Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 06.06.2024, 1:19
Dnes je štvrtok 6. júna 2024, meniny má Norbert a zajtra Róbert




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Terrano 2, strata vykonu 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 12.12.2006, 12:12
Príspevky: 134
Bydlisko: B.Bystrica
Odpoveď s citáciou
Dnes mam asi smolu, den po tom co som bol v Nissane v BB na pocitaci, kde mi zistili ze je zrejme vadny senzor teploty mi auto zrazu prestalo tahat. Najprv som postrehol nepravidelny chod a teraz je mi uz nejde cez 2000 ot/min, ani na volnobehu, obcas sa vsak chyti a chvilu taha super ale za par sekund zase nic, leva idem 50km a viac to uz neda.
Poradte co to moze byt? Podla mna mozno senzor mnozstva vzduchu, ale chcem si dat poradit od skusenejsich.
Viete mi niekto poradit kde je data link konektor na Terranie 2? Nasial som totiz jedinu vec co sa nan podoba a je priamo nad poistkami nad lavym kolenom, ale ma nejak menej pinov ako sa uvadza v dielenskom manuale, ktory je vsak pre novzi typ terrana, chcel by som si sam diagnostikovat chybu.


Pia, 09.02.2007, 18:19
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No co Pepe ? Pomohlo ci nepomohlo ? Vsak uz nieco napis ...
Ja som tipoval zadrbanu (v lepsom pripade) lambda sondu ...
Ked sa clovek na aute cajda, zvykne sa zasrat a raz z casu na cas ju treba vypalit ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 12.02.2007, 10:52
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 12.12.2006, 12:12
Príspevky: 134
Bydlisko: B.Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Az dnes som si precital tvoj navod, t5akze este neviem, akurat mam teraz iny problem. Zahral som sa na opravara a nedopadlo to dobre.
Odpojil som totiz riadiacu jednotku (ta co je schovana pod nohami spolujazca) a potomm som ju znovu zapojil. Vsetko som rpbil pri odpojenej baterii. Premeriaval som ci nie su zalomene kable od cidla vahy vzduchu. Ale ked som riadiacu jednotku pripojil a skusil ci auto startuje, tak uz ani nestartuje :( . Zistil som ze sa mi uz ani nerozsvieti kontrolka motora a ani zhavenie. Bud som nieco podrbal, alebo len nejak zablokoval


Pon, 12.02.2007, 11:11
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ty kokso :shock: . Skus sa pre tu srandu pozriet na poistky, ale momentalne ma nic inteligetnenjsie nenapada ..

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 12.02.2007, 11:50
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 27.10.2006, 20:11
Príspevky: 96
Bydlisko: Stupava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pepe píše:
Az dnes som si precital tvoj navod, t5akze este neviem, akurat mam teraz iny problem. Zahral som sa na opravara a nedopadlo to dobre.
Odpojil som totiz riadiacu jednotku (ta co je schovana pod nohami spolujazca) a potomm som ju znovu zapojil. Vsetko som rpbil pri odpojenej baterii. Premeriaval som ci nie su zalomene kable od cidla vahy vzduchu. Ale ked som riadiacu jednotku pripojil a skusil ci auto startuje, tak uz ani nestartuje :( . Zistil som ze sa mi uz ani nerozsvieti kontrolka motora a ani zhavenie. Bud som nieco podrbal, alebo len nejak zablokoval


Raz som robil jedno Terano s týmto problémom a bol vadný merač váhy vzduchu (auto bez výkonu)

_________________
LAND ROVER DISCOVERY ESQUIRE 300TDI Automat


Pon, 12.02.2007, 13:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Si si istý, že to máš v elektrike? Mne sa na JEEPe rovnako prejavoval problém s dodávkou paliva. Vymenili riadiacu jednotku, čidlo na vstrekovacej lište a nič. Nakoniec to bol len filter paliva.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Uto, 13.02.2007, 9:18
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 12.12.2006, 12:12
Príspevky: 134
Bydlisko: B.Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vcera som sa v tom trochu hrabal a testoval som rele co spina riadiacu jednotku a je OK, aj napatie z baterky sa na rele dostane, teda + kladne napatie som na rele oproti kostre nameral, ale ked som studoval schemu ako je to zapojene, tak - minusivy pol sa na rele nedostane,preto rele ani nezopne.
Minusovy pol z baterky sa vsak podla schemy na rele ma dostat priamo z riadiacej jednotky a to sa tam zrejme koli niecomu nedostane. Nechapem presne ako to ma fungovat. Nebol by to problem zistit , keby som mal dielensku prirucku presne na moj typ Terrana 2, pretoze tu co mam je na modeli R20 co je sice aj moj, ale elektriku ma uz spravenu trochu inac, aj konektor na riadiacu jednotku je uplne iny ako v prirucke, tak sa mi to tazko overuje. Mat tak zapojenie ECM konektora na moj typ Terrana a urcite by som bol mudrejsi


Uto, 13.02.2007, 9:38
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 29.12.2006, 0:52
Príspevky: 220
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
skus vybrat vahu vzduchu a vyumivat ju v technickom benzine ale uplne jemne len nejakym stetcom vetsinov to pomaha je to casti problem pri oktaviach 1,9tdi ak nepomoze tak ten palivovy filter ako ti radi koto a skontroluj aj palivove vedenie ci nieje niekde prasknuta hadica a ci ti to netaha falosny vzduch niekade a popozeraj aj podtlaky ci nieje niektory odpojeny


Uto, 13.02.2007, 22:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 20:24
Príspevky: 604
Bydlisko: Polomka - okr. BR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som mal na rockym tiež palivovy filter a nešiel ani do 900 otačok za min. To bola akcia na redukovanej 1 dojsť domou...A to po vybrati filter vyzeral ešte celkom čisto. Ako hovori shedou1 skus aj vahu vzduchu a vyumivat.


Uto, 13.02.2007, 23:21
Profil ICQ
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ako moze vyzerat filter s odstupom casu :-D
http://www.offroad-frontera.com/html/te ... filtr.html

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Uto, 13.02.2007, 23:32
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 12.12.2006, 12:12
Príspevky: 134
Bydlisko: B.Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Takze tu mam maly update. Prehovoril som chlapa z Nissanu BB aby prisiel aj s pocitacom ku mne ale nepomohol mi. Pripojil pocitac a auto bolo uplne mrtve. Hodinu sa v nom hrabal a krutil hlavou a nakoniec mi povedal NEVIEM :( . Ja som sa vsak potom pustil do absolutneho rozoberania pristrojovej dosky a komplet som rozobral tu "gucu" kablov co ide k riadiacej jednotke a nasiel som to. Neviem ci je to tak od vyroby, ale jeden cierny kablik (zrejme kostra) mal asi 40 cm od konektora natiahnutu cca 1cm buzirku, rozrezal som ju a zrazu sa mi kabel rozpadol na dve casti, tie som spojil a vsetko zrazu fici, i ked problem s tym ze motor netaha mam stale , ale aspon riadiaca jednotka je OK a auto vrci. Dnes som si objednal senzor vahy vzduchu, lebo je vraj 100% pricinou mojho problemu. Uvidim ked zajtra pride. V ELITe stoji 4500 Sk.


Štv, 15.02.2007, 11:45
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No aspon nieco ... 8)

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 15.02.2007, 13:17
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Ako moze vyzerat filter s odstupom casu :-D
http://www.offroad-frontera.com/html/te ... filtr.html

Tak som to dnes zrealizoval aj ja. Tiiii, tam bolo sajrajtu ... By ste sa mozno niektory cudovali, co tankujeme :-D :evil:
To co sa vylialo z filtra malo dost daleko k cistemu priezracnemu bezninu, skor to pripominalo kaluzu smrdiacu po benzine ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 19.02.2007, 21:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.12.2006, 21:52
Príspevky: 561
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no tankujeme pekny hnoj za pekne prachy :evil: v poslednej dobe počuvam že ludom stači dať len iluziu a asi je to aj v tomto pripade :x

no a pepe už ti to ide?A co tam mas za motor?

_________________
1. Moje pravopisne chyby kludne opravte, slovenčina nebola nikdy moj kobylka :smt124
2. Nerobim kvalitne, ale pomaly!


Uto, 20.02.2007, 4:19
Profil ICQ
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 12.12.2006, 12:12
Príspevky: 134
Bydlisko: B.Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Auto je uz v poriadku a taha este lepsie ako pred tym. Nechapem, ale do urcitej miery sa mi odstranili aj tie moje vibracie v nizkych otackach, ale okrem cidla vahy vzduchu som menil aj vzduchovy filter. Dal som K&N a mozem kazdemu len doporucit, auto ma citelne lepsi tah az som bol prekvapeny. Uvidim ci sa to prejavy nejak aj na spotrebe


Uto, 20.02.2007, 9:20
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: