Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 1:01
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 uzavierka LC90 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 23.10.2014, 20:05
Príspevky: 123
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Potrebujem poradit ohladne zadnej uzavierky. mal som ju/mam nefunkcnu. nakolko som si myslel ze chyba bude v motorceku, tak som ho rozobral, dnu bolo vsetko ciste, len magnety boli odlepene a uhliky rozlamane, tak som to dal doporiadku, motorcek zase ide. Problem je v tom, ze ked to napojim na konektor na aute, tak nereaguje vobec na vypinac. kontrolka blika, motorcek sa neotoci. Poistka je v poriadku. Kde moze byt chyba? pomozte prosim.

_________________
Toyota Landcruiser 90 3,4i 24v V6 +LPG


Sob, 26.09.2015, 12:15
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
Pravdepodobne to bude v elektrike. Buď máš niekde prerušený daktorý káblik, alebo zoxidovaný niektorý z konektorov. Treba to premerať.

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Str, 30.09.2015, 19:09
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 23.10.2014, 20:05
Príspevky: 123
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
vdaka, mate aj nejaky napad kde by som to mohol hladat, proste ak sa to uz nahodou niekomu stalo, ze kde mam presne hladat, aby som nemusel ist kabel po kabli na komplet. a este som zabudol dodat ze ked prepnem vypinac, tak rele cvakaju, jedno je vpredu vpravo a druhe je niekde vzad vlavo.

_________________
Toyota Landcruiser 90 3,4i 24v V6 +LPG


Str, 30.09.2015, 22:01
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
Do elektriky sa ja radšej nepúšťam, :smt017 , je to pre mňa španielska dedina :D . Dal som si to premerať do Toyoty, kde to mali hneď a aj mi to hneď opravili grátis. Musím ale podotknúť, že roky chodím do tohoto autorizovaného servisu a je v Maďarsku !!! V SK toyoťáckych servisoch som bol dvakrát a povedal som si A DOSŤ !!!

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Pia, 02.10.2015, 9:59
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 23.10.2014, 20:05
Príspevky: 123
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
No do Toyoty urcite nepojdem, maju tam vsetko neskutocne drahe. bol som tam dvakrat a povedal som si ze uz nikdy viac, skusim to nejak sam dat dokopy, teda ak sa mi podari.

_________________
Toyota Landcruiser 90 3,4i 24v V6 +LPG


Pia, 02.10.2015, 10:36
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 11.09.2012, 15:10
Príspevky: 514
Bydlisko: Ružomberok
Odpoveď s citáciou
Zalezi co rovis v autorizovanom servise, za niektore veci pytaju draho ako vymena olejov atd... Ale zas za elektriku malo a vedia to hned spravit ako niektory neautorizovany co to este viac rpzdrbu
....

Pisem z mobilu berte ohlad...

_________________
| pajero 2,8TD intercooler 3dv. r.97 + M/T toyo | facebook |


Pia, 02.10.2015, 10:47
Profil ICQ
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 07.06.2011, 17:45
Príspevky: 168
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
taktiež by sm šiel po kabloch, v prvom rade premerat či ide štava, ak nie prečo, ist tam kde tu stavu niečo spusta a postupne dalej
alebo to dat odbornikom a ist nie do toyoty ale do firmy Mland , tam je jeden pan co sa toyotam dost rozumie :-)
http://www.mland.sk/

_________________
EXEX ExToyota Land Cruiser LJ 70 2,4TD
EX... Toyota Land Cruiser KZJ 70 3,0TD
AKTUALNE... Toyota Land Cruiser HDJ80 a.k.a Hippo expedition


Sob, 03.10.2015, 20:20
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 23.10.2014, 20:05
Príspevky: 123
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Takze dnes som sa k tomu dostal. siel som po kabloch postupne. Vsetko ide, ale uzavierka nefunguje. Rele co je vpredu sluzi na ovladanie ABS, cize ked sa zopne uzavierka, tak odpoji ABS. Zadne rele je vlastne riadiaca jednotka pre 4X4, je to skrinka kde je plosak s integrovanym obvodoma s dvoma rele. to mi funguje v pohode. ked zapnem vypinac uzavierky tak ta riadiaca jednotka zopne 12 voltov na nejakych 5 se-kund. 12V som nameral este aj na predposlednej zasuvke od uzavierky, takze potial by to malo byt vpohode. Ked som ale odpojil posledny konektor, ten co je priamo na uzavierke, tak nezoplo nikde 12V, nakolko musia byt pripojene tie 3 konektory co urcuju polohu uzavierky, cize ked spojim ten konektor, tak vsetko je nepristupne pre odmeranie v tejto casti. Uzavierku som celu zhodil a oskusal som ci je funkcna po prijamom napojeni na bateriu - je funkcna, pekne sa toci ako ma. Konektory som prestriekal Kontoxom, keby nahodou boli zoxidovane, zlozil som vsetko dohromady a aj tak neide. Motorcek funkcny, na predposlednom konektore je napetie vtedy kedy ma byt, riadiaca jednotka funkcna, vypinac funkcny, ale aj tak ta mrdnuta uzavierka neide. Ma niekto nejaky napad, co by mi pomohlo? A nie, kladivom nebudem nikde po nicom buchat.

_________________
Toyota Landcruiser 90 3,4i 24v V6 +LPG


Ned, 04.10.2015, 18:03
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
A skúšal si premerať aj čidlo uzamknutia, ktoré je nad motorčekom?

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Štv, 08.10.2015, 11:30
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 23.10.2014, 20:05
Príspevky: 123
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
to cidlo som neskusal premerat myslim si ze to cidlo je len na rozsvietenie ziarovky. ale vpodstate to cidlo by malo zopnut az vtedy ked sa uzavierka uzavrie, ale mne sa nezacne ani motor tocit. este ma napadlo ci nahodou niesu prehodene kontakty napajania motora.
Inak pripajam subor co som nasiel na nete ako sa da obijst to toyotacke ovladanie uzavierky. ak by som nerozchodil tu uzavierku v tomto stave, tak si asi spravim tu nahradu podla prilohy a uzavierka by sa mala dat tym padom uzavriet aj bez redukcie.


Prílohy:
Diff Lock Controller.pdf [99.18 KiB]
357 krát

_________________
Toyota Landcruiser 90 3,4i 24v V6 +LPG
Štv, 08.10.2015, 20:17
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
Práve ma napadlo ešte premerať aj prívody medzi medzinápravou, redukciou a uzávierkou, či ide šťava, lebo ak nie, tak uzávierku nezopne. Ale predpokladám, že to si už asi skúšal

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Pia, 09.10.2015, 6:52
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 23.10.2014, 20:05
Príspevky: 123
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Doplnam. Problem vyrieseny. Dnes som to dal dokopy, uzavierka funkcna. Problem bol v tom, ze kontakty ktore spustaju motorcek, je na nich 12V boli prehodene naopak. Ked som to auto kupoval, tak predosly majitel sa snazil tu uzavierku rozchodit, tak predpokladam ze pri skladani toho motorceka prehodil naopak tie dva kable vnutri. Nakolko som sa natrapil s repasom toho motorceka, tak som ho nechcel rozobrat. Preto som tie dva kable co riadia 12V vymenil naopak priamo v riadiacej jednotke a uzavierka funguje.
Len pri skusani som mal mensi problem. zavrel som ju na zasnezenej ceste, vsetko urobilo presne tak ako malo, potom som ju odomkol, kontrolky sice zhasli, ale ju asi poriadne nevyradilo.Pobral som sa domov cca5km, siel som cca 60km/h max/ pricom toyota odporuca 8km/h max/, zatacal som v 4krizovatkach a auto sa chovalo ako pri uzavretom diferencialy, a to iste aj pri cuvani na parkovisku. tak som siel na zasnezenu luku, este raz som vyskusal pozapinat a povypinat uzavierku, ked som uz siel domov, tak uz to nerobilo, tak predpokladam ze je teraz vyradena, teda dufam.
Chcem sa opytat, mohla sa mi stat nejak skoda v zadnom diferaku pri tej jazde nahodou? alebo sa nemusim obavat?Nic mi tam neruplo a ani nevydava zvlastne zvuky.
Ako spravne vyradit tu zadnu uzavierku, tak aby som mal istotu ze je vyradena? Kontrolka mi sice zhasne, ale v tomto jednom pripade sa mi stalo to ze aj pri zbasnutej kontrolke to bolo zatvorene.

_________________
Toyota Landcruiser 90 3,4i 24v V6 +LPG


Sob, 16.01.2016, 18:54
Profil ICQ
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Kontrolka uzávierky je práve kvôli tomuto nezávislá na ovládaní, aspoň by to tak malo byť (kontrolka má samostatný spínač v diffe a rozžne sa zasunutím uzávierky, nie zapnutím vypínača; vypne sa až po vysunutí uzávierky). Patrol to tak má, neviem ako Toyota. Dospelá technika to tak má tiež.

Ak nič neruplo, tak si trochu ponamáhal diff s poloosami, ináč nič.

Správny postup zaraďovania a vyraďovania je zapnúť (vypnúť) vypínač/ventil, a spraviť s autom esíčko - pri zapnutej špére pôsobia proti sebe súčasti silou, a nedovolia vidličke uzávierky vykĺznuť, tým že mierne zatočíš do jednej a potom do druhej strany, by mala uzávierka vyskočiť.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Sob, 16.01.2016, 19:12
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 23.10.2014, 20:05
Príspevky: 123
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
ved toto by malo byt tak isto, ze kontrolka svieti ked to je zaradene a nesvieti ked to je vyradene, pokial nieje uplne aktovovana, tal to blika. kontrolka nieje priamo na vypinac, ale na cidlo v diferaku, lenze mne sa stalo prave toto, ze kontrolka zhasla na zaklade toho cidla v diferaku a aj tak som ju nemal vyradenu. Pevne dufam ze nic neruplo, teda aspon nebolo nic pocut, ale prevazne som siel len priamo a asi 4x som zatocil do praveho uhla. A s tym esickom som to pred tym pocinom aj tak urobil, len som neurobil take velke esicko, len co mi umoznila 7m siroka cesta. Kazdopadne to budem musiet este vyskusat ci to funguje tak ako ma. Mohlo sa stat aj to ze mi to nevyradilo, lebo sa ta uzavierka nepouzivala fakt riadne dlhy cas a trebalo to len nejakym sposobom rozhybat? teraz nemyslim ten motorcek uzavierky, ale skor mechanizmus uzavierky v dife.

_________________
Toyota Landcruiser 90 3,4i 24v V6 +LPG


Sob, 16.01.2016, 19:28
Profil ICQ
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Jo, to je možné.

Asi by bolo fajn si pod to vliezť a skontrolovať funkčnosť, vyhodiť čidlo kontrolky a špajlou kontrolovať či mechanizmus reaguje tak jak má.
Ak sa ti kontrolka zhasne predčasne, možno pomôže podložiť toten spínač.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Sob, 16.01.2016, 19:33
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: