v tom nemal prsty aj samosvor ... Ono to vec hlavne na 2WD dokaze v zakrutach pekne carovat...
Ja odkedy som zhodou okolnosti takto pred rokom na listi v zakrute dostal smyk (nastastie len 2. rychlostny stupen, ustal som to v pohode ale dost vyplaseny a v protismere nic nebolo), odvtedy na 2WD chodim do podobnych zakrut (hlavne pravouhle, 90 stupnove) veeeeeelmi opatrne, a je jedno ci tam registrujem listie alebo predpokladam namrazu.

Niečo mi o tom samosvore hovor. Ja som sa raz skoro z toho posral. Šoférovala moja žena, zákruta doľava - v pohode, hneď za ňou doprava, odhľahčená ľavé zadné koleso, podradenie automatu, ešte k tomu jemné pribrzdenie do zákruty a samosvor, no lepšia zhoda náhod nemohla prísť. Auto išlo do hodín, ale na naše šťastie a moje prekvapenie to žena zvládla na 100% percent. Ja som len skríkol "hlavne nebrzdi!". Asi po 6 kyvadlách to ustála bez ujmy. Len deti sa vzadu tešili že to bolo dobré a že ešte raz. No a ja som mal studený pot na chrbte a skoro "blato na hrišti".

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Pon, 26.11.2007, 1:49
Profil WWW
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Samosvor - na ceste otravuje a v teréne nepomože...

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Pon, 26.11.2007, 9:41
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 10.07.2007, 0:06
Príspevky: 178
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No ja jazdim na teranku 5rokov. 4x4 hadzem az ked je brztalne napadany sneh na ceste alebo poladovica ako hovado inak nie. No a este raz som isiel a bola prietrz mracien tak 10cm vody na ceste vtedy som si povedal 4x4 ako vysite. Zaklad su dobre pneu. Ja jazdim tych 5 rokov na ATckach. Avsak v pripade ak v zime nejazdis moc teren odporucam ti klasicke zimne pneu- dezen. V podstate ma finder pravdu ak ides prilis rychlo to auto jednoducho neubrzdis a skaza je na svete. Inak so zarad. 4x4 som isiel uz aj 100 a je to v pohode akurat hucis ako tank. V pripade ak je utlaceny sneh a vychadzas z vedlajsej cesty na hlavnu a odbocujes do jedneho zo smerou len jemne s plynom lebo inak pojdes rovno alebo rovno ta cakaju hodiny.


Pon, 26.11.2007, 9:55
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 09.10.2007, 12:08
Príspevky: 20
Bydlisko: Bardejov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
cico...gorlická 15...pod AB-čkom...chodievaš niekde to terénu? aj by som šiel skusiť čo ten moj trojliter dokáže...

_________________
nissan terrano II 3,0 D, suzuki grand vitara 2,0 i


Pon, 26.11.2007, 18:26
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 09.10.2007, 12:08
Príspevky: 20
Bydlisko: Bardejov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
priatelia, ten SAMOSVOR..to sa deje s autom čo ? nejaký blok?

_________________
nissan terrano II 3,0 D, suzuki grand vitara 2,0 i


Pon, 26.11.2007, 18:31
Profil ICQ
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Karlito píše:
Samosvor - na ceste otravuje a v teréne nepomože...

-ka-


Nie je pravda .

Ked máš v zadu len holý dif a máš stály zadný náhon , tak si potom človek užije . Sa nepohneš bez predku ani na mokrej tráve ani na milimetri sniežiku , poraziť ma išlo .
Teraz , zo samosvorom , predný náhon používam len v ťažkom teréne .

Je pravda , že má aj svoje mínusi .Ale čo nemá ?

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 26.11.2007, 18:37
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 09.10.2007, 12:08
Príspevky: 20
Bydlisko: Bardejov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Karlito píše:
Aha,

no pretáčavé auto ide dosť pekne ukorigovať a vyrovnať šmyk...
Nedotáčavé - ide do šmyku neskôr ako pretáčavé a korekcia šmyku je náročnejšia...
4x4 vydrží kurevský moc a keď to šmykne, tak už vačšinou s tým nejde moc čo robiť...

-ka-


karlito, neviem kde by som mal zaradiť terrano...pri tom šmyku mi šmyklo predné kolesá, a zadné to tlačili kdesi mimo cestu...pri vyrovnávaní ma zadok predbehol tak razantne, že som v tú chvílu nevedel ani ako sa volám...

_________________
nissan terrano II 3,0 D, suzuki grand vitara 2,0 i


Pon, 26.11.2007, 18:39
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:45
Príspevky: 679
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja som minule testoval novy podvozok na trati, kde sa jazdilo ralley myjava(pneukaktus bude vediet) a na 4x4 som siel 80-90. srnky len tak uskakovali.okrem zvysenej spotreby som ziadne ine nasledky nebadal. ale na suchej ceste by som viac ako 50 nesiel.

_________________
Patrol 3,0 TDi


Pon, 26.11.2007, 18:40
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 09.10.2007, 12:08
Príspevky: 20
Bydlisko: Bardejov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tyky píše:
ja som minule testoval novy podvozok na trati, kde sa jazdilo ralley myjava(pneukaktus bude vediet) a na 4x4 som siel 80-90. srnky len tak uskakovali.okrem zvysenej spotreby som ziadne ine nasledky nebadal. ale na suchej ceste by som viac ako 50 nesiel.


mal si mokrú vozovku? sedelo terrano dobre?

_________________
nissan terrano II 3,0 D, suzuki grand vitara 2,0 i


Pon, 26.11.2007, 19:37
Profil ICQ
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:lol:

KAPO - no áno, máš pravdu, že to výhodu dává - na VW Jetta je tak isto pribrzdený dif trecími elementami a je to výhoda v trakcii na klzkom podklade pri akcelerácii (zrýchlenie z istej rýchlosti), alebo rozjazde. Ale akonáhle je na náprave isté % uzavretia - práve na klzkom podklade sa táto náprava chová dosť nevyvážene pri zmene smeru jazdy, a je jedno či akcelerácia, alebo decelerácia. Proste má tendenciu ustreliť pri tomto manévri. Obidve kolesa v závislosti na % uzavretia idú do šmyku = bočné vedenie v háji... Samosvorom nikdy nedosiahneš 100% prenosu sily na kolesá na podklade klzko/adhezívne. A čo ten samosvor v teréne = pri offroad extrémnych podmienkach - kríženie, zapadnutie v blate (jednostranné)???? Jediný ale finančne veľmi náročný samosvor som na vlastné oči videl na závodnej buggine, kde boli dva šnekové elementy a trecie segmenty - rozdiel v otáčkach poloosí robil diferenciu tlakov a práve tú odľahčenú pribrzďoval. V extréme ku 100%. Ale to bol aktívny spôsob samosvoru. Very expensive!

LUBO - na 2WD je bohužial aj Terano a aj Patrol (každý off s permanantným pohonom zadku) pretáčavý. Ak Ti ulitli predné kolesá = nešli do zatáčky znamená, že si neprispôsobil rýchlosť stavu a povahe vozovky. Išiel si rýchlo :lol: Na 4WD je auto bez medzinápravového difu - netvrdo 4x4 - neutrálne.

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Pon, 26.11.2007, 21:47
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 09.10.2007, 12:08
Príspevky: 20
Bydlisko: Bardejov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Karlito, je to možné, že som išiel rýchlejšie ako bolo v tu chvílu prípustné...ale mal som pocit, že ta váha terrana to udrží na ceste...reakciou auta som bol značne prekvapený...a faktúrou za opravu tiež... :(

_________________
nissan terrano II 3,0 D, suzuki grand vitara 2,0 i


Uto, 27.11.2007, 0:28
Profil ICQ
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
lubo augustinský píše:
Karlito, je to možné, že som išiel rýchlejšie ako bolo v tu chvílu prípustné...ale mal som pocit, že ta váha terrana to udrží na ceste...reakciou auta som bol značne prekvapený...a faktúrou za opravu tiež... :(


Lubo, fyzika je rovnaká pre všetkých. Aj ja som bol v prekvapení a poslal som to na snehu do nikam na veľkom parkovisku - prázdnom.

:wink:

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Uto, 27.11.2007, 0:31
Profil WWW
Legenda Offroadu

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 12:05
Príspevky: 1316
Bydlisko: Wychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
lubo augustinský píše:
cico..chodievaš niekde to terénu?

:smt126 :smt126 :smt126 :smt121 :smt121 :smt121 ...mnooo, Lubo, musim sa priznat,stane sa, ze obcas aj do terenu zajdem....tak ked sa uz raz predsa len odhodlam, dam ti urcite vediet a pojdeme to spolu do toho terenu skusit.... :smt148 Obrázok Obrázok


Naposledy upravil cico dňa Uto, 27.11.2007, 10:06, celkovo upravené 1



Uto, 27.11.2007, 0:55
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 59 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: