Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 29.04.2024, 11:02
Dnes je pondelok 29. apríla 2024, meniny má Lea a zajtra Anastázia




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 49 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Velkost pneu na Terrano 2 
Autor Správa
Koumák

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:55
Príspevky: 193
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pozri si www.4x4parts.com, www.calmini.com, www.cardomain.com na poslednej stranke si najdi nissan a tam vyber model je tam kopec foto a ked sa tam prehrabes najdes aj konkretne prestavby...
ono asi by bolo najlepsie sa pri nejakej prilezitosti strtnut pozriet si to priamo na aute...

_________________
LR DII, ARB, EP9, OME, 32",sanie, CB


Pon, 19.05.2008, 22:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:45
Príspevky: 679
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bull4x4 píše:
no mam tam 255/65 R 16

chcem tam dat 245/75 R 16 al 265/70 R 16

a mam strach, ze nieco odtrhnem

casom sice planujem vymenu podvozku, ale nejake zasahy do blatnikov a naraznika eeee :o)


Cau, ja mam na aute 245/75/R16 BF Goodrich ATcka bez uprav sa v pohode vliezli. do terenu mam 31" R15 Fedimy, ale tam uz bola uprava nutna: rezal som blatniky, vnutorne hrany boli tiez "upravene" aj z predneho naraznika musel ist kusok prec:o

_________________
Patrol 3,0 TDi


Uto, 20.05.2008, 11:20
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak nebudes robit brutal teren, tak ostanme pritom, ze tam mozes dat 31" bez dodatocnych uprav. A trochen ti stupne spotreba.

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Uto, 20.05.2008, 12:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:45
Príspevky: 679
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
31" BFG tam vlezu, ale musi aspon 5cm zdvihnut, inac budu suchat .Puklo teraz meral a daval ine pneu, ale ten to ma tiez zdvihnute :shock:

_________________
Patrol 3,0 TDi


Uto, 20.05.2008, 13:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To mello: co sa tyka riadenia, urcite by som si to pri nejakej prilezitosti pozrel, nejak sa dohodneme

To finder a tyky: nechystam sa na tom jazdit nejaky brutal teren, ale casom to chcem dvihat.
Rezat z nicoho aspon v dohladnom case nejdem, takze sa radsej priklonim k tym 245/75 R 16, ked uz su odskusane.
Toto auo chodi vacsinou po ceste, lebo sa musi dopravit skoro po celom SR na miesto vykonu sluzby ale potom na konci cesty je to niekedy trochu o hubu.
Mal som Double Cab 2.5D na MT od BFG 225/75R16, presiel skoro vsade, len pri vyjazde N.Holou na Donovaloch som ho musel drzat plnou redukovanou 1, a aj to sme skoro nevysli, tak som ho radsej vymenil, za sice uplne iny typ auta, ale urcite silnejsi.

Na brutal jazdu skusim postavit Terrano 1, videl som co skoro seriovka s 3.0 l robila v terene (pneu vranik) a bolo to neskutocne, nomalne by som to asi nepresiel ani na peso.

Takze zaver: Chcem to mat na co najvacsich kolesach bez zasahov do karoserie, aby som sa vecne nemusel hadat so zabkami.
A finder vraj to bude zrat este viac? Uz teraz zere okolo 13 neblazni clovece :o)
B


Uto, 20.05.2008, 14:15
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:55
Príspevky: 193
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ak planujes zdvihat odporucam len a len cez podvozok t.j. 4xtlmic, 2xzad.pruzina a 2x torzka napr. Iron Man a mal by si cca. o 5 cm hore a funguje to velmi dobre, auto prijemne stvrdne a ma velmi dobre jazdne vlastnosti a co sa tyka diskov po tejto uprave by si mal v pohode obut
7,5 x R15 -12ET , pneu 31" a ked neplanujes casto teren staci aj BFG AT, aby si isiel aj trochu do sirky, ked ides do vysky....

_________________
LR DII, ARB, EP9, OME, 32",sanie, CB


Uto, 20.05.2008, 22:26
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:55
Príspevky: 193
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no a ked budes upravovat Terrano I tak mam jedno doma na 32" V6 3l, prid po radu, najdes ho aj niekde na webe

_________________
LR DII, ARB, EP9, OME, 32",sanie, CB


Uto, 20.05.2008, 22:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to mello: chcem to dvihat len cez podvozok OME al. ironman, dost sa tu toho popisalo o tych podvozkoch, ale aj tak som sa nerozhodol, OME je lacnejsi ale iron vraj viac vydrzi - ????

to finder: zere to fakt dost, vymenil som vzduchovy filter - nepomohlo,
este vymenim palivovy, len sa k tomu musim dostat a uvidim

mam dojem, ze to aj dost slabo taha, lenze musim ist odskusat nejake ine terrano automat, neviem to posudit, ked som v inom nesedel

turbo vobec nepocujem a ani turboefekt som nepocitil (ani turbodieru - ide stale plynule, nie je tam nijaky narast vykonu)

mozno je to tym automatom, ze ho bzrdi a nevyuziva plny potencial motora

hmm, pokusim sa prist na Sajgon a tam to s niekym porovnat

B


Štv, 22.05.2008, 10:32
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.01.2008, 6:38
Príspevky: 284
Bydlisko: krupina-/nemusite sa pfkovat -staci PETER,petko atd/
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bull4x4 píše:
To mello: co sa tyka riadenia, urcite by som si to pri nejakej prilezitosti pozrel, nejak sa dohodneme

To finder a tyky: nechystam sa na tom jazdit nejaky brutal teren, ale casom to chcem dvihat.
Rezat z nicoho aspon v dohladnom case nejdem, takze sa radsej priklonim k tym 245/75 R 16, ked uz su odskusane.
Toto auo chodi vacsinou po ceste, lebo sa musi dopravit skoro po celom SR na miesto vykonu sluzby ale potom na konci cesty je to niekedy trochu o hubu.
Mal som Double Cab 2.5D na MT od BFG 225/75R16, presiel skoro vsade, len pri vyjazde N.Holou na Donovaloch som ho musel drzat plnou redukovanou 1, a aj to sme skoro nevysli, tak som ho radsej vymenil, za sice uplne iny typ auta, ale urcite silnejsi.

Na brutal jazdu skusim postavit Terrano 1, videl som co skoro seriovka s 3.0 l robila v terene (pneu vranik) a bolo to neskutocne, nomalne by som to asi nepresiel ani na peso.

Takze zaver: Chcem to mat na co najvacsich kolesach bez zasahov do karoserie, aby som sa vecne nemusel hadat so zabkami.
A finder vraj to bude zrat este viac? Uz teraz zere okolo 13 neblazni clovece :o)
B
si videl niekedy asi moju zebricku? :-D

_________________
ked to nejde silou,skus to este silnejsou silou...pripadne si precitaj navod na pouzitie...........REBELY FOREVER-AND YOU?(':smt134')


Štv, 22.05.2008, 11:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jojo, zebricka isla ako kamzik :o), ale poriadne nazlosteny :o)


Štv, 22.05.2008, 11:41
Profil
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.05.2008, 13:50
Príspevky: 2
Bydlisko: Krupina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bull4x4 píše:
jojo, zebricka isla ako kamzik :o), ale poriadne nazlosteny :o)


Zebricka 3.0 l az tak paradne nechodila povedzme si to otvorene. Jeep Cherokee 2,1 T. zebricku v pohode riesil akurat ze nemal take gumy ako zebra.

A to turbo fakt nejde preto ta spotreba. :D


Štv, 22.05.2008, 14:05
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bull4x4 píše:
to finder: zere to fakt dost, vymenil som vzduchovy filter - nepomohlo,
este vymenim palivovy, len sa k tomu musim dostat a uvidim
B

Jo, a skus odstavit EGR ... Ako ked uz tomu nepomoze, aspon nepokazi ...

Palivak vie aj taketo veci :-D

Obrázok Obrázok
Toto je z benzinoveho filtra ..

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 22.05.2008, 20:12
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.01.2008, 6:38
Príspevky: 284
Bydlisko: krupina-/nemusite sa pfkovat -staci PETER,petko atd/
Odpoveď s citáciou
Poslať 
cowboy77 píše:
bull4x4 píše:
jojo, zebricka isla ako kamzik :o), ale poriadne nazlosteny :o)


Zebricka 3.0 l az tak paradne nechodila povedzme si to otvorene. Jeep Cherokee 2,1 T. zebricku v pohode riesil akurat ze nemal take gumy ako zebra.

A to turbo fakt nejde preto ta spotreba. :D
.....-nuz kravskychlapec/to som prelozil tvoje logo :-D /k tvojmu nazoru asi takto-zebricka bola stihacka,ktora kedykolvekkomukolvek v okoli,ak si videl len raz na b.kameni,ked som ju predal s novym vlastnikom kludne ta s nim zoznamim,povies mu svoj nazor,este ju ma tak predpokladam,ze sadnes do svojho zazraku a ho presvedcis vlastnym vykonom!!!potom asi skoncis s rozumovanim....inac ked si z ka vies kde ma najdes,nieco ti mozem vysvetlit aj ja...ps-bull/rasto nespekuluj nad teranom,daj si poradit,vsetko je na nom ok-ALE TA PREDNA NAPRAVA!!!!!

_________________
ked to nejde silou,skus to este silnejsou silou...pripadne si precitaj navod na pouzitie...........REBELY FOREVER-AND YOU?(':smt134')


Štv, 22.05.2008, 20:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
peto neboj uz vcera si ma s tym terranom presvedcil, urcite porozmyslam nad niecim inym

inac budes prekvapeny kto c77 je, on to totiz nie cowboy ale skor horseboy:o)

to finder:
zajtra na to mrknem a po dokladnejsom citani o tom som zistil, ze to nie je ten venti pri turbe co som myslel, ale je to koli pretlaku turba -tema: ERG , alebo ako sa to volá



B


Štv, 22.05.2008, 22:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zaby su fakt rozne, a nevies na aky typ natrafis


Sob, 24.05.2008, 17:06
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 49 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: