Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 13:33
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 86 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 Terrano II - rachot prave predne koleso 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Od vcera vecera rozmyslam, co mi moze sposobovat nepravidelny a skor nahodny rapot (nie rachot), asi v pravom prednom kolese ...

Vypozoroval som, ze viac menej to mozem ocakavat pri prejazde nejakych nerovnosti v rychlom slede (napriklad zeleznicny prejazd), ale neskor som to zaregistroval aj pri brzeni motorom (nejake nerovnosti boli asi aj tam, ale skor mi to prislo, akoze to sposobilo fakt to brzdenie motorom). Zvuk sa strati nejak sam, trva to radovo 2-3 sekundy ...
Pribrzdim, pridam, a je to fuc.. V poslednej dobe som nejazdil ziadny teren ani nic podobne, a vyhradne 2WD ... Zacalo sa to diat na asfaltke ..

Kolesa su vzdy rovno (alebo skoro rovno), som vyhradne 2WD, a AVMky su vypnute ... Ten zvuk by som prirovnal, asi ako ked na dialnici chodite po tych sikmo sfrezovanym pasoch, resp ako keby dezen pneu drel o nejaku prekazku.

Ma niekto nejaky ideu na co sa zamerat, alebo co sa co nevidiet odporuca ? :?

Dakujem.

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Sob, 13.10.2007, 17:37
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
finder píše:
Od vcera vecera rozmyslam, co mi moze sposobovat nepravidelny a skor nahodny rapot (nie rachot), asi v pravom prednom kolese ...

Vypozoroval som, ze viac menej to mozem ocakavat pri prejazde nejakych nerovnosti v rychlom slede (napriklad zeleznicny prejazd), ale neskor som to zaregistroval aj pri brzeni motorom (nejake nerovnosti boli asi aj tam, ale skor mi to prislo, akoze to sposobilo fakt to brzdenie motorom). Zvuk sa strati nejak sam, trva to radovo 2-3 sekundy ...
Pribrzdim, pridam, a je to fuc.. V poslednej dobe som nejazdil ziadny teren ani nic podobne, a vyhradne 2WD ... Zacalo sa to diat na asfaltke ..

Kolesa su vzdy rovno (alebo skoro rovno), som vyhradne 2WD, a AVMky su vypnute ... Ten zvuk by som prirovnal, asi ako ked na dialnici chodite po tych sikmo sfrezovanym pasoch, resp ako keby dezen pneu drel o nejaku prekazku.


Ma niekto nejaky ideu na co sa zamerat, alebo co sa co nevidiet odporuca ? :?

Dakujem.

Nemáš uvoľnený tlmič?


Sob, 13.10.2007, 19:33
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zajtra checknem ... Akurat som si vsimol, ze zase je jedna tycka stabilizatora ujebana ... No hold, asi fakt musim ist len do origo veci ...
Ta tycka sa asi odporucala dnes na drahe ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Sob, 13.10.2007, 20:42
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Zajtra checknem ... Akurat som si vsimol, ze zase je jedna tycka stabilizatora ujebana ... No hold, asi fakt musim ist len do origo veci ...
Ta tycka sa asi odporucala dnes na drahe ...
Na to, ako to je blízko, je to tam luxusné, nie?


Sob, 13.10.2007, 20:53
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:-D Ked trochu zaprsi, bude to tam fasa ... Ale najprv musim osklbat zbytocne plasty ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Sob, 13.10.2007, 21:41
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 10.10.2006, 22:26
Príspevky: 324
Bydlisko: Benešovsko CZ
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Stabilizátor sundat, líp to kříží.

_________________
Když auto tak 4x4, teď si pujčuji Patrol GRY61 4.2TD, Nissan X trail 2.0 4 x 4 , Nissan Almera N16 1.5 a Nissan Primastar 2.5 TDi . janskrceny@seznam.cz tel. +420 723 485 738


Sob, 13.10.2007, 23:07
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No stabik som dnes nechal na pokoji, odlomena cast akurat sem tam bucha o zvysok tycky, to ma netrapi.

Zhodil som koleso, nic podozrive som nenasiel.
Zhodil som brzdy, zistil som, ze "prasata" su fajne zhradzavene ..
(teda ak netrepem blbosti a naozaj su to prasata).
Je to srob, kryty gumou, ktory by sa mal volne pohybovat, ale z 4 srobov ide volne len 1 (2 na jednu brzdovu celust). Tak som ich docasne naprplal brzdovou kvapalinou, mozno tu hrdzu nejak povolim ...

A ked sa vratim k problemu - nezavisle na 2H alebo 4H (bez zapnutych AVM volnobeziek), sa mi po prejazde nerovnosti (kamenista cesta okolo rieky) zvuk ozyval (dokonca by som povedal, ze s trochou citu a rukou na rucnej brzde to bolo aj citit).

Na 4L-4H, alebo 2H so zapnutymi AVM sa problem neprejavoval (aspon myslim ze nie).
To znamena ze sibe kolesu ked sa toci samo o sebe, ale ak je zapnute o poloos, tak uz je v pohode ?

Asi rozoberiem volnobezku, ale nechapem, preco by zrovna ona mala robit problem ...

Este ked sme pri tom - svojho casu mi zacalo niekde nieco praskat v jednom (alebo oboch ?) kolesach, na asfalte, 2H, pri plnom raide na lubovolnu stranu, auto bolo v pohybe. Najprv som myslel, ze je stabilizator, ale kedze je od vcera mimo prevadzky, tak to musi byt nieco ine ... Suvisi moj problem s drncanim aj s tymto praskanim a ma to spolocneho menovatela ?

Zdochyna mi nejake lozisko, alebo klb ? :?

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Naposledy upravil finder dňa Pon, 15.10.2007, 7:57, celkovo upravené 1



Ned, 14.10.2007, 14:36
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 23:17
Príspevky: 667
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ten plny raid mam taky isty - na obe strany - ak to vytocim naplno a v zakrute ma postretne nejaka nerovnost (staci mala) tak to zapraska o dorazy. Povodne na noch boli take gumenne capicky , ale tie sa uz davno zodrali - takze teraz je to kov o kov , riesenie jednoduche - nevsimati si to alebo vytocit jemne menej ako plny :).
Ta druha vec s rapotanim od kolesa - prave to riesim tiez - hocikedy (vzdy iba na asfalte - nikdy nie v terene) mi to zacne "rapotat" a skonci to niekedy hned niekedy po 50 km ... prejavuje sa to rovnako na oboch kolach. Ja nemam volnobezky vobec - je to napriamo takze otot to urcite nebude. Ja som vytypoval jednu vec - a to brzdove dosticky - kedze su totalne popraskane !!! a na brziacej ploche sa najde hocikde diera aj 1cm2 rozhodol som sa kupit nove- uz ich len nahodim a po 2 tyzdnoch vam poviem.
Myslim si ze to nastalo v dosledku prehrievania brzd - takze zrejme tie brzdove valceky nechodia naspet ako by mali - vysvetluje to aj to preco sa ten zvuk ozyva iba na asfalte - ides tam rychlejsie tym padom sa rychlejsie zahrievaju - dokonca mam vysledovane ze na 100% mi pomoze prejazd nejakym brodom - proste schladit brzdy a na nejaky cas je pokoj ...
Typujem ze to je tak ze sa z brzdovej dosticky uvolni vacsi kus ten sa tam zasprajcuje a rachoce pokial sa mu z tadial nepodari nejakym sposobom vypadnut ...

_________________
Lestenka


Pon, 15.10.2007, 7:16
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Popraskane ich mas, lebo sa ti pravdepodobne neodtahuju od kotucov, teda primarne by som riesil to co ja - prinutit prasce behat. Ak das nove platnicky, mozno na tom budes este horsie, lebo teraz su platnicky uz zodrate, ale hlavne maju svoju hrubku, kdezto ked das nove, tak ti hned po utiahnuti srobov scvaknu kotuc a bude sa ti to hriat este viac (ak ich vobec nahodis).

Hadam som nenapisal kravinu :-D

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 15.10.2007, 8:01
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Hadam som nenapisal kravinu :-D

Začínaš byť na seba nejaký precitlivelý...


Pon, 15.10.2007, 9:08
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Narazal som na tie prasce .. Viem ze sa to tak nazyva, ale nie vsetky veci okolo auta su mi celkom jasne :? .. Ale asi su to prasce :-D

Hat, kde ist na nejakych fasa odhrzovac ? Najlepsie kyselinu solnu ...
Potrebujem tie mrchy u mna povolit, naprd to brzdi ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 15.10.2007, 10:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Narazal som na tie prasce .. Viem ze sa to tak nazyva, ale nie vsetky veci okolo auta su mi celkom jasne :? .. Ale asi su to prasce :-D

Hat, kde ist na nejakych fasa odhrzovac ? Najlepsie kyselinu solnu ...
Potrebujem tie mrchy u mna povolit, naprd to brzdi ...


Finderko no najsam fasa to vymontovať a mechanicky očistiť potom nejakú gebuzinu nato, a zase vyčistiť a potom niečim natreť a ochrániť aby to zase kurefsky nehrdzavelo. Ja inač kupil v hornbachu taký sajrajt na odhrdzavenie docela to funguje. Skus pozreť BAumax a pod. Akurat ked to rozmontuješ budeš nepojazdný :? Ja tiež nemám koliva tomu dokončený repas brzd, stále jazdím

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 15.10.2007, 11:09
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 23:17
Príspevky: 667
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nevola sa to nahodou baran ? Ci baran je iba ten drziak a prasce su tie brzdove valce ?
Ked sme uz pri tom - ako zistim ci sa odlepuju alebo nie ? Ci sa tie valce vracaju naspet alebo nie ? Pretoze rukou koleso lahko potocim ... tym padom sa mi nezda ze by zostali tie celuste nejak moc zahriznute ...

_________________
Lestenka


Pon, 15.10.2007, 12:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
peterB píše:
Ci sa tie valce vracaju naspet alebo nie ? .


Stupni na brzdu teda niekto druhý a ty pozoruj či sa odťahujú alebo nie :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 15.10.2007, 13:08
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1801
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
peterB píše:
Nevola sa to nahodou baran ? Ci baran je iba ten drziak a prasce su tie brzdove valce ?
Ked sme uz pri tom - ako zistim ci sa odlepuju alebo nie ? Ci sa tie valce vracaju naspet alebo nie ? Pretoze rukou koleso lahko potocim ... tym padom sa mi nezda ze by zostali tie celuste nejak moc zahriznute ...


Baran je na kotucovych brzdach (je to ten cely brzd. segment) a prasiatko je na bubnovych (ten valcek co roztlaca pakne)

_________________
Bývalý offroadak


Pon, 15.10.2007, 13:17
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 86 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: