Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 1:22
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 voda pod kobercami 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 06.06.2011, 11:47
Príspevky: 657
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Mam skusenost, ze aj naporova voda pri rychlejsom prejazde hlbsou mlakou moze preniknut napriklad netesnou, ci roztrhnutou manzetou okolo riadiacej tyce.. potroche, ale ak je to opakovane, tak sa toho nazbiera..

Pepo.

_________________
XJ


Uto, 06.10.2015, 21:51
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
Keď zistíš, čím to je, určite to sem daj!!!
Ja s tým bojujem už dva roky a neviem prísť na príčinu. Predným sklom to nie je, lebo toto leto pred STK som ho menil a voda presakuje ďalej! Vždy sa objaví po umytí, veľkom daždi (aj keď auto stojí), alebo po prejazde hlbšej vody.
Metódu s hadicou sme skúšali, jeden lieval a druhý snoril po interiéry a nezistili sme nič. Je to na šľaktrafenie.

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Štv, 08.10.2015, 11:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.07.2014, 14:21
Príspevky: 996
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Zle tesnenia, padnute dvere, poškodený prah možno. Ja mam zasa na pravej strane. Ale mam popraskané tesnenie a orezany prah. Tak uvidime keď to dám dokopy.

_________________
Jeep Grand Cherokee 5,9 v8, gear ratio 4.56 , Np 242 1995, Magnaflow metallic cat, Flowmaster 50, ARB locker, Prins Lpg, HUG 5409 FI AIRGAP kit, HUG 5504 BIG GULP THROTTLE BODY, Suzuki GSX S 1000


Štv, 08.10.2015, 13:52
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Pridam sa, ale extra neriesim.
==
Ja viem kadial prenika do interieru, ale neviem ako je to mozne.
Horna cast podblatniku, asi na urovni palubovky. Je to vidiet, ked strcim hlavu k pedalom a pozriem hore.
Odtokovym kanalikom sibra to asi nie je. (dufam !). Spolahlivo to otestuje dazd, hadica nie :-D.


Štv, 08.10.2015, 17:28
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
No skúsim pozrieť.

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Pia, 09.10.2015, 6:54
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 23.10.2014, 20:05
Príspevky: 123
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
takze dnes som asi na to dosiel. voda mi vteka urcite dovnutra tou prechodkou na kable, co sa nachadza nalavo. prechodka je poskodena, pretoze ked tam montovali alarm tak ju prepichli, samozrejme ze sa za tie roky roztrhla. ta prechodka je priamo pod sparou kde sa otvara kapota, talze voda tam tecie priamo na to. Samozrejme ked som tahal kable na invertor, tak som ich tahal priamo cez tu prechodku, cez tu zvacsenu dieru, takze som tomu nepomohol, dokonca som to este zhorsil. Skusim dieru zalepit nejakym silikonom, popripade ak by niekto vedel poradit nieco ine na to pretesnenie, tak budem rad. dufam ze tym sa moj problem vyriesi a netecie tam voda este niekadial inakadial.
Este, na vysusenie vody pod kobercom som pouzil taky vysusac v papierovom sacku, zevraj to je bentonit, priklada sa to vacsinou k elektrickym pristrojom. Perfektne mi to odtial dostalo vodu, len som tie vysusace musel viackrat vysusit v rure, na opatovne pouzitie. Pod kobercom som mal uplne sucho, az kym nedosli dazde.

_________________
Toyota Landcruiser 90 3,4i 24v V6 +LPG


Ned, 18.10.2015, 20:13
Profil ICQ
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Moznosti je viac, zalezi ako to ma byt dostupne v buducnosti.
Gumova vulkanizacna paska, silikon (asi neutralny radsej, nie ten klasicky kysly), BOdycko (cize asfalt), Dinitrol (lepidlo na autoskla), teoreticky aj nejaky chemopren odolavajuci vode ...


Ned, 18.10.2015, 20:48
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Na vysúšanie vody pod kobercami sú dobré noviny (akékoľvek :-D ), potrebuješ mŕŕŕtě novín a vymienať až dokedy neni všetko suché.

A drobný tip trochu mimo téma: zejména na jeseň a v zime sa okná náramne rady rosia aj zvnútra, tak že po nich tečie voda. DOsť pomáha nechať cez deň, keď na auto zasvieti slniečko (je jedno aká je teplota, funguje to aj okolo nuly) na špáru pootvorené okná, a po západe slnka ich zavrieť. Dva tri krát a auto sa prestane rosiť, pokiaľ teda nemáte pod kobercami močiar.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Pon, 19.10.2015, 0:03
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: