Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 14:56
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Spotreba na Terrano 1 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 02.01.2008, 16:09
Príspevky: 74
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Cafte lidi,
mam len taku jednu otazocku a sice. Nedavno som kupil stare Terrano 1 motor 3.0 V6. To, ze mi papa v meste okolo 20 litrov, to som cakal...ale ze mimo mesta mi to spapalo na 250km 50 litrov benzinu sa mi uz velmi nepaci...so zapnutou stvorkolou som isiel asi tak 15km (bruzdanie snehom na Dobsinej). Kolko by to malo mat spotrebu mimo mesta na 2H?


Str, 02.01.2008, 16:28
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2568
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
toto si pozeral?


http://www.4x4club.sk/forum/viewtopic.php?t=3107 je to si ce o teranu 2 ale to cosi napisal je vela aj v jednom aj v druhom pripade by som povedal :shock:

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Str, 02.01.2008, 18:03
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja este dodam, ze zacneme kontrolou (ci vymenou) vzduchaca, palivoveho filtra, pripadne aj sviecok (to asi zasadnu vec nespravi ak su niektore z odporucenych), uvazujeme o standardnom rozmere pneu, manualnej prevodovke a priemerne uvedomelom vodicovi (co sa sposobu jazd tyka).

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 02.01.2008, 21:20
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:55
Príspevky: 193
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
cau, no ja mam Terrano I V6 3l manual na MT 32, mam ho 2,5 roka a dlhodobo vonku cca. 12ltr. v meste cca. 13 az 14, pri normalnom jazdeni vonku do 120 Km/h a v meste bez zbytocneho pretekania cca. 80 Km/h

pozri, ci ti odpaja predok.... inak ak ti motor ide bez problemov ma tah a neblbne tak si neviem vysvetlit tu spotrebu?!

_________________
LR DII, ARB, EP9, OME, 32",sanie, CB


Str, 02.01.2008, 21:51
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 02.01.2008, 16:09
Príspevky: 74
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no sviecky aj vzduchovy som menil za nove...komplet aj olej+filter...palivovy som nepozeral, ale nechce sa mi verit, ze by to mohlo byt tym. Rozvody aj so 6 ventilmize vraj menil predchadzajuci majitel (pred 5 tkm mu preskocil rozvod) v original servise nissan kosice. Myslim si, ze som dost uvedomely vodic, jelikoz ponevac nybrz som mimo mesta neprekrocil 100 kmph.
Predok mi odpaja urcite, lebo na tom snehu lietam ako spinave pradlo so zadnym nahonom. Gumy su 30x9.50 r15.
A co sa tyka motora, tak si nie som celkom isty, ze je uplne v poriadku. Tah ma relativne dobry (neviem ako ma ist ten motor), ale medzi 1500 a 2000 otackami mi cuka s celym autom. Najhorsie je, ze pocet najazdenych km je nezistitelny, lebo predchadzajuci majitel menil komplet palubovku, na ktorej svieti krasnych 25 tkm. A este jedna vec...viem urcite, ze prevodovka nie je v poriadku, aj ked vsetko funguje v pohode, az na to, ze do vydava zvuky, ako mlyncek na kovovy srot...ale funguje bez problemov... ale aj tak mi ta spotreba nesedi...


Str, 02.01.2008, 22:51
Profil ICQ
Koumák

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:55
Príspevky: 193
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ak si z KE tak sa kludne ozvi, prevezes sa na mojom a porovnas resp. naopak... porovname, tazko takto debatovat

0908 724 573

_________________
LR DII, ARB, EP9, OME, 32",sanie, CB


Str, 02.01.2008, 23:06
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 02.01.2008, 16:09
Príspevky: 74
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ok...zajtra poobede Ti zavolam...dik


Str, 02.01.2008, 23:07
Profil ICQ
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Spoofer píše:
..Rozvody aj so 6 ventilmize vraj menil predchadzajuci majitel (pred 5 tkm mu preskocil rozvod) v original servise nissan kosice. ... ...ale medzi 1500 a 2000 otackami mi cuka s celym autom.... pocet najazdenych km je nezistitelny, lebo predchadzajuci majitel menil komplet palubovku...viem urcite, ze prevodovka nie je v poriadku, vydava zvuky, ako mlyncek na kovovy srot...

Ty kokso, normalne mi beha mraz po chrbte ...
Vraj menil ... V nissane ( dobre, nie vsade su lajdaci, ale pri tej obmene ludi ...) BTW - nastavit rozvody je niekedy celkom prdel ... Auto ide, nejde, zdochyna ...
Menil palubku ? Na to musel mat fest dobry dovod (poziar, havaria). Alebo len tak chcel vymenit pocitadlo ?
Pokial je v prevodovke olej, nema co chrapcat ... Alebo .. S nou niekto nieco pototo ...

A palivovy filter -
Jestli se Vám někdy stalo anebo máte tento pocit právě teď, že auto netáhne plnou silou, když přidáte plyn, tak na vině může být spousta věcí. Ale jedna taková nenápadná a velmi jednoduchá je ve většině případů příčinnou.

Jmenuje se palivový filtr a je zacpaný. Auto se pak chová tak, že sice jede, akceleruje, ale toto všechno za Vašeho pocitu, že je to moc pomalé neboli líné. I tento pocit jsem poslední dobou zažíval. Nejdříve to byla pouze citelná lenivost, pak se k tomu přidala občas problikávající, občas krátkodobě svítící žlutá kontrolka diagnostiky motoru.

Potom napis co ste s Mellom zistili.

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 03.01.2008, 9:48
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 02.01.2008, 16:09
Príspevky: 74
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palubovku menil, lebo mu zhorela kabelaz...clovek by sa az divil, kolko skody dokazu urobit 100w ziarovky :shock: . a prevodovka...hmmm...no liter oleja sa do nej dolieval...ale boh zna, ako s tym jazdil...ono ten predch. majitel je postarsi pan, ktoreho ked som sa spytal, ze ci to je predny alebo zadny nahon, tak mi zahlasil ze : ved vpredu je motor, tak predny, ne? :D :D :D


Štv, 03.01.2008, 10:59
Profil ICQ
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Spoofer píše:
palubovku menil, lebo mu zhorela kabelaz...clovek by sa az divil, kolko skody dokazu urobit 100w ziarovky :shock: .


off topic... dúfam že toto čítajú všetci šialený osvetlovači :oops: :wink:

_________________
SLOW & FURIOUS


Štv, 03.01.2008, 11:44
Profil WWW
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
Spoofer píše:
palubovku menil, lebo mu zhorela kabelaz...clovek by sa az divil, kolko skody dokazu urobit 100w ziarovky :shock: .


off topic... dúfam že toto čítajú všetci šialený osvetlovači :oops: :wink:


offtopic na offtopic:

nie som zastáncom super žiaroviek, ale zapojením s extra vodičmi cez správne relátka je to v poriadku nie? Ale aj tak sa nedochladia v sériových parabolách... takže ....

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Štv, 03.01.2008, 13:07
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 02.01.2008, 16:09
Príspevky: 74
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
taaakze sme sa s mellom stretli a velmi rychlo mi vysvetlil par veci...a sice, ze motor je dost kvalitne rozladeny, s brzdami tiez nie je vsetko v poriadku a prevodovku som uz spominal, ze je na ceste do vecnych lovist. Takze uvidime, co a ako bude...najskor musim dat pozriet motor, ci sa oplati donho vrazat, alebo mam rovno vycestovat vonku po dalsie teranko...zatim vsetko


Štv, 03.01.2008, 19:56
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 02.01.2008, 16:09
Príspevky: 74
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nechcem vytvarat dalsi prispevok, tak pisem dalej sem

akurat som sa vratil zemisnej kontroly...a chalanisko mi povedal, ze to nie je mozne, aby mi to tolko zralo, lebo mi ani na volnobehu nevedel zmerat emisie...na volnobehu mu ukazovalo take emisie, ako pri 7000 otackach...a tolko ten motor urcite na volnobehu netoci...co vsetko moze byt vadne???


Pia, 04.01.2008, 17:57
Profil ICQ
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
V horsom pripade lambda sonda, v lepsom len niekto zle poskladal rozvody.
Nie som si celkom isty, ale ak to fakt nie je dobre zlozene, tak by sa zle ulozene rozvody mohli podielat na zvysenej spotrebe. Ked som videl rozobrateho passata (predpokladajme rovnaky princip), tak to bolo tak, ze chalan vymenil rozvody, ale musel sa trafit s ryskou na strane rozvodou, s ryskou na opacnej strane, kde je rozdelovac (aspon myslim, ze to nejak suviselo s nim). Bez pomerne presneho strafenia sa to robilo bordel ... Alebo to nechytalo, alebo hej, ale len dokial to nezdochlo, a ked uz bol teply motor, tak sa to nedalo az do ochladenia natocit ... A potom sme to preskladali este raz, dali si zalezat, a uz to chodi ako ma ... No a moj zaver je, ze ak v tom maju prsty rozvody (ci skor blbe odpalovanie rozdelovaca), asi by aj mohla byt zvysena spotreba. On odpaluje, ale cas paliva ide asi niekam inam (nie je efektivne spalena). Mohol by nieco napisat nejaky automechanik, ci netrepem sprostosti.

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pia, 04.01.2008, 22:03
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 02.01.2008, 16:09
Príspevky: 74
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no neviem...buduci tyzden to dam komplet pozriet a uvidime...lebo co sa tyka nastartovania a prevadzky, tak s tym nemam problem...natoci aj za studena aj za tepla bez problemov, nezdochyna...len mu kolisu otacky, ma slaby tah a zere ako hovado :D tiez to inac typujem na tu lambdu, alebo mi napadla este vaha vzduchu...ale mam pocit, ze to by mi zdochynalo, kebyze je vaha vzduchu vadna. Ja sa len modlim, aby to nebolo tymi rozvodmi... A otazocka...ked su rozvody zle nastavene, neurobi to nejaku sarapatu v motoriku?


Sob, 05.01.2008, 1:02
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: