Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 23:38
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
 Lift pre lisové péra. 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Ned, 05.01.2014, 15:54
Príspevky: 12
Bydlisko: Trnava
Odpoveď s citáciou
Nazdar chlapi chcel by som zdvihnúť môj Patrol K260 (jazdím po cestách a cca stredne náročnom teréne) lift min o 5cm avšak mierne povedané mám v tom trochu zmätok. Preto sa chcem obrátiť na vás starých mazákov ako nato:

Stačilo by predlžiť strmene (shackles) na listových pérach? Pomôže to vôbec?
Alebo presunúť listové péra nad osu: aký ďalší sled uprav bude treba vykonať? (na stabilizátoroch, kardánke, tlmičoch..)

Stačí predlžiť tlmiče?

Alebo ma nedávno napadlo nie som mechanik či offroad odborník tak to berte s rezervou dať medzi osu na listových pérach a rám prídavnú pružinu je to reálne?

Aké sú ďalšie možnosti?

Ďakujem.

_________________
Povinnosť volá.


Pia, 17.01.2014, 14:16
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.10.2012, 14:21
Príspevky: 307
Bydlisko: BORINKA
Odpoveď s citáciou
tymi saklami to zdvihnes, ake to bude mat jazdne vlastnosti neviem, to nech ti povedia kompetentnejsi. Pri rozumnom zdvihu myslim ze nebudes muset ani predlzovat tlmice a ani robit ziadne ine upravy
prehodenie naprav pod listy by som radsej neriesil kvoli stabilite.
pridanim pruzin bude to trochu vyzsie, ale auto bude v terene nepouzitelne, lebo to bude tvrde a uskakane. takze tomuto sa urcite vyhni...
dalsia moznost je nahamrovat - nakovat listove pera, alebo tam pridat jeden list

_________________
Jeep Cherokee XJ 2,1TD 90rv
trojdverak - EX
Suzuki Samohraj 1,3i - aktual


Pia, 17.01.2014, 17:15
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.07.2013, 12:05
Príspevky: 159
Bydlisko: LM
Odpoveď s citáciou
Mam na aute shackle +4cm (home-made) a nepostrehol som ziaden rozdiel v jazdných vlastnostiach...

_________________
BMW 530i V8 - 225/35R19 + 255/35R19 style 95 / 3,07 LSD / Aero packet
Ford Expedition 4,6i V8 XLT
ex Ford Explorer 4,0i V6 XLT - 33x12.5 - 8x15 ET-25 / 2" lift podvozku / 2" bodylift - ex
_________________
Klub tvoria ludia, nie auta...


Pia, 17.01.2014, 19:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Listy nad nápravy, to je zdvihnutie až o 17 cm. Blbý pocit pri náklonoch a problémy so zadným kardanom. Nestačia dĺžkou už ani pôvodné brzdové hadice. Dajú sa kúpiť perá, ktoré zdvihnú auto asi o 8 cm. Dajú sa aj staré perá nakuť na nákove kladivom, zdvihnutie o 8-10 cm. Predĺžením húpačiek sa zmení uhol záklonu nápravy, na zadnej náprave to spôsobí vibrácie kardanu. Na prednej to je ešte horšie. Ak prejde záklon čo je asi len 3° do predklonu, auto získa nebezpečné jazdné vlastnosti. V zákrute sa volant nevracia späť, ale má snahu ešte viac zatočiť. Tlmiče sa dajú použiť všetky 4 z GR Y61. Majú o 2 cm dlhší zdvih, ako pôvodné, čím sa zlepší kríženie aj o 15 cm. Úchyty komplet pasujú. Najlepšie je kúpiť ich od niekoho, čo ich mení na zachovalom aute za IM, alebo podobné.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Pia, 17.01.2014, 19:39
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 05.01.2014, 15:54
Príspevky: 12
Bydlisko: Trnava
Odpoveď s citáciou
Paradoxne extenzia tlmičov bola moja primárna voľba pretože je najmenej invazívna predpokladal som že najmenej ovplyvni jazdné vlastnosti. Hlavne potrebujem zrovnať predok zo zadkom cca 5cm aby som ich zrovnal.

ďakujem chlapi za info.

_________________
Povinnosť volá.


Ned, 19.01.2014, 12:46
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: