4x4 Club Slovakia
http://www.4x4club.sk/forum/

Nissan Terrano 2 - Naplne
http://www.4x4club.sk/forum/viewtopic.php?f=131&t=6553
Stránka 1 z 2

Autor:  bull4x4 [ Str, 31.12.2008, 14:39 ]
Predmet príspevku:  Nissan Terrano 2 - Naplne

Caute,

aky olej (vyrobca, typ) by ste odporucali do AT prevodovky a zadneho difu - LSD? Prip. ake mate skusenosti.

Nechcem si to menit sam, len ma to zaujima, aby som sa vyhol prip. chybe.

Dik za odpovede.

B

Autor:  finder [ Str, 31.12.2008, 15:00 ]
Predmet príspevku: 

viewtopic.php?t=1367

Autor:  bull4x4 [ Str, 31.12.2008, 17:34 ]
Predmet príspevku: 

finder píše:
http://www.4x4club.sk/forum/viewtopic.php?t=1367


toto su uz pozeral davno, ale nie je tam napr. AT prevodovka

Autor:  finder [ Str, 31.12.2008, 18:50 ]
Predmet príspevku: 

Vsade spominaju len
Automatic transmision fluid type Dextron .. Skusim zistit nieco viac ...

Autor:  palo-cherokee [ Str, 31.12.2008, 19:01 ]
Predmet príspevku: 

finder píše:
Vsade spominaju len
Automatic transmision fluid type Dextron .. Skusim zistit nieco viac ...


nic viac netreba

ATF Dexron pripadne Dexron/mercon je typ kvapaliny

bezne dostupny

Autor:  bull4x4 [ Str, 31.12.2008, 20:35 ]
Predmet príspevku: 

palo-cherokee píše:
finder píše:
Vsade spominaju len
Automatic transmision fluid type Dextron .. Skusim zistit nieco viac ...


nic viac netreba

ATF Dexron pripadne Dexron/mercon je typ kvapaliny

bezne dostupny


napr. taketo?

http://www.olejshop.sk/xVP-castrol-atf- ... ii-1-liter

http://www.olejshop.sk/xVP-castrol-tq-d-1-liter

Autor:  bull4x4 [ Pon, 02.03.2009, 21:13 ]
Predmet príspevku: 

Dnes som sa v znackovom servise Nissan dozvedel, ze:

Vymena oleja v AT na Terrane sa nerobi, lebo nieje predpisana.

Vymenu oleja v AT sice zrealizuju, ale nevedia zakolko(mozno sa to dozviem zajtra) a ani ako. Ale ak velmi chcem....


Vymena oleja v AT urcite nepomoze vo funkcnosti prevodovky a ani nema na nu vplyv lebo olej v nej je dozivotny.

Autor:  finder [ Pon, 02.03.2009, 21:23 ]
Predmet príspevku: 

Jezusmarja ...
Zrealizuju ale nevedia ako ... Servis nissan ... chytro prec ... Uz len ta veta prva by ma vydesila nasmrt ... :-D

Dozivotna ako dozivotna ... Ked sa na to financne citis, nic tym nepokazis ...
A co je to dozivotne ? Predpokladany uzitkovy vek auta ? 10 rokov ?

Autor:  Andrej [ Pon, 02.03.2009, 22:30 ]
Predmet príspevku: 

Dobra debilina, asi by som im ruky uťal.

Ak myslia že Ti auto vydrží do 4 rokov kým sa zlízuje odpíše a potom het s ním preč tak OK, ináč rovnako ako sa olej v motoráku, či diferákoch degraduje, tak sa opotrebúva aj olej v automatke. Asi servisaci riešia radšej výmenu nového automatu ako na nom robiť servis. Nehovoriac o tom že aj ten treba doštelovávať. Skurvených automatov som videl a niektoré koli debilnému servisu mal možnosť pociti na prdely ked postupne klakne :evil:

Autor:  bull4x4 [ Štv, 05.03.2009, 22:36 ]
Predmet príspevku: 

Kedze som zatial nezohnal nikoho, kto by mi vedel s istotou povedat, ze sa pusti do vymeny a pripadnej dalsej potrebnej udrzby mojej AT, chcem vas poprosit o pomoc a pripadne kontakty na takychto ludi, alebo firmy, najlesie niekde okolo BB, ZV - ale nie je problem ani niekde dalej (ak to ma stat zato :-D )

Dik

Autor:  IvoLUCKY [ Štv, 05.03.2009, 22:40 ]
Predmet príspevku: 

Zavolaj Radovi do ZA ( hm , nechdis tam nahodou ?) a tean ta odporuci chlapikovi v Ziline(myslim , ze ho pozna aj Palo Cheero).
Mne robil Patrola a na jednicku.
Ivo

Autor:  MatoNR [ Štv, 05.03.2009, 22:55 ]
Predmet príspevku: 

Dozivotna napln v prevodovke znamena urcity pocet km na ktory je navrhnuta resp. pri beznom uzivani by mala vydrzat a potom ti ju vymenia za novu. Neexistuje olej ktory by vydrzal vecnost. Kludne si ho vymenis aj sam. Prevazne sa pouziva Dextron az na niektore prevodovky ford ktore vyzaduju specialne oleje. Pokial mas papierovy filter v prevodovke treba menit pokial sitko tak staci precistit pokial nieje mechanicky poskodene netreba menit ale odporuca sa. Olej jednoducho vypustis. dolejes podla mierky po max, nastartujes a nechas motor bezat na VOLNOBEH, v polohe P, NEPRIDAVAS. nechas motor bezat pricom skontrolujes na mierke hladinu oleja a doplnis po max. Ak mas mierku kde je dvojmo hladina t.j. za studena a za tepla tak kontrolujes za studena. Ked mas oleja dostatok preradis rychlosti od 1 po D N R v asi 10 sek intervaloch. Znova skontrolujes hladinu, prip. dolejes. Ak je vsetko OK zahrejes olej v prevodovke ubehnutim asi 30km a znovu skontrolujes hladinu. Ak toto dodrzis nemozes nic pokazit. Pri takejto vymene nedokazes vymenit cely objem oleja v prevodovke takze sa vymena musi spravit opet aspon raz ale uz bez vymeny filtru.

Autor:  bull4x4 [ Štv, 05.03.2009, 23:18 ]
Predmet príspevku: 

IvoLUCKY píše:
Zavolaj Radovi do ZA ( hm , nechdis tam nahodou ?) a tean ta odporuci chlapikovi v Ziline(myslim , ze ho pozna aj Palo Cheero).
Mne robil Patrola a na jednicku.
Ivo

volal som uz vcera, je tam nejaky problemik, ma mi este dat vediet, ale predsa len skusam aj ine ....

Autor:  bull4x4 [ Štv, 05.03.2009, 23:28 ]
Predmet príspevku: 

MatoNR, dik za navod, podla tvojho opisu to vyzera celkom easy, ale radsej by som sa do toho sam nepustal (este tak olej v motore)

Autor:  MatoNR [ Štv, 05.03.2009, 23:31 ]
Predmet príspevku: 

Nemam este vlastnu prevadzku :( inak by som sa hlasil ze ti to spravim

Stránka 1 z 2 Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/