Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 16.04.2024, 18:57
Dnes je utorok 16. apríla 2024, meniny má Dana, Danica a zajtra Rudolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
 TOYOTA LC 73 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Ned, 15.01.2017, 16:31
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Ahojte,
stal som sa majitelom LC73 r.v. 1991 motor 2L-T 2.4TD podla dokladov 64kW.
Auticko je funkcne ale aj napriek tomu ze o neho bolo starane bolo pouzivane v poslednych rokoch v terene a tak by potrebovalo prekontrolovat zopar veci a aj nahlad cloveka ktory tomu rozmumie lepsie ako ja. Hladam teda nejake skuseneho cloveka v okoli Presova sktorym by sa to dalo pozriet a pokecat o jeho stave. Momentalne ma problem s pretakajucim turbom ktore je po repase neviem ci za to moze repas alebo nieco ine. A zrejme by si zasluzilo aj vymenu filtrov a oleja v motore. Najde sa tu teda niekto ? :)


Ned, 15.01.2017, 16:38
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.07.2010, 16:14
Príspevky: 171
Bydlisko: Krasna Luka 168
Odpoveď s citáciou
Vitaj,

gratulacia ku kupe toyoty,
ludi co maju toy 70-73 tu vela nie je ale najdu sa,
co sa tyka turba tak to je tazke, niektore turba po repase nabehaju spustu kilometrov a ine tecu hned zase.
kludne sa pytaj co ta zaujima urcite ti niekto odpovie.
skus pozriet podobne temy tu na fore a docitas sa kopu zaujimavych informacii, pripadne mozes vedla u susedov http://www.offroadforum.cz/index.php

hod sem aj foto pre inspiraciu

_________________
Toyota


Pon, 16.01.2017, 14:17
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 07.06.2011, 17:45
Príspevky: 168
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
ahoj, gratulacia ku kupe, vitaj u toyotakov :)
2L-T neni žiadny zazrak ale zato držiak, ten prežije ešte vela terajšich motorov
kedže auto jazdilo v terene skontroluj olej v napravach, možeš rovno aj vymenit, či nieje zaneseny od blata alebo kovove piliny na magnete, to može značit probelm
v predu určite skontroluj rajdove ložiska, spodne byva zahumusene, neni naškodu raz za rok 2 podla toho ako často jazdiš teren, teda planuješ, vymenit vazelinu v otočiach a na ložiskach, podstatne predlžiš ich životnost
doležite su aj čapy riadenia až to nerobi blbosti
to turbo može mat vela pričin .. kade presakuje ? ak netlači olej do vyfuku tak to je banalita :D
4x4 funguje spolahlivo ?

_________________
EXEX ExToyota Land Cruiser LJ 70 2,4TD
EX... Toyota Land Cruiser KZJ 70 3,0TD
AKTUALNE... Toyota Land Cruiser HDJ80 a.k.a Hippo expedition


Pon, 16.01.2017, 15:56
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 15.01.2017, 16:31
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Dakujem za privitanie.

Dnes sa mi podarilo vymenit zhavice stare sice su funkcne ale pri vecsich mrazoch -10°C a viac uz tocila tahsie.
4x4 ide vpohode vsetko plne funkcne. Volnobezky mam manualne. Cap riadenia je jeden vybity ale mam novy takze ho vymenim.

Olej do diferakov:
Do zandneho mi byv. majitel radil COMMA 80W90 len neviem ktore GL.
Do predneho neviem.

Rajdove loziska neviem ktore su :)

Turbo som dneska len tak zbezne pozrel zo sacej strany a tam olej je na vyfukovu som zatial moznost pozriet cas nemal. Vsimol som si problem ze ta privodna guma od sania je uz ponicena a zrejme by bolo dobre zohnat nejaku novsiu origo cislo: 17881-54470.
S vazelinou tiez zatial neviem kde sa vsade dava takze to si musim nejak nastudovat.

Objednal som olej do motora Mogul Extreme 10W40 8l podla toho co som sa docital tak by tam malo ist cca 6.8L ?

Problem mam este so zadnou brzdou viem ze je to choroba hlavne ak s autom brodi. Skusim ale predsa len kupit aspon oblozenia a vymenit nech ide aspon rucna ako tak.

Offroadforum poznam uz som aj co to pocital.

Vdaka za rady.


Pon, 16.01.2017, 21:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
rajdove loziska duna z vrchu a zo spodu na guli prednej napravy :) ak to je ako na trole tak 4 srauby z vrchu a 4 zo spodu a vyberes ich von :) odporucam robit ked mas koleso dole... lozisko vyber vycisti riadne v dacom co rozpusti staru vazelinu a vyplavi bordel a potom natlac novou vazelinou a vrat na povodne miesto... samozrejme ak je lozisko KO tak vymenit...

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Pon, 16.01.2017, 21:55
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 07.06.2011, 17:45
Príspevky: 168
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
do difov 80w90 a prevodovka 75W80, ja som daval do difow aj 75w80 a pohoda, akurat ak mas samosvor alebo uzavierku tam treba olej urceny pre LSD diferencialy

Na sacej strane je normalne že je olej, kedže pred turbo ide ešte odvetranie hlavy valcov a tam trocha oleja vždy natlači, ale samozrejme by tam nemalo byt tolko ze bude kvapkat odtial.

No a zadna brzda, pokial nemas vytahane lanko tak by ta vymena platni mohla pomoct, potom si skontroluj tie samostely v zadnej brzde ci nemaju vydrate zuby, inak tu brzdu nenastelujes
ale ak planuješ jazdit v blate, vode tak to dlho nevydrži....

_________________
EXEX ExToyota Land Cruiser LJ 70 2,4TD
EX... Toyota Land Cruiser KZJ 70 3,0TD
AKTUALNE... Toyota Land Cruiser HDJ80 a.k.a Hippo expedition


Ned, 22.01.2017, 11:10
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 15.01.2017, 16:31
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Cauko,
Pomenil som zaklad olej + filter, naftovy filter a zhavice. Kupil som aj vzduchovy filter filtron ale je sním problém. Teraz tam bol japan parts a ten mal na sebe takú plastovú prirubu s tesnením a vrtulkami. Filtron nemá žiadne tesnenie a tým pádom sa nemá ako oprieť o airbox.

Dnes som ak celkom pekne zapadol do snehu na poli, uzávierku nemám a tak mi prehrebovala jedna strana. Samosvor nespraví ani prd... a navijak nebolo kam upnúť;). Rozmýšľam nad nejakým systémom uzávierky ARB asi nie kvôli cene ale čo hovoríte napr na aussia locker funguje to ?

Obrázok


Ned, 22.01.2017, 18:46
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 12.12.2017, 13:07
Príspevky: 44
Odpoveď s citáciou
Ahoj neeoox. Pokial je to ešte aktualné tak Ti viem pomoct s prehlidkou a opravou Tvojej Toyoty LC 73 a najdu sa aj ND. Sám som vlastníkom Toyoty KZJ 77 Prado. Robím aj renovacie TOYOT mimo ine aj 73. Tak ak mas záujem tak napíš a skontaktujeme sa. :D


Štv, 14.12.2017, 14:40
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 17.02.2010, 23:18
Príspevky: 48
Bydlisko: snežnica
Odpoveď s citáciou
Hodnotenie 2 hviezdičky z piatich. T.j.40%


Štv, 14.12.2017, 16:22
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 9 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: